Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Evgenij Sukhariov. Kaip aš tapau jogos mokytoju

evgeniy sukhariov

Joga – tai galingas instrumentas kelyje į realias, esmines, amžinas ir besąlygines vertybes ir gerovę. Kokia prasmė siekti to, kas ne amžina pagal savo esmę, į tai, ką vis tiek prarasi?.. Turėti materialias arba kitas paviršutiniškas vertybes aš galėsiu keletą dešimtmečių, o kai išeisiu iš šio gyvenimo, tai pajausiu save apvogtu, nes nieko negalėsiu pasiimti su savimi. Ką reiškia keletas dešimtmečių? – tai akimirka. Ir koks skirtumas kiek aš egzistuoju šioje iliuzijoje ir kiek gerovės sukaupiau joje, jeigu tai vis tiek neliks su manimi? Vienas žmogus buvo sapne laimingas šimtus metų, kitas – vieną akimirką, kai jie prabus, koks bus tarp jų skirtumas? Kas iš jų po prabudimo bus gerokai laimingesnis? – Nei vienas, abiems laimė pasiliks praeityje. Kas ne amžina – akivaizdi iliuzija. Jeigu kažkoks daiktas, kažkoks jausmas buvo praeityje, tačiau dabar jo nėra – argi tai buvo ne iliuzija? Esmė tai, kas realu negali išnykti, tai, kas esmė yra realu amžinai. Joga suteikia galimybę naudoti materialius aktyvus efektyviai, dvasinių tikslų pasiekimui, neprisirišant prie pačio materialumo.

Atsakymai gauti uždavus sau klausimus, pateiktus aukščiau, atvedė mane į šį kelią, į suvokimą to, kas iš tiesų svarbu. Neįmanoma būti laimingam jei kiti nelaimingi. Negalima atsiskirti nuo visų ir tapti laimingu. Padedant kitiems – padedi tikrajam sau. Mūsų tikrasis “Aš” pasireiškia kaip visas likęs pasaulis, kaip visos kitos būtybės, visa Visata. Netikras (klaidingas) “Aš” – paviršutinis apvalkalas, sudarantis mūsų ego. Ego turi būti instrumentu, o ne tikslu. Visi metai laimės siekimo, asmeninio džiaugsmo, kaip tai priimta šiuolaikiniame socialiniame pasaulyje, aš to rezultate jaučiau skausmą dėl prisirišimo ir atotrūkio nuo jos. Aš jaučiau, kaip troškimai atiminėja mano energiją, tačiau nesuvokiau to pražūtingumo pilnai.

Jogos kelias – tai pagalbos kitiems kelias. Pagalbos kame? Kuo ir kaip padėti artimiesiems, draugams, pažįstamiems, nepažįstamiems, visam pasauliui? Kas bus jiems REALI pagalba? Ką jie gali nunešti su savimi į amžinybę, kas jiems visada padedinės? Tas pats, kas ir man padėjo pajausti ramybę ir lengvumą mano sieloje. Reikia parodyti dvasinio tobulėjimo kelią, kelią į tikrąjį save – amžiną, viską apimantį, mylintį, atjaučiantį. Reikia padėti kitiems pamatyti savo pirminę švarą. Padedant kitiems paimk atsakomybę už juos ir pats nenusuk nuo šio kelio. Ši atsakomybė padės ir man pačiam nepamiršti kur aš einu, savo tikslo ir savo motyvacijų. Aš matau aplinkinį pasaulį, kaip savo vidinio pasaulio atspindį, savo gyvenimo būdo, kuris įrašytas į mano pasąmonę. Viskas aplinkui – tai tikrasis “Aš”. Pasaulis aplink kiekvieną žmogų – yra tai, iš ko sudaryta jo vidinė esmė. Primindamas tai kitiems, aš nepamiršiu apie tai pats.

Jogos mokytojas, iš mano požiūrio taško – tai pati adekvačiausia ir efektyviausia forma žmonių prabudinimui, pagalba jų esminiam “aš”, jeigu aš suvokiau tai, kas man padeda, tai kaip galiu tai palikti sau? Amžinos esmės visiems, aš pasistengsiu kas mano jėgos ir galimybėse danešti jas iki visų būtybių, kurioms galiu padėti.

Per savo gyvenimą aš jau sukaupiau karčią patirtį noro palikti kažką vertingo tik sau. Patirtis siekiant aplenkti kitus turint daugiau žinių, daugiau supratimo. Dabar matau prasmę dalintis vertinga patirtimi su kitais. Aš dėkingas už žinias, kurias turiu, už mintis, kurios gimė mano galvoje, už pagalbą dvasinio tobulėjimo kelyje, už prisilietimą prie aukštos, švarios ir galingos energijos. Ir kaip galiu tai sustabdyti vien tik ant savęs? Aš neišlaikysiu tokios įtampos, išėjimas vienas – tapti šios energijos tarpininku dėl kitų, pasidalinti patirtimi, parodyti sąmoningo ir sveiko gyvenimo būdo pavyzdį.

Kviečiu Jus susipažinti su joga, kartu mes galėsime gerokai efektyviau judėti tikrojo tobulėjimo kelyje!

OM!

Jogos mokytojų kursai:
https://www.oum.ru/kurs