Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Plavini pranajama. Ryjantis kvėpavimas

Plavini pranajama

Kai vidinė pilvo dalis pilnai sukaupta oro, tu gali plaukioti, kaip lotoso lapas ant vandens.

„Plavana“ reiškia „plaukti“. Hatha-jogos tekstai teigia, kad plavini-pranajama suteikia galimybę žmogui laikytis ant vandens paviršiaus (gulėti ant vandens). Tai neįprasta pranajamos forma, kuri primena vatsara-dhauti, išskyrus tai, kad oras užlaikomas skrandyje ir žarnyne ir iš karto nėra išstumiamas. „Hatharatnavali“ tai vadinasi bhudžangi-mudra. Šios pranajamos retai mokina ir mažai kas apie ją rašo. Tai praktika, kuri įprastai perduodama nuo guru – mokiniui.

Technika

Sėskite į meditatyvinę padėtį ir pasiruoškite pranajamai. Įkvėpimas gali būti atliekamas vienu ar dviem būdais. Jeigu įkvėpiate lėtai per abi šnerves ir praryjate orą į skrandį arba praryjate per burną kaki mudroje, tai yra sutraukę lūpas į varnos snapo formą. Po įkvėpimo irą verta praryti, kaip jūs praryjate maistą ir laikyti jį viduje neišleidžiant į išorę. Atlikite tai maksimalų kiekį kartų neišleidžiant oro. Laikant orą skrandyje neturi būti absoliučiai jokių fizinių judesių, kitaip oras iš ten išeis. Pasistenkite sulaikyti orą skrandyje nuo trisdešimties iki devyniasdešimties minučių.

Plavini pranajama turi būti praktikuojama po asanų ir po visų kitų pranajamos technikų, o taip pat gali būti atliekama visos dienos bėgyje, jeigu jūs badaujate. Tai suteiks skrandžio pilnumo pojūtį ir sustabdys alkio ir noro valgyti kančias.

Plavini naudinga esant gastritams ir padidėjusiam skrandžio rūgštingumui. Kai kurie jogai praktikuoja ją prieš išeidami į samadhi keleto dienų bėgyje, kad jų natūralaus pasninko metu skrandis pasiliktų pripildytas.

Laikymasis ant vandens paviršiaus įprastai atliekamas šavasanoje. Jeigu jūs galite pasiekti šią tobulumo stadiją, tai reiškia, kad buvo pranos prabudimas ir, kad prabudo svadhistana čakra, kadangi ji valdo „vandens“ elementą.

Originalus straipsnis