Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kaip kvėpuoti pilnais plaučiais. Pilnas jogų kvėpavimas

Kaip kvėpuoti pilnais plaučiais? Pilnas jogų kvėpavimas.

Kai kvėpuojame pilnais plaučiais, visos organizmo ląstelės ir organai gauna jiems reikalingą deguonies kiekį, kuris padeda užtikrinti, kad visa organizmo sistema veiktų darniai ir pilnavertiškai.

Yra trys pagrindiniai šiuolaikinio žmogaus kvėpavimo būdai:

1) kvėpavimas pilvu (diafragma),
2) kvėpavimas krūtinės ląsta,
3) kvėpavimas raktikauline (pečių) dalimi.

Raktikauline dalimi kvėpavimas labiausiai paviršutinis. Tokio kvėpavimo metu oras pripildo tik viršutinę plaučių dalį, pakyla pečiai, į darbą įtraukiamas raktikaulis ir šonkauliai. Lengva numanyti, kad deguonies patekimas šiuo atveju yra minimalus, jis neadeina iki alveolių ir atitinkamai, didelė gauto oro dalis nėra tinkamai panaudojama organizmo.

Kvėpavimas krūtinės ląsta kiek geresnis, nei raktikauline dalimis. Oras praeina šiek tiek toliau, užpildydamas vidurinę dalį plaučių, tačiau jis vis tiek nėra pilnas. Į darbą įtraukta krūtinės ląsta, ji išsiplečia ir pakyla pečiai. Stresinėje situacijoje kvėpavimas šiuo būdu įsitvirtina kaip įprotis, o toliau jis jus kausto net ir tada, kai nėra jokio poreikio nepilnaverčiam kvėpavimui.

Kvėpavimas pilvu teisingiausias ir natūraliausias iš visų trijų, tik šiame tipe žmogaus diafragma pradeda dirbti. Nuimama įtampa nuo širdies raumens, tai palengvina širdies darbą. Šis kvėpavimo būdas atpalaiduoja žmogaus psichika, nes pečiai automatiškai nusileidžia, atsipalaiduoja krūtinės raumenys, o tai suteikia atsipalaidavimo būseną.

Kvėpavimas pilnais plaučiais (arba pilnas jogų kvėpavimas) vyksta tada, kai vienu metu darome įkvėpimą, kuris prasideda pilvo apačioje, eina per krūtinės ląstą ir pasibaigia raktikaulinėje dalyje. Taip pačia eiga (arba atvirkštine) – iškvepiame.