Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Jogos praktikų savaitgalis sausio 24-25

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

10 mitų apie hormoninę kontracepciją

Pirmas mitas: hormoninė kontracepcija nekenkia

Dalykas tame, kad bet kokios farmacinės (vaistinės) priemonės turi šalutinį efektą. Hormoninės kontracepcijos šalutiniai efektai aprašyti medicininėje literatūroje, tačiau nežinomi plačiai publikai. Prie šių preparatų pridedamuose informaciniuose lapeliuose ir reklamoje paminimi tik jų privalumai, dažnai abejotini. Tuo tarpu, naudojant hormoninę kontracepciją, atsiranda daugybė apsunkinimų, kurie sveiką moterį paverčia į sergančią ir nevaisingą.

Šiuo metu yra daugybė mokslinių tyrimų publikacijų, kuriose nurodoma apie realias hormoninės kontracepcijos pasekmes, kurios buvo gautos įvairių tyrimų metu. Kai kuriose šalyse vyko sėkmingi teisiniai procesai, prieš hormoninės kontracepcijos gamintojus. Tuo labiau, reklaminis užrašas: „Tinkamą preparatą Jums padės pasirinkti daktaras“ veikia magiškai, tuo išnaudodamas jūsų pasitikėjimą daktaru.

Labai svarbu suvokti, kad hormoninė kontracepcija tai ne vaistai, o moterį luošinančios ir žalojančios priemonės, kurios grubiai griauna natūralius fiziologinius procesus. Hormoninė kontracepcija neturi santykio su medicina, atnešančio išgydymą.

Antras mitas: hormoninėje kontracepcijoje naudojamos „mažos dozės“

Susimąstykime apie išsireiškimo „mažos dozės“ prasmę. Ką tai reiškia? Maža dozė lyginant su kuo? Farmakologijoje egzistuoja terminai „letalinė dozė“, „terapeutinė dozė“ ir kiti, tačiau tokių medicininių suvokimų, kaip „maža dozė“, „žema dozė“, „labai maža dozė“ iš viso negali būti. Pavyzdžiui, aukščiausia paros digoksino dozė 0,005 gramų, o askorbo rūgšties – 0,1 gramo, tai yra šimtus kartų daugiau. Mirtina spirito dozė skaičiuojama šimtais gramų, o cianido – 0,2 gramo. Tai nei daug, nei mažai. Mirtina dozė tik nusako, kiek gramų nuodų turi patekti į organizmą, kad jį užmušti, daugiau nieko.

Dozė – tai biologiškai aktyvių medžiagų masė, kuri pakankamai, kad organizme atliktų vieną ar kitą efektą. Masė sveriama gramuose, o ne terminuose „mažai“ arba „daug“. Net kai mes dedame mėšlą į lysvę, mes neimame jo „daug“ ar „mažai“, o matuojame bent jau kastuvais arba kibirais. Tuo labiau farmakologija – tikslus mokslas, kuris naudoja bendrai priimtus matavimo vienetus.

Ką reiškia terminas „maža dozė“, kuris naudojamas hormoninėje kontracepcijoje? Visų pirma, tai yra emocionalus įvertinimas, o visų antra, nešvarus reklaminis šių nuodų gamintojų pardavimo būdas. Hormoninės kontracepcijos atveju, „maža dozė“ yra pakankama, kad išjungti visą organų sistemą. Įskaitant, kad hormoninės kontracepcijos naudojimas turi būti kasdienis ir apskaičiuotas daugeliui mėnesių arba metų į priekį, žinoma, rezultatas bus toks pat, kaip ir naudojant „dideles dozes“: dirbtinis nevaisingumas ir daugybė apsunkinimų.

Trečias mitas: hormoninė kontracepcija saugi, nes ją visame pasaulyje naudoja 120 milijonų moterų

Galimai, tačiau tai nėra faktas, kad hormoninę kontracepciją iš tikrųjų naudoja 120 milijonų moterų. Skirtingi šaltiniai duoda skirtingus skaičius. Juk moterų, vaisingo amžiaus, kurios jomis nesinaudoja, kraštutiniu atveju, ne mažiau milijardo. Manipuliacija skaičiais – tipinis reklaminis būdas. Tegul netgi 120 milijonų moterų naudoja hormoninę kontracepciją, tačiau dar nežinoma, kiek iš šių milijonų sveikos ir laimingos. Bet kokiu atveju, tai jų teisė, įskaitant ir teisė į riziką.

Daugybė žmonių rizikuoja savo gyvybe ir sveikata pačiais įvairiausiais būdais: rūko, vartoja alkoholį, narkotikus, pereidinėja gatvę per raudoną šviesą, eina į atsitiktinius santykius, daro abortus, nesilaiko gaisro saugumo nurodymų ir taip toliau. Ar galima padaryti išvadas, apie nikotino, alkoholio, narkotikų saugumą remiantis vien tuo, kad milijonai, o gal milijardai žmonių juos vartoja? Net jeigu hormoninę kontracepciją naudotų dauguma pasaulio moterų, tai nebūtų argumentas į jų nekenksmingumo pusę. Dauguma – nėra tiesios kriterijus. Todėl apeliavimas į tokius niekinius argumentus kalba tik apie nesąžiningą reklamą, o ne apie hormoninės kontracepcijos saugumą.

Ketvirtas mitas: hormoninė kontracepcija „natūrali“ ir yra natūralių žmogaus hormonų sintetinis analogas

Sintetinių analogų pavyzdys, lyginant su natūraliu hormonu, pavyzdžiui, prednizalon, kuris kopijuoja prigimtinę antinkščių hormonų struktūrą. Beje, tai netrukdo prednizalonui turėti tokį šalutinių efektų kiekį, kad jį naudoti rekomenduojama tik ypatingais atvejais, griežtai prižiūrint daktarui. Šiuolaikinė hormoninė kontracepcija gauta visiškai sintetiniu būdu ir neturi atitikmenų gamtoje. Jų vartojimas yra grubus, nenatūralus įsibrovimas į organizmo darbą.

Hormonai – tai cheminės medžiagos, kurias išskiria vidinės sekrecijų liaukos labai konkrečiu ir tiksliu kiekiu. Jie aprūpina normalų organizmo funkcionavimą, yra informacijos nešiotojai. Hormonai perduodami krauju, per valdančiuosius organus ir jų funkcijas. Dirbtiniai hormoninės kontracepcijos hormonai į organizmą įneša dirbtinę, netikrą informaciją. Pats šis faktas kalba apie sintetinių hormonų nenatūralumą, ypač jeigu jie vartojami, kad sugriauti reproduktyvinę sistemos funkciją.

Panašios manipuliacijos, su sąvoka „natūralus“ galimos tik totalaus nesuvokimo, neraštingumo fone, normalios žmogaus fiziologijos srityje.

Penktas mitas: hormoninė kontracepcija neturi aborto efekto ir nepriveda prie pradėto vaiko nužudymo

Iš karto pasakysime, kas yra „aborto efektas“ ir „pradėto vaiko nužudymas“. Egzistuoja skirtingi požiūriai į tai, koks momentas skaitosi gyvybės pradžia, tačiau mokslinis faktas tai, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo vyriškos ir moteriškos lytinės ląstelės susiliejimo momento, todėl nuo to momento sąmoningas unikalaus gyvo organizmo naikinimas skaitosi nužudymas.

Kontraceptikų gamintojai tvirtina, kad hormoninės kontracepcijos principas pagrįstas tuo, kad pašalinti ovuliaciją, o rezultate – išvengti pastojimo. Ar taip yra iš tiesų? Žinoma, kad nei viena iš kontraceptinių priemonių neduoda 100% rezultato netgi visiškai tiksliai laikantis visų taisyklių ir rekomendacijų. O individualios moterų ypatybės, preparato vartojimo pertraukos, žarnyno darbo sutrikdymai, hormoninės kontracepcijos sąveika su maistu ir vaistiniais preparatais, daug kitų priežasčių didina pastojimo tikimybę naudojant hormoninę kontraceptiką.

