Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

36 valandų badavimas. Nauda

36 valandų badavimas

Tiems, kas išsirinko jogos kelią, anksčiau ar vėliau kyla teisingos mitybos klausimas: kaip fiziniame plane, taip ir informaciniame plane, nes nekontroliuojant to, ką mes į save dedame, dvasiniame kelyje tobulėti neįmanoma. Kaip žinoma, Patandžalio „Joga-sutrose“ pasakyta apie tai, kad prieš pradedant jogos praktiką, verta įsitvirtinti jamoje ir nijamoje, tai yra sekti etinius ir moralinius nuostatus. Apie fizinės ir dvasinės švaros laikymąsi kalba principas šaučia, kitaip – švara. Tai nėra atsitiktinumas – mūsų būsena tiesiogiai susijusi su tuo, ką mes dedame į save. Pavyzdžiui, valgydami kitų gyvų būtybių kūnus, mes dėsime į save mirties, baimės ir kančios energetiką. Ar paskui verta stebėtis, kad visa tai ateis į mūsų gyvenimą? Mūsų sąmonė, švelniai tariant, bus specifinė.

Tas pats liečia ir informacinę „higieną“. Jeigu kiekvieną dieną mes žiūrėsime kažkokius jaunimo serialus su primityviu siužetu ir gana negatyvia kryptimi, nenuostabu, kad mūsų veiksmai bus tolimi nuo adekvačių. Taigi, būtinybė laikytis higienos visuose lygiuose akivaizdi. Atsisakyti nuo gyvulinio, kito žalingo maisto, išmesti televizorių iš namų, būnant reikalingame sąmonės lygyje ne taip ir sudėtinga, tačiau kyla kita problema: kaip išvalyti kūną ir sąmonę nuo jau sukaupto balasto, kuris visada temps jus žemyn? Į pagalbą gali ateiti valančiosios praktikos, viena iš pačių efektyviausių yra reguliarus 36 valandų badavimas.

Pasiruošimas 36 valandų badavimui

Maitinantis tradiciškai – dedant į save abejotinus produktus, maišant nesuderinamus komponentus  – mūsų žarnynas dirba praktiškai kiaurą parą. Trijų kartų maisto valgymas – dar kaip taisyklė, su užkandžiais – tiesiog nepalieka mūsų virškinamajam traktui galimybės nei pailsėti, nei išsivalyti. Todėl nors kartą per mėnesį, o idealiai – kartą per savaitę, reikia duoti savo organizmui galimybę pailsėti nuo maisto virškinimo ir išsivalyti. Tokiu būdu, 36 valandų badavimas kartą per savaitę bus optimalus variantas.

Mūsų virškinimo sistema sudaryta taip, kad ji galėtų dirbti dviem rėžimais: maisto virškinimas arba valymasis. Tuo momentu, kada į skrandį nustoja patekti maistas, paleidžiamas valymo procesas: vidiniai organai pradeda perdirbinėti per metų metus neadekvačios mitybos sukauptus toksinus ir juos šalinti. Žalingos medžiagos gali metų metais kauptis mūsų žarnyne ir daryti įtaką ne tik mūsų kūnui, tačiau ir mūsų smegenims. Moksliškai įrodyta, kad mikroflora gali daryti įtaką mūsų mitybos įpročiams, minčių srautui ir netgi vienose ar kitose situacijose mūsų pasirinkimui. Pavyzdžiui, mikroflora, užauginta piktnaudžiaujant saldumynais, ir toliau vers žmogų valgyti saldumynus. Taigi, priklausomybė nuo saldumynų yra ne daugiau, nei mikrobų noras mūsų virškinamajame trakte.

Atliekant badavimo praktiką, žarnynas intensyviai valysis ir toksinai masiškai pateks į kraują, kas gali sukelti pakankamai nemalonius pojūčius, pradedant nuo pykinimo ir galvos skausmo, užbaigiant netgi psichiniais sutrikimais. Tam, kad tai neįvyktų, prieš badavimą rekomenduojama išvalyti žarnyną nuo sukauptų toksinų. Egzistuoja daugybė skirtingų metodikų, tačiau labiausiai efektyvi iš jų yra šanka prakšalana (detaliau su duota praktika galima susipažinti tinklapyje). Po tokio galingo valymo galima drąsiai pradėti badauti, nebijant apnuodyti organizmo asmeninio žarnyno turiniu. Aplamai, rekomenduojama šanka prakšalaną atlikti reguliariai, vieną arba du kartus per metus, netgi maitinantis adekvačiai. O jeigu mitybos prisirišimai dar nėra nugalėti, tai jos atlikimas su tam tikru periodiškumu tiesiog būtinas.

Naudingas badavimo poveikis

Badavimo praktika valo fizinį kūną nuo sukauptų toksinų, tačiau tuo teigiami efektai nepasibaigia. Gerokai svarbesnis jo poveikis yra mūsų sąmonės ir energetinio kūno valymui. Badavimas – tai, visų pirma, dvasinė praktika, todėl be susilaikymo nuo maisto, taip pat verta skirti dėmesį dvasiniam išsivalymui. Badavimo metu rekomenduojama apriboti kontaktą su išoriniu pasauliu, paskirti laiką dvasinės literatūros skaitymui, meditacijoms ir kitoms dvasinėms praktikoms. Badavimas, kuris apribotas tiesiog maisto atsisakymu, žinoma, išvalo fizinį kūną, tačiau giluminiame lygyje netransformuoja žmogaus.

Taip pat svarbu apriboti negatyvios informacijos patekimą: nežiūrėti televizoriaus, neklausyti muzikos ir taip toliau. Tokiu atveju badavimo praktika atneš maksimalų efektą ir laikas nebus iššvaistytas veltui. Verta pažymėti, kad badavimas yra askezė, o askezė visada duoda žmogui daug papildomos energijos, todėl svarbu ją tinkamai „investuoti“. Su tuo atsiranda sunkumai ir išėjus iš badavimo, „švytuoklė“ gali nusvirti į kitą pusę – žmogus pradės persivalgyti, kas suves visą 36 valandų askezės naudą į „ne“. Todėl svarbu žinoti kur ir kaip galima konstruktyviai išnaudoti sukauptą energiją.

36 valandų badavimas su vandeniu

Optimaliausias badavimo variantas yra susilaikymas nuo maisto 36 valandas. Badavimas 36 valandas nėra stiprus stresas neparuoštam organizmui ir tuo pačiu leidžia neblogai išsivalyti. Be organizmo išsivalymo proceso, jis atjaunėja – tyrimai parodė, kad badavimo metu organizme aktyvuojamos ypatingos ląstelės, makrofagai, kurie naikina ligas sukeliančias bakterijas, apmirusias bakterijas, toksinus ir žmogaus kūnui svetimus elementus. Verta pažymėti, kad esant kažkokiems rimtiems chroniškiems susirgimams, sausas badavimas neleidžiamas, tačiau jeigu nėra problemų su širdimi arba inkstais, tai 36 valandų badavimas, greičiausiai, neprives prie kažkokių komplikacijų.

Badavimas pusantros paros eigoje su vandeniu, leis išvalyti ir atjauninti organizmą. Kaip jau buvo aukščiau pasakyta, tuo metu geriausia užsiimti kažkokiomis dvasinėmis praktikomis arba tiesiog vertinga veikla, kad mintys apie maistą nekeltų nerimo ir bado jausmas nebūtų toks sopulingas. Badavimas – pats geriausias laikas meditacijos praktikai, nes organizmas nėra užsiėmęs maisto virškinimu ir energija nenusileidžia iki manipūros lygio, kas leidžia pakelti ją aukščiau.

36 valandų badavimo pradžia ir užbaigimas (įėjimas ir išėjimas)

36 valandų badavimą verta pradėti iš vakaro. Vakare, paskutinio maisto valgymo metu, prieš pradedant badauti, geriau susilaikyti nuo sunkaus maisto ir pavakarieniauti žaliomis daržovėmis. Ryte, badavimo metu, galima padaryti šanka prakšalaną arba, kaip minimum, pasinaudoti klizma, kad išvalyti žarnyną. Išėjimas iš badavimo turi būti taip pat be sunkaus maisto – vaisiai, daržovės, košės, sultys. Svarbiausia – jeigu jau valymo procesas praeitas, neverta grįžti prie įprasto mitybos būdo. Natūralu, verta pašalinti gyvulinį maistą, nes nuo problemų, susijusių su mėsos valgymu, nepadės netgi reguliarus badavimas – fizinis kūnas bus naikinamas, o sąmonė veiks labai specifiškai. Verta prisiminti – švaru ne ten, kur valo, o ten, kur nėra šiukšlinama. 36 valandų badavimus galima įvesti į savo gyvenimą kaip reguliarią praktiką – kartą per savaitę. Tokiu būdu organizmas reguliariai valysis, kas padės išspręsti daugelį problemų su sveikata.

36 valandų badavimas: nauda

Badavimo efektyvumas šiuolaikinėje medicinoje gydant susirgimus buvo patvirtintas daktaru-psichiatru, profesoriumi Nikolajevu. Stebėdamas savo globotinius, kenčiančius nuo šizofrenijos, jis padarė įdomią išvadą, kad paūmėjimo metu, didžioji dalis pacientų atsisako nuo maisto. Profesorius nusprendė nesikišti į šį procesą ir nemaitinti pacientų per prievartą, o stebėti tai, kas vyks toliau. Tokio tyrimo rezultatai buvo šokiruojantys – pas tuos pacientus, kurie atsisakė maisto, paūmėjimo faze praeidavo daugybę kartų greičiau ir lengviau nei pas tuos, ką daktarai toliau tęsė maitinti prieš jų valią.

Profesorius Nikolajevas nusprendė pratęsti savo tyrimą ir pritaikė badavimo technologiją tokių susirgimų gydymui, kaip šizofrenijai, manikalno-depresiniam sindromui, depresijai ir kitiems. Rezultatai buvo tiesiog neįtikėtini – pas pacientus dingdavo ne tik psichinių sutrikimų simptomai, tačiau ir patys susirgimai. Dėl įvairių priežasčių buvo priimtas sprendimas sustabdyti šiuos tyrimus, nes ši gydymo metodika buvo nenaudinga (nepelninga, nepalanki) šiuolaikinei medicinai ir farmacinėms korporacijoms. Badavimo efektą kiekvienas iš mūsų gali patikrinti savo asmenine patirtimi. 36 valandų badavimas yra labiau profilaktiška praktika, nei gydomoji, nes giluminis organizmo valymas fiziniame lygyje, o tuo labiau subtiliame, neįvyksta.

Tačiau netgi tokie trumpi susilaikymai nuo maisto yra galingas instrumentas žmogaus sveikatinimui, leidžiančiam pašalinti iš organizmo toksinus, kurių atsiradimas susijęs su neteisingu gyvenimo būdu, netinkama mityba, bloga ekologija, vaistų vartojimu ir kitais. Šlakų turėjimas organizme iššaukia jį naudoti didelį energijos kiekį tam, kad išsilaisvinti nuo jų. Badavimo dėka toksinai yra pašalinami ir žmogus tampa energingesnis. Reguliari praktika leis palaikyti organizmą švaroje ir išvengti daugybės problemų su sveikata, o perspektyvoje – atsikratyti ir nuo dabar esančių problemų.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba

Vaizdo įrašas. Badavimas ir joga. Anton Čudin (rusų kalba)