Grupinė meditacija: pliusai ir nauda
Kas yra grupinė meditacija
Grupinė meditacija – tai meditacijos forma, kai keletas žmonių susirenka kartu su tikslu nuraminti protą ir lavinti sąmoningumą.
„Kaip daugybė žmonių susijungia su vienu ketinimu padaryti įtaką viso pasaulio ramybei, tai būtinai pasireikš erdvėje ir padarys įtaką gyvenimui.“ Šri Šri Ravi Šankaras
Visatoje nuo visko sklinda vibracija. Vibracijos bangos paliečia kiekvienos gyvos būtybės sąmonę. Žmonių susivienijimas grupėje turintiems vieningą ketinimą gali daryti įtaką visai erdvei.
Bendros meditacijos efektas panašus į globalinį atšilimą: tirpstant ledynams viename planetos kampelyje, vandens lygis kyla visur.
Kolektyvinės meditacijos nauda ir privalumai
Grupės energija
Būnant šalia kažko, kas pyksta arba yra nusivylęs, jauti tą patį. Šalia to, kuris laimingas ir ramus, taip pat tampi atpalaiduotas ir subalansuotas. Tai pritaikoma ir grupinei praktikai: būnant tiems žmonėms, kurie yra meditatyvinėje būsenoje, perimama ši būsena. Viskas todėl, kad visi žmonės susiję, lyg vieningo pasaulio atskiros dalys.
Įdomu, kad grupinės meditacijos metu energetinis laukas yra toks stiprus, kad nesąmoningai liečia netgi tuos, kurie nedalyvauja praktikoje. Tai kaip su virvės traukimu: jeigu didelė žmonių grupė yra vienoje pusėje, tai formuojasi jėga, gebanti pritraukti ten pat ir kitus.
Papildomi grupinės meditacijos privalumai
1. Bendraminčių ratas.
Medituojančiųjų grupė – tai kompanija, atskirianti vieningas dvasines vertybes ir palaikanti vienas kitą (sangha). Bendraujant su dvasiai artimais žmonėmis įkvepia, suteikia jėgas nenusukti nuo kelio.
2. Disciplina.
Kaip ir sporto atveju arba kitu mokomuoju procesu, kolektyvinė meditacija disciplinuoja, padeda atstatyti reguliarią praktiką. Individualiuose užsiėmimuose disciplinai ne visiems užtenka valios jėgos.
3. Erdvė struktūravimas.
Medituojantis žmogus geba struktūruoti aplinkinę erdvę savo energetika. Patekus į tokią erdvę, kiekvienas tampa ramesniu. Dėl grupės medituojančių bangų efekto intensyviau struktūruojama erdvė, kurioje praktikuojama.
Grupinė meditacija online: efektai ir nauda
Siekiant pasiekti teigiamas vidines transformacijas, tinkamos ir online-meditacijos. Online-praktikų efektas toks pat, lyg būtų gyvoje praktikoje, juk energijai nėra erdvės ribų.
Online-meditacijos privalumai:
– neišleidžiamas laikas kelionei į salę,
– nereikia jaudintis dėl išvaizdos,
– galima užsiiminėti su bet kokiu mokytoju, nepriklausomai nuo gyvenamos vietos.
Sėkmingos kolektyvinės meditacijos sąlygos
1. Vidinis dalyvių pasaulis. Dvasinė praktika – tarnystė visoms gyvoms būtybėms. Todėl kiekvienam praktikui svarbi informacinė higiena. Svarbu „ištraukinėti“ save iš materialių minčių, laikyti sąmonę aukščiausių vibracijų lygyje, tuomet kolektyvinės praktikos laukas padedinės pasauliui.
Kai visi nuoširdžiai praktikuoja, stengiasi būti sąmoningais tiek praktikos metu, tiek ir po praktikos – tai ir yra tarnystė. Tuomet Visata grąžint energiją kiekvienam šimtą kartų daugiau, vyks išsiplėtimas.
2. Reguliari praktika
Pirmuose etapuose ne tiek svarbus praktikos ilgumas, kiek reguliarūs susitikimai. Kiekvienos sesijos tęstinumas turi būti nustatomas individualiai ir su laiku ilgėti.
3. Bendros dvasinės vertybės.
Bendros grupės narių tikslo priėmimas ir ryžtingas laikymasis – praktikos sėkmės priežastis.
4. Lyderio buvimas.
Pagrindinės dvasinio lyderio savybės: altruizmas, neprievarta, teisingi požiūriai, teisinga kalba, esminių dvasinių dalykų suvokimas, gebėjimas kontroliuoti savo protą ir poelgius.
5. Palaipsniui nueidinėti nuo draugiško bendravimo.
Neformalūs dharmos draugų susirinkimai yra malonūs, tačiau mažai tikslingi. Tokie susitikimai sustiprina asmeninį ryšį, kas nepageidaujama iš pagrindinio praktikos tikslo pusės – atsitapatinti nuo asmenybės. Su laiku turi augti grupės narių asmenybės nebuvimas. Tai sustiprina tikrąją vienovę. Tuomet grupės nariai geriau pažins vienas kitą kaip sielos, pamiršusios viena kitą, kaip asmenybę.
6. Grupės narių susilaikymas pasisakant apie grupę.
Grupinės meditacijos metodikose nėra slapčių. Neįeiti į pokalbius apie grupę, kurioje praktikuoji – naudinga, tai padeda sustabdyti nereikalingą grupinės energijos švaistymą. „Tylėjimas – auksas“.
7. Laiko išskirstymas meditacijai ir pokalbiams apie asmeninį tobulėjimą.
Grupinė meditacija – ne priežastis mokyti grupės narius. Mokymui reikia skirti kitą laiką, atskirą nuo praktikos.
Kolektyvinė meditacija gali pakeisti pasaulį
„Į Aukso amžių įeis žmonės, kurie išmoks susivienyti. Kuo daugiau žmonių, tuo vertingesnis kiekvienas kitas, kis padidina jėgą daug kartų. Kolektyvas – didinga jėga!“ K. E. Ciolkovskij
Žemėje gyvena apie 8 milijardai žmonių. Kiekvienas pažįstamas vienas su kitu vidutiniškai per šešis rankos paspaudimus. Be to, žmonės psichiškai susiję netgi nesant tiesioginiam fiziniam kontaktui. Praktikoje tai reiškia, kad jeigu vienas stabiliai būna ramioje būsenoje, tai jį pajaus ir kiti.
„Išsigelbėk pats ir išsigelbės tūkstančiai“. Serafimas Sarovskis
Vaizdo įrašas. Trys meditacijos dalys. Aleksandra Štukaturova (rusų kalba)
Straipsnio autorė: Nadežda Matiuhina
Ekspertas: Meditacijos mokyklos vadovas Andrejus Verba