Kas įvyksta šiuo atveju? Apvaisinta kiaušialąstė (nauja unikali gyvybė!) gali numirti jau kiaušintakyje, nes hormoninė kontracepcija naikina jos vystymosi sąlygas. Jeigu jai vis tik pasiseks patekti į gimdą, ji numirs dėl degeneratyvių pokyčių jos gleivinėje, kuri turi aprūpinti vaiką maistinėmis medžiagomis ir gyvybei tinkamomis sąlygomis. Būtent tokiu dvigubu anti-pastojiminiu ir abortiniu poveikiu paaiškinamas aukštas „tablečių prieš vaikus“ efektyvumas. Šio žudančio efekto buvimas privedė prie to, kad daugelyje šalių egzistuoja jėgos, veikiančios prieš hormonines kontracepcijas platinančias kompanijas.

Šeštas mitas: hormoninė kontracepcija naudinga sveikatai ir rekomenduojama skirtingų susirgimų profilaktikai

Jeigu hormoninė kontracepcija būtų naudinga sveikatai, tai po atitinkamo farmakologinio patikrinimo jas reikėtų skelbti su nauju pavadinimu: „profilaktinė priemonė sveikatai ir ilgaamžiškumui“, o anti-pastojiminį efektą paskelbti šalutiniu. Tačiau niekas to nedaro, tuo tarpu farmacinės kompanijos spausdina melagingą reklamą, už kurią neneša jokios atsakomybės.

Žinoma, kad bet koks melas, siekiantis tikslo, turi turėti dalį tiesos, kartais ši dalis sudaro daugiau nei 90%. Tačiau tiesa gali būti tik pilna. Pusiau tiesa – tas pats melas. Šiame mite tiesa tokia, kad hormoninė kontracepcija iš tiesų sumažino gimdos vėžio riziką. Tiesa ir tai, kad hormoninės kontracepcijos naudojimas didina gimdos kaklelio ir krūties pieno liaukos vėžio riziką, iššaukia negrįžtamus procesus širdies ir kraujagyslių sistemoje ir daugelį kitų sunkumų. Todėl jeigu daktaras rekomenduoja naudoti hormoninę kontracepciją gimdos vėžio arba kitų ligų profilaktikai, jis, neabejotinai, turi įspėti vardan ko ši profilaktika bus pasiekiama. Pacientas turi teisę savarankiškai išsirinkti, kas jam tinkamiau: gyventi, o jeigu numirti, tai nuo kokio būtent vėžio.

Susirgimų gydymui ir profilaktikai, į kuriuos nukreipia daktarai, rekomenduojantys hormoninę kontracepciją, egzistuoja daugybė kitų priemonių, neturinčių anti-pastojimo efekto ir tokio didelio šalutinių poveikių kiekio.

Septintas mitas: sveikatos apsaugos valstybiniai organai aktyviai plėtoja hormoninė kontracepciją, nes rūpinasi moters sveikata ir gerove

Šiuolaikinės sveikatos apsaugos sistemos susirūpinimas reproduktyvine moters sveikata – savotiška. Kai kuriuose medicinos šaltiniuose sutinkami teiginiai apie tai, kad „senos“ hormoninės kontracepcijos su „aukštomis dozėmis“ buvo labai žalingos, turėjo daugybę apsunkinimų. Tačiau dažnai nutylima, kad jas naudojo, ypatingai, „trečiose pasaulio“ šalyse, dešimtis metų, nors pirmi teisminiai procesai JAV, kurie buvo iššaukti šių medicinos „pasiekimų“ aukų, prasidėjo jau po dviejų-trijų metu, kai leido naudoti preparatus. Dabar hormoninės kontracepcijos žala – bendrai pripažintas medicininis faktas. Hormoninės kontracepcijos šalininkai patys pripažįsta, kad sena, taip vadinama didelių dozių hormoninė kontracepcija, žalojo moteris ir jie žinojo apie tai, o žinodami platino jas, rekomenduodavo vartoti.

Dabar negatyvios hormoninės kontracepcijos pasekmės įgavo kitą pobūdį, pasikeitė ir apsaugos sistema, jų gamintojai ir teismų vykdymo pobūdžiai. Šiandieną hormoninės kontracepcijos reklamą, visų pirma, palaiko Tarptautinė šeimos planavimo federacija ir jos atstovai praktiškai visose pasaulio šalyse.

Už „tablečių prieš vaikus“ stovi pagrinde du dalykai: pinigai ir politika. Reproduktyvinė sveikata ir moters gerovė – tik grandiozinio marketingo plano iškaba, atidirbta siekiant sumažinti gimstamumą „trečiose pasaulio šalyse“, įskaitant ir, visų pirma, Rusijoje. Politinis užsakymas, siekiant sumažinti gimstamumą neturi santykio su medicina ir susijusi su turtingų Vakarų šalių politika, kurios vartoja didelį planetos gamtos resursų kiekį ir duoda 90% taršos aplinkai. Kad kontroliuoti kitų šalių gamtos resursu jiems būtina aprūpinti gimstamumo kontrolę. Tai pasiekiama su visiškai geranoriškais arba iš tiesų paklydusiais medikais, kurie primeta masinį hormoninės kontracepcijos naudojimą.

Aštuntas mitas: hormoninė kontracepcija – tai madinga, stilinga ir šiuolaikiška

Paminėtos mados sukūrimas – reklamos technologija. Su panašių technologijų pagalba žmogų galima priversti sumokėti už jam nereikalingą prekę arba paslaugą. Todėl gerokai svarbiau būtų suformuoti kitą madą. Madinga, stilinga ir šiuolaikiška būti sveikais, sėkmingais, įskaitant ir šeimyninį gyvenimą. Madinga turėti ne mažiau trijų vaikų, madinga rūpintis senukais ir nemadinga, nestilinga ir nešiuolaikiška, kai bevaikis senelis miršta vienatvėje pagyvenusių žmonių namuose. Nemadinga būti bevaikiui, nemadinga pradėti lytinius santykius iki vestuvių, nemadinga sirgti venerinėmis ligomis. Madinga galvoti pačiam, madinga būti savarankišku ir gebančiu nepasiduoti reklamai. Madinga neleisti, kad tau plautų smegenis.

Devintas mitas: hormoninė kontracepcija padeda pasiekti laimę asmeniniame gyvenime, realizuoti save, būti laisvu žmogumi

Kalbantys, kad hormoninė kontracepcija duoda laimę asmeniniame gyvenime, pašalina nėštumo baimę, pamiršta, kad būtent nėštumo baimė ir verčia naudoti hormoninę kontracepciją, nes baimė prieš asmeninių vaikų pradėjimą būna didesnė baimė, nei galimos pasekmės, atsisakius pastoti. Ar galima pavadinti tai laime ir džiaugsmu, jeigu vyras leidžia, kad jo mylima moteris kasdieną vartotų dozė nuodų, griaunančių natūralią jos organizmo prigimtį? Hormoninė kontracepcija duoda teisę būtent tokiai „meilei“ ir tokiai“laimei“.

Hormoninė kontracepcija duoda teisę reguliariai pirkti vaistinėje tabletes, kurios daro turtingais jų gamintojus ir platintojus. Duoda teisę neturėti vaikų, už kurią vėliau teks sumokėti vieniša senatve.

Hormoninė kontracepcija duoda teisę užmiršti, kad pas Jus yra teisę į pakankamą medicininę pagalbą: tinkamai panaudotų pinigų pilnai užtektų, kad išsaugoti gyvybę ir sveikus žmones, kuriems iš tiesų reikia pilnaverčio ir brangiai kainuojančio gydymo.

Pas kiekvieną žmogų yra teisė į informaciją, į suvokimą,  į argumentuotą pasirinkimą. Tai mūsų asmeninė laisvė. Būtent į šią teisę, o reiškias į mūsų laisvę, kėsinasi farmacinės kompanijos, slepiančios tiesą apie visą hormoninės kontracepcijos negatyvų poveikį.

Dešimtas mitas: hormoninė kontracepcija – geriausia profilaktinė priemonė nėštumui ir abortams

Šiuolaikinėje medicinoje atsirado nauja kryptis: nėštumą laiko liga, kurią reikia gydyti, atlikti jai profilaktiką. Išnešiojimas ir nėštumo nutraukimas suvokiamas kaip lygiavertis pasirinkimas. Tačiau pats terminas „nėštumo profilaktika“ atskleidžia hormoninės kontracepcijos platintojų kėslus, nukreiptus prieš žmogaus gyvybę.

Vaizdo įrašas. Kontraceptikai. Žudantis verslas (rusų kalba)

Straipsnio autorius: Dvasininkas Maksim Obuhov