Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Jogos nauda. Kaip keičiasi gyvybinės energijos kokybė

jogos-nauda-kaip-keiciasi-gyvybines-energijos-veikimas

Tam, kad pakelti savo energijos lygį, iš pradžių reikia pašalinti visas priežastis, dėl ko nebelieka jėgų ir pripildyti save nauja energija su praktikų pagalba, pavyzdžiui su Jogos praktikos pagalba.

Dabar visi dažnai girdi tokią frazę: „chroniško nuovargio sindromas“. Tai šių laikų rykštė. Kad išspręsti kažkokią problemą, reikia žinoti jos atsiradimo priežastis. Taip pat svarbu žinoti, jog neįmanoma išspręsti situacijos tame pačiame sąmonės lygyje, kuriame ji buvo sukurta. Tai yra, reikia pakelti sąmonės lygį!

Beveik visi mes susidurdavome su periodais, kai nieko nesinori daryti, nėra jėgų kažką keisti, priiminėti sprendimus, tuo labiau juos įgyvendinti gyvenime. O iš kitos pusės mes galime klausyti apie žmones, kurie gyvena pilnavertį gyvenimą, viską suspėja, puikiai atrodo, pilni jėgų ir entuziazmo, juda į priekį, pasiekia išsikeltus tikslus ir pilni energijos, mes galime netgi stebėti juos savo akimis. Mes darome išvadas, kad tai vis tik įmanoma ir vienu metu užduodame sau klausimą: kaip?

Iš kur atsiranda nuovargis, apatija, bloga nuotaika, jėgų trūkumas gyvenimui? Ir čia mes prieiname prie pačio svarbiausio – prie vidutinio statistinio mieste gyvenančio žmogaus gyvenimo būdo. Visi maždaug žino, kaip tai atrodo, todėl iš karto išskirsime pagrindinius kanalus, per kuriuos iš mūsų išeina gyvybinė jėga:

– Nejudantis gyvenimo būdas (čia veikia toks dėsnis: kuo mažiau mes švaistome energijos, tuo mažiau jos ateina pas mus. Vyksta raumenų atrofavimas, kūnas rambėja, pradeda skaudėti, viduje prasideda užsistovėję reiškiniai. Kaip žinoma, ligotame, silpname kūne yra nedaug energijos).

– Stresai.

– Neteisinga mityba (maisto valgymas netinkamu laiku, nesuderinami produktai, sunkus maistas, didelis kiekis cukraus, gazuoti ir nenatūralūs gėrimai, maisto gaminimas blogoje (kvailoje) nuotaikoje, fastfūdas ir kiti).

– Neišmanymas ir nežinojimas kaip veikia mūsų organizmas, kas jam naudinga, o kas ne.

– Negatyvios emocijos – pyktis, įsižeidimai, dirglumas, nerimas, baimė, pavydas, nusivylimas, nepasitikėjimas ir kiti.

– Konkrečių tikslų nebuvimas, savo vietos gyvenime nesuvokimas (iš čia atsiranda apatija ir nepasitenkinimas savimi).

– Per didelis plepumas, apkalbos – labai daug išeina energijos per šį kanalą, čia mes priskirsime vidinį nesustabdomą dialogą ir negatyvias mintis.

– Dėmesys, išblaškytas išorėje. Yra toks posakis: „Ten, kur jūsų dėmesys, ten jūsų energija“. Tai reiškia, kad kuo daugiau objektų pritraukia mūsų dėmesys (pavyzdžiui, televizija, reklama, parduotuvių vitrinos, naujienos ir taip toliau), tuo daugiau mes iššvaistome mūsų energijos į šių dalykų tyrinėjimui, nagrinėjimui.

– Prisirišimas prie praeities ir baimė dėl ateities atima didelę dalį mūsų jėgų.

– Neteisingas paviršutinis kvėpavimas dėl pastovių stresų, buvimas tvankiose patalpose. Kvėpavimas – tai taip pat maisto rūšis mums, subtili, tačiau labai svarbi. Todėl tai, kaip ir kuo mes kvėpuojame, turi milžinišką rolę.

– Mūsų žvilgsnis į pasaulį arba pasaulėžiūra, mūsų įsitikinimai ir dvasinė būsena kardinaliai gali pakeisti mūsų energijos lygį (neadekvati, negatyvi pasaulėžiūra nužemina mūsų energijos lygį).

Galbūt yra dar kažkas, tačiau mes išnagrinėjome pagrindinius dalykus visuose lygiuose: Dvasia, Siela, Kūnas. Žmogus yra pilnavertė sistema, kur viskas susiję, todėl ir spręsti mūsų užduotį reikia prieinant kompleksiškai.

5 metodai padidinantys energijos lygį

Grįžkime prie tų žmonių, kurie traukia mus savo gebėjimu mylėti gyvenimą, energingumu, sėkme ir optimizmu. Jeigu pasidomėti, kokį gyvenimo būdą gyvena žmonės turintys aukštą energijos lygį, tai daugumoje atvejų mes pamatysime, kad tai sveiki įpročiai visose sferose. Tai lies jų dienos rėžimo, mitybą, moralines savybes, sporto užsiėmimus ir kitus. Labai dažnai galima sutikti paminėjimą apie reguliarius jogos užsiėmimus. Kodėl sėkmingi žmonės renkasi būtent jogą?

Dėmesingai išstudijavę ką mums siūlo ši senovinė asmeninio tobulėjimo sistema, mes pamatysime, kad joje yra visos sudedamosios dalys tam, kad gyventi pilnavertį, prasmingą gyvenimas, kuris pripildytas energija. Tai ne tik fiziniai ar tempimo pratimai, kaip daugelis galvoja – tai būtent sistema, tūkstančiais metų kaupta darbo patirtis su savimi, savo kūnu, siela ir dvasia. Būtent tai, kas mums reikalinga. Sistematingas priėjimas. Taigi, kokius įrankius, kurie sustabdo energijos ištekėjimą ir padeda ją sukaupti, siūlo mums Joga?

1. Asanų kompleksai

Asanų kompleksai būna įvairūs, juos galima parinkti bet kokiam pasiruošimo lygiui, atitinkamai su kūno poreikiais dabartiniu metu. Švelnus raumenų ir sąnarių ištempimas išlaisvina sukauptą juose streso energiją. Koks bebūtum pavargęs prieš užsiėmimus, po to visada jautiesi „atsišviežinęs“ ir ramus. Asanos buvo tobulinamos daugybę amžių, kad padėtų daryti poveikį visoms organizmo sistemoms. Su reguliaria praktika įgaunamas didelis gyvybingumas.

2. Pranajama

Mokslas apie kvėpavimą ir jo kontrolę. Teisingai atliekamos pranajamos technikos nuramina mūsų nervinę sistemą, daro ją tvirta ir ištvermingą, o taip pat suteikia galimybę valdyti mūsų emocijas ir, kas ypač svarbu, protą. O juk būtent neramus protas ir negatyvios emocijos užima taip daug mūsų gyvybinės energijos.

3. Sveika vegetariška mityba

Neatskiriama jogos dalis. Švariuose, gyvuose, natūraliuose, neapdirbtuose chemija ir konservantais produktuose yra milžiniškas pranos (gyvybinės energijos) jėgos. Joga siūlo maitintis paprastu, maistingu, švariu, lengvu ir šviežiu maistu. Kai kūnas, emocijos ir protas subalansuojamas, jau nebesinori valgyti „kenksmingo maisto“, jau intuityviai jauti, kas iš tiesų reikalinga tavo organizmui

4. Etinių ir moralinių principų Jamos ir Nijamos pritaikymas gyvenime

Joga tinka visoms religijoms ir visiems laikams, nes tai yra judėjimo kelias į vidinę švarą. Ne paslaptis, kad gyvenimas pagal sąžinę pagal visatos dėsnius suteikia sparnus ir jėgas Gyventi, o tai reiškia pripildo mus energija. Susiliečiant su senoviniais vediniais tekstais, mes iš ten semiamės neišsenkančios išminties ir gilaus pasaulio matymo. 80% mūsų gyvenimo priklauso nuo mūsų įsitikinimų, o teisinga pasaulėžiūra pripildo mūsų gyvenimą prasme.

5. Disciplina ir teisingas dienos rėžimas

Joga moko mus gyventi sąmoningą ir sveiką gyvenimo būdą, tokiu būdu išlaisvina laiką ir jėgas realizuoti mūsų tikslus.

Ir dar svarbus momentas. Ką mums duoda aukštas energijos lygis, kas mus traukia stipriausiai? Žinoma, tai vidinė ir išorinė laisvė. Tačiau ne ta laisvė, kur „darau ką noriu, nežiūrint į pasekmes“ – tai iliuzinis laisvės suvokimas. O tikra laisvė: nuo nesveiko kūno aptemimų, nuo kankinančių nuotaikos šuolių, nuo kenksmingų iškankinančių įpročių, į tai, kad tu tampi pats savęs šeimininkas ir gali panaudoti savu laisvę ir aukštą energijos lygį visų gerovei.

Straipsnis išverstas iš tinklapio www.asanaonline.ru

Originalus straipsnis