Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Joga padeda pašalinti chroniškus skausmus

joga-padeda-pasalinti-chroniskus-skausmus

Pats iš savęs skausmas nustatomas kaip nemalonus sensorinis ir emocionalus patyrimas. Tačiau tai, kaip smegenys interpretuoja šią informaciją, taip pat padeda gauti papildomą patirtį skausmo patyrimo metu.

Aštrus neturintis tęstinumo skausmas būna dėl traumų, chirurginio įsikišimo arba ligų. Kelly McGonigal, filosofijos daktarė, knygos autorė Yoga for Pain Relief nustato aštrų skausmą, kaip reakciją į kažkokią traumą arba ligą. Toks skausmas prasideda nuo realaus pavojaus organizmui ir priveda prie protingos apsauginės reakcijos.

Chroniškas skausmas – tai pastovi būsena, kuri tęsiasi ilgiau nei šeši mėnesiai, charakterizuojama trimis parametrais:

1. Organizmas gali tapti jautresnis įmanomiems skausminiams simptomams, kas priveda prie baimės ir nerimo jausmo.

2. Smegenys su didele tikimybe interpretuoja situaciją, kaip keliančią pavojų, o pojūčius – kaip ligotus (sukeliančius skausminę reakciją).

3. Esant chroniškam skausmui ir patiriant pasikartojančias skausmo reakcijas, gebėjimas atskirti skausmines reakcijas (pojūčius, kančias ir stresą) pradingsta.

Fiziologiniai pokyčiai, kuriuos sukelia skausmas

Viena iš priežasčių, dėl kurios chroniškas skausmas yra sunki užduotis, nes jis užeina už fizinio skausmo buvimo rėmų ir pradeda daryti įtaką protui ir kūnui. Tai dažnai priveda prie naujų problemų, su kuriomis reikia kovoti, nes pablogėjimo baimė arba skausmo išprovokavimas, o taip pat nerimas dėl pastovaus arba pakartotinio skausmo.

Chroniško skausmo buvimas pradeda daryti įtaką ir kitoms mūsų kasdienės veiklos dalims. Fizioterapeutė Šeri Ser nurodė, kad kai kurie iš fiziologinių pokyčių, kuriuos iššaukia skausmas, yra:

– Kvėpavimo pasikeitimas. Kvėpavimas tampa labiau paviršutiniškas ir trūkčiojantis.

– Raumenų įtampa keičiasi, nes kūnas yra pastovioje “budrumo” būsenoje.

– Tai, kaip mes judame, staigiai keičiasi, kai mes bandome apsaugoti skausmo sritį. Kai kurie žmonės iš viso nustoja daryti judesius, kuriuos jie laiko nereikalingais. O kiti kenčia ir nustoja daryti tik tada, kai skausmas ant tiek stiprus, kad jie negali tęsti.

– Savo kūno pojūtis-suvokimas keičiasi.

– Keičiasi mąstymo modelis: mes tampame mažiau optimistiški, o mūsų emocijos gali būti labiau kintančios.

Nežiūrint į lyg nekintančią chroniško skausmo prigimtį tiems, kas kenčia nuo jos, joga iš tiesų ypač naudinga tiek sumažinant skausmą, tiek ir keičiant mūsų santykį ir reakcijas į skausmą.

Kaip joga padeda sumažinti skausmą

1. Lengvi arba nesunkus pratimai iš esmės sumažina fizinį skausmą. Joga puikiai tinka šiai užduočiai.

2. Padidėjęs deguonies kiekis į smegenis ir raumenų audinius užsiiminėjant joga padidina jūsų energetinį lygį ir gerovės pojūtį.

3. Sąmoningo kvėpavimo derinys su kūno judesiais jogos praktikos metu padeda sumažinti raumenų įtampą kūne.

4. Žmonėms su tam tikrais susirgimais, tokiais kaip artritas, raumenų ištempimas ir sąnarių rotacija jų judėjimo diapazone gali sumažinti skausmo intensyvumą arba pilnai pašalinti jį.

5. Reguliarūs jogos užsiėmimai daro įtaką jūsų reakcijai į skausmą, padidina atsparumą kančioms.

6. Nors chroniškas skausmas gali sumažinti mūsų gebėjima susitvarkyti su kitais stresais mūsų gyvenime, reguliari jogos praktika gali padidinti mūsų efektyvumą valdant stresą ir to rezultate sumažinti chronišką skausmą.

7. Kelly McGonigal skelbia savo skaitytojams: “Joga gali išmokyti jus, kaip sutelkti dėmesį, kad pakeistų jūsų fizinio skausmo patyrimą. Jis gali išmokyti jus, kaip transformuoti nevilties, nusiminimo, baimės ir pykčio jausmą.

Jis gali išmokyti jus įsiklausyti į savo kūną ir rūpintis savo poreikiais, kad jūs galėtumėte dalyvauti jums svarbiuose darbuose. Tai gali grąžinti jums saugumo, savęs įvaldymo jausmą ir vyriškumą, kurie jums reikalingi, kad atsikratytumėte nuo chroniško skausmo.”

Rekomendacijos naudojant jogos metodus siekiant palengvinti chroniškus skausmus

Jogos metodai, kurie suteikia gilius pokyčius, tai darbas su kvėpavimu, asanos, sąmoningas atsipalaidavimas ir meditacija.

1. Darbas su kvėpavimu

Jūs galite praktikuoti bet kokią kvėpavimo praktiką, kurią laikote naudinga – nuo paprasto sąmoningo kvėpavimo iki gerokai sunkesnių pranajamų, kaip pakaitinis nosies šnervių kvėpavimas (Nadi-šodhana pranajama).

2. Asana (kūno padėtis erdvėje)

Atlikdami asanas visada pradėkite nuo lengvos praktikos Pradėkite nuo paprastų judesių, neužmiršdami apie lygų kvėpavimą:

– Dinaminė Katės poza (Mardžariasana 1 ir Mardžariasana 2).
– Pasilenkimai į šalis sėdint arba stovint.
– Rankų sąnarių pradirbimas.

Tuomet pridėkite aktyvesnes asanas, tokias kaip:

– Kalno poza (Tadasana),
– Poza su rankomis, nukreiptomis į viršų (Urdhva Hastasana),
– Dinaminis arba statinis Karys 1 ir Karys 2 (Virabhadrasana 1 ir Virabhadrasana 2),
– Skėrio poza (Šalabhasana),
– Šuns veidu žemyn poza (Adho Mukha Švanasana)

– ir daugelis kitų.

Jūs taip pat galite praktikuoti atstatančias pozas, tokias kaip Vaiko poza (Balasana) ir palengvinantis variantas prie sienos Sulenktos žvakės poza (Viparita Karani Mudra) ir tai tik kai kurios iš jų.

3. Sąmoningas atsipalaidavimas

Naudingos daugelis sufokusuoto atsipalaidavimo formos, nuo paprastos Atsipalaidavimo pozos (Šavasanos) iki atstatančių pozų.

Sąmoningo atsipalaidavimo technikose yra paprastas kvėpavimo suvokimas, skanavimo kūnas, sąmonės rotacija joga-nidroje ir daugelyje kitų valdomo atsipalaidavimo formų.

4. Meditacijos praktika

Jūs galite praktikuoti bet kurią meditacijos formą – nuo paprastų sąmoningo kvėpavimo technikų iki praktikų, kurios vysto gerumo jausmą.

Originalus straipsnis