Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Nemokama 10 dienų programa

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Nauli – pagrindinė valymosi technika jogoje + pakvietimas

Kas yra Nauli?

Nauli – tai praktika, kurios metu atliekamas pilvo priekinių raumenų sutraukimas ir išstūmimas. Tai giluminis, vakuuminis vidinių organų masažas. Knygoje “Gheranda Samhita” ši praktika vadinama lauliki. Žodžio šaknis reiškia “bambos siūlas/virvė”, tai yra priekinių pilvo raumenų. Jis taip pat reiškia vamzdinį indą. Lauliki kyla nuo žodžio lola, kuris reiškia “sukimas” arba “maišymas, plakimas”.

Kai priekiniai pilvo raumenys sukasi iš kairės į dešinę (prieš laikrodžio rodyklę), tai vadinasi dakšina nauli. Kai jie sukasi iš dešinės į kairę (pagal laikrodžio rodyklę), tai vama nauli. Kai raumenys sutraukti kartu ir išeina vidurinė raumenų grupė, tai madhjama nauli. Prieš bandant atlikti nauli, jūs privalote mokėti teisingai atlikti udijaną bandhą.

Priekiniai pilvo raumenys – tai du ilgi vertikalūs raumenys, išsidėstę priekinėje pilvo dalyje, kurie eina nuo taško, išsidėsčiusio po krūtinės ląstos centru šalia diafragmos iki gaktikaulio. Nors nauli jūs judinate (dirbate) būtent šiuos raumenys, tai pat naudojami įstrižiniai ir priekiniai pilvo raumenys.

Iš pradžių jūs praktikuojate nauli palenkę kūną į priekį ir remdamiesi rankomis į šlaunį, šiek tiek aukščiau kelių. Jeigu tai įvaldėte, jūs galite praktikuote labiau ištiesintoje padėtyje, remiantis rankomis į viršutinę šlaunų dalį.

Kaip kalbama knygos “Hatha-joga pradipika” 34 šlokoje:

“Nauli yra pagrindinė hatha-jogos valymosi praktika. Ji uždega virškinimo ugnį, pašalina virškinimo sutrikimus, silpną virškinimą ir visą betvarkę došose, o taip pat gimdo laimę”.

Šatkarma ir asanos stimuliuoja virškinimą, tačiau kalbama, kad tam geriausias būdas yra nauli. Ji greitai tonizuoja pilvo raumenis, nervus, žarnyną, lytinius ir išskyrimo organus. Nėra faktiškai nei vienos vidinės žmogaus sistemos dalies, kuri nebūtų stimuliuojama šios praktikos. Judinant pilvo raumenis, tonizuojami ne tik jie, tačiau masažuojami taip pat visi vidiniai organai.

Asanų ir pranajamų praktika generuoja energija, tačiau nauli aktyvuoja sistemą per gerokai trumpesnį laiką ir su didesne jėga. Jos poveikis ypatingai pastebimas virškinimo ir išskyrimo sistemoms. Ji generuoja kūne šilumą, stimuliuoja virškinimą, maisto medžiagų įsisavinimą, tuo pačiu sumažindama jų šalinimą. Ji subalansuoja endokrininę sistemą ir padeda valdyti lytinius hormonus.

Nauli ypatingai naudinga, kad pašalinti vidurių užkietėjimą, nevirškinimą, nervinį viduriavimą, padidėjusį rūgštingumą, meteorizmą, depresiją, lytinių ir šlapimo sričių hormonų sutrikimus, tingumo būseną, liūdesį, energijos trūkumą ir emocionalius pergyvenimus. Šios praktikos pagalba praktikuojantis gali kontroliuoti savo apetitą ir juslinius norus, o taip pat sustiprinti savo valios jėgą. Jeigu tai bus pasiekta, praktikuojantis gaus gerokai gilesnį vidinį pasitenkinimą.

Tačiau ne visi gali praktikuoti nauli. Jos negali daryti tie, kurie kenčia nuo širdies ligų, nuo hipertonijos, išvaržų, skrandžio, žarnyno ir dvylikapirštės žarnos opų ir tie, kurie atstatinėja savo sveikatą po kažkokių vidinių pažeidimų arba chirurginių pilvo srities operacijų.

Nauli: praktikos efektas

– Pagerėja veninis kraujo tekėjimas (esant varikozei).
– Stimuliuojamas storasis žarnynas (esant atoninio tipo vidurių užkietėjimo metu).
– Kvėpavimo raumenų sistemos stiprinimas.
– Periferinės kraujotakos stimuliavimas.
– Parasimpatinės nervų sistemos (raminimas, atpalaidavimas) įjungimas.
– Arterinio spaudimo sumažinimas.
– Kraujotakos gerinimas dubens srities organuose.
– Endokrininės sistemos stimuliacija (esant kasos ir kepenų hipofunkcijai).
– Stimuliuoja išskyrimo sistemą.
– Tulžies išskyrimą skatinantis efektas (tulžies latakų diskinezija, tulžies pūslės hipofunkcija).

Nauli: kontraindikacijos

– Mėnesinės.
– Nėštumas.
– Gimdos mioma (kraujojanti arba auganti).
– Aktyvūs infekciniai pilvo ir dubens srities organų sutrikimai.
– Chroniškų virškinimo sutrikimų paūmėjimas (gastritai, opos).
– Tromboembolija.
– Bet kokios vietos piktybiniai augliai.

Šį ketvirtadienį ir pirmadienį, rytiniuose hatha jogos online užsiėmimuose mokinsimės atlikti nauli techniką.
 
Jeigu norite išmokti šią techniką ir jau mokate atlikti udijana bandhą (pilvo užraktą), neturite aukščiau nurodytų kontraindikacijų, kviečiu prisijungti prie šių užsiėmimų.
 
Užsiėmimų data ir laikas:
2021-03-18. Ketvirtadienis, 6:00 – 7:30.
2021-03-22. Pirmadienis, 6:00 – 7:30.
 
Dalyvavimo kaina: 5 eurai. (kaip įprasto užsiėmimo)
 
Norėdami užsiregistruoti, rašykite rimantas@hathajoga.lt
 

Iki susitikimo.

 

Vaizdo įrašas. Kaip atlikti nauli? Atlikimo technika pradedantiesiems. Ekaterina Androsova (rusų kalba)

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba