Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Nušvitimo kelias. 6 sansaros pasauliai

Budizme išskiriami šeši pasauliai, kuriuos vadina “šešios lokos”. Pasak budizmo doktrinos, šios šešios realybės yra žemiausios realybės, kuriose gali atgimti siela.

Aukščiausias iš šešių sansaros pasaulių yra devų pasaulis, kuris taip pat žinomas kaip dievų pasaulis. Jį vadina devaloka. Kitas yra asurų pasaulis – pasaulis, kuriame gyvena demonai ir pusdieviai, vadinamas asura-loka. Pasaulis, kuriame gyvena žmonės, vadina manaka-loka. Gyvūnai gyvena tirjaka-lokoje. Alkanų sielų pasaulis – preta-loka, o pragariški sutvėrimai gyvena pragarų pasauliuose, vadinamuose nara-loka.

Visi šeši sansaros pasauliai yra glaudžiai susiję tarpusavyje. Siela gali reinkarnuojantis patekti į bet kurį iš jų. Tai priklauso nuo to, kokius poelgius darė žmogus, tai yra nuo jo karmos, o taip pat nuo to, kur yra sąmonė mirties metu. Sansaros pasauliai budizme nagrinėjami ne tik, kaip vieta sielai, tačiau ir kaip sąmonės būsenos, kurios keičiasi mūsų gyvenime. Pavyzdžiui, džiaugsmo būsena, kurią patiria žmogus, atitinka dievų pasaulį, pyktis ir pavydas yra rezultatas to, kad sąmonė atitinka pragarų pasaulius, o siekiantiems trumpalaikių malonumų kalba apie tai, kad žmogaus sąmonė užstrigo gyvūnų pasaulyje.

Vaizdo įrašas paremtas Kanoninais Tekstais ir duoda pilną supratimą apie Kančias Šešiuose Troškimų pasauliuose, tiesiogiai parodant mums šias Kančias. Nuo 8 minutės mes matome animuotą tradicinį Tibeto paveikslą apie proto nuraminimą (įvaldymą), mūsų protas tampa nesutramdomas ir nenuspėjamas Dramblys kelio pradžioje ir pilnai mums paklūsta pabaigoje, jau padeda (o ne trukdo) eiti toliau Šamathos keliu.

Plačiau apie 6 sansaros pasaulius:
https://www.oum.ru/literature/buddizm/shest-mirov-sansary/

Daugiau vaizdo įrašų apie jogą ir tobulėjimą:
https://oum.video

Meditacijos pamokos online:
https://www.hathajoga.lt/renginiai/meditacijos-pamokos-online-prasideda-nuo-rugpjucio-31-dienos/