Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Jogos praktikų savaitgalis sausio 24-25

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Betvarkė kenkia sveikatai

Betvarkė – tai daiktų perteklius, kuris sukuria netvarkingą aplinką.

Mažai kas betvarkėje jaučiasi komfortiškai. Kai aplinkui per daug daiktų, mums sunku dirbti ir neįmanoma atsipalaiduoti: netvarka labai stipriai daro įtaką ne tik mūsų produktyvumui, tačiau ir sveikatai.

Betvarkė ir streso lygis

Mokslininkai išsiaiškino, kad betvarkė – vienas iš mūsų streso šaltinių.

Tyrėjų grupė iš Čikagos universiteto De Pol apklausė studentus, 20-30 metų ir pagyvenusio amžiaus žmones apie betvarkę ir pasitenkinimą gyvenimu. Tyrėjai taip pat uždavinėjo dalyviams tokius klausimus: „Ar netvarka mano namuose vargina mane?“ ir „Ar norisi kažką perstatyti, prieš pradedanti užsiiminėti reikalais?“

Tyrimas visose amžiaus grupėse parodė glaudų ryšį tarp vilkinimo – darbų nukėlinėjimo ir betvarkės. Kaip taisyklė, nepasitenkinimas netvarka didėjo su amžiumi. Tarp pagyvenusių žmonių problemos su betvarke buvo taip pat susijusios su nepasitenkinimu gyvenimu.

Gauti duomenys eilinį kartą patvirtino, kad betvarkė gali daryti neigiamą įtaką psichinei gerovei ir netgi iššaukti fiziologinį atsaką – padidinti kortizolio, streso hormono lygį.

Kitame tyrime buvo nagrinėjamos susituokusios poros su aukštu pajamų lygių, kurios gyvena Los Andželo rajone. Buvo išaiškinta, kad pas tas žmonas, kurios skaitė savo namus užterštus arba purvinus, kortizolio lygis didėjo dienos eigoje. Pas tuos, kas nejautė betvarkės, įskaitant daugumą vyrų, streso hormono lygis dienos eigoje mažėjo.

Betvarkė – žiūrinčio akimis. Žmonės, kurie pastebėdavo betvarkę buvo tais, pas ką kildavo kortizolio lygis.

Namai turi būti tokia vieta, kur galima ateiti po darbo ir atsipalaiduoti. Tačiau tai neįmanoma, kol namai užversti daiktais.

Vaizdo įrašas. Švara. Šaučia. Aleksandr Duvalin (rusų kalba)

Laikas atsisveikinti

Dažnai betvarkė – „per didelio prisirišimo“ prie asmeninių daiktų, su kuriais mes negalime atsisveikinti, rezultatas. Čia mums gali prireikti pagalbininko.

Jeigu jūs planuojate peržiūrėti daiktus, su kuriais planuojate išsiskirti, neimkite jo į rankas. Tegul kas nors kitas paims porą juodų kelnių ir paklaus: „Ar tau to reikia?“ Kai tik daiktas atsiduria mūsų rankose, mums gerokai sunkiau jos atsikratyti.

Kitas variantas – šiek tiek susiprastinti ir pirkti mažiau. Didelė mūsų daiktų dalis mums yra nereikalinga. Veiksmingas būdas apsaugoti save nuo suverstos ir netvarkingos aplinkos – nenešti į namus naujų daiktų. Kai naujas kilimėlis jau pas jus namuose, su juo prasideda sunkumai – mes prisirišame prie daiktų, kurie yra pas mus.

Vaizdo įrašas. Švara kenksminga sveikatai? (rusų kalba)

Straipsnio autorė: Daša Beliajeva

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba