Virečana – pančakarmos procedūra. Žarnyno valymas
Virečana, kai kuriuose šaltiniuose virečan – tai viena iš pančakarmų procedūrų, kurios paskirtis išvalyti plonąjį žarnyną, kepenis, tulžį ir, kaip pasekmę, kraują ir taip pat inkstus ir blužnį. Pavadinimas egzotiškas, tačiau esmė pakankamai paprasta: pacientas naudoja laisvinamuosius ir leidžia organizmui išvesti susikaupusius toksinus natūraliu būdu.
Tam, kad gauti maksimalų efektą, reikia atlikti kaip minimui dvi sąlygas. isų pirma, būtina pasiruošti šiai, atrodytų, paprastai procedūrai. Visų antra, reikia tinkamai parinkti priemones valymui. Taip pat, kas liečia bet kokį klausimą susijusį su sveikata, negalima būti nerūpestingais ir geriau kreiptis pas specialistą.
Kada rekomenduojama atlikti virečana ir kokios yra kontraindikacijos
Virečana rekomenduojama esant susirgimams, kurie atsiranda kaip pittos disbalanso rezultatas. Esant odos susirgimams, alergijoms, skrandžio–žarnyno trakto ligoms (ypač kai mažas įsisavinimas), hemorojus, podagra, taip pat jeigu yra pastovūs galvos skausmai.
Natūralu, procedūra kontraindikuota nusilpusiems žmonėms, nėščioms moterims, kūdikiams ir bet kokiam žmogui, bet kokios ligos paūmėjimo metu. Taip pat negalima naudoti laisvinamųjų kai organizmas dehidratuotas, išsekęs, silpnas virškinimas ir jeigu išmatose yra kraujo žymės.
Papildomai verta prisiminti, jog tarp kelių valomųjų procedūrų būtina daryti pertrauką. Pavyzdžiui, tarp vamanos ir virečanos pertrauka turi būti nemažiau 2–3 dienos.
Virečana: pasiruošimas procedūrai
Tiesiog priėmus laisvinamuosius nepavyks kokybiškai išvalyti organizmo, kaip neįmanoma išvalyti nuotekų vamzdžių plaunant juos tik vandeniu. Per metų metus eksploatacijos ant vidinių vamzdžių sienelių susikaupia nuosėdos, kurios reikalauja visų pirma suminkštinti ir įprastai tam naudoja kažkokias specialias priemones. Panašiai taip yra ir su žarnyno valymu. Kad išvesti amą, kuri neišeina kartu su įprastomis kasdienėmis išmatomis, reikia iš pradžių ją suminkštinti.
Jeigu virečana naudojama pančakarmos rėmuose, o ne kaip atskira procedūra, tai prieš ją, tikriausiai, eis svedhana (kūno šildymas) ir snehana (aliejavimas). Vidinių organų aliejavimas turi nemažiau svarbią rolę. Ajurvedoje tam naudojamos gydomosios sudėtys aliejaus ghi pagrindu, kuris suminkština sukauptus ir sulipusius ant žarnyno sienelių toksinus.
Nemažiau svarbu rinktis laisvinamąsias priemones. Geriausia, žinoma, pasikonsultuoti pas gydytoją. Patyręs specialistas parinks tinkamiausias ir efektyviausias žoles arba rinkinius, o taip pat ir doziruotę, kad pasiekti norimą efektą.
Virečanos atlikimo technika
Atkreipkite dėmesį! Technikos aprašymas atliekamas tik supažindinamaisiais tikslais!
Procedūrą atlieka pittos aktyvumo valandomis – nuo 10 iki 14 ir nuo 22 iki 2 valandos. Bet kuriuo atveju, dvi valandos iki laisvinamųjų naudojimo reikia pavalgyti. Maistas turi padidinti pittą organizme, o reiškia tiks aštrūs ir rūgštūs patiekalai. Jeigu virečana atliekama dienos metu, galima papusryčiauti 11 ir išgerti laisvinamųjų apie 13. Jeigu procedūra atliekama vakare, verta pavakarieniauti apie 19 ir vartoti vaistus 21:00 – 21:30.
Laisvinamosios priemonės gali suveikti per 2–3 valandas, o gali ir po 5 – viskas individualu. Pirmosios valandos metu, greičiausiai, bus nuo 4 iki 10 norų išsituštinti, tačiau gali būti ir daugiau. Organizmo atsišaukimas priklauso nuo žmogaus konstitucijos ir sukauptos amos kiekio.
Idealiai turi būti ne mažiau, nei 6 defekacijos. Jeigu išmatos įvyks mažesnį kiekį kartų, būtina kitą dieną vėl prašildyti ir aliejuoti kūną, o tuomet pakartoti virečaną.
Išmatų kokybė visos procedūros metu keisis – kiekvieną kartą nuo tvirto prie vis skystesnio. Paskutinis išsituštinimas gali būti visiškai skystas ir su gleivėmis, kas reiškia pilną plonojo žarnyno išvalymą. Kai tik žarnynas išsivalys, noras eiti į tualetą sustos savaime.
Po kiekvieno išsituštinimo galima gerti šiek tiek šilto vandens arba elektrolitų tirpalo, po keletą gurkšnių, ne daugiau! Jeigu valymo procesas eina per daug sudėtingai – pastebimas pilvo pūtimas ir įtampa pilvo srityje, nesigauna išsituštinti, o burnoje atsirado metalo skonis – verta išgerti arbatos iš šviežio imbiero arba žolių, kad sustiprinti virškinimo ugnį, o ant pilvo srities padėti šiltą kompresą.
Virečana stipriai veikia jathar agni (skrandžių sulčių išskyrimą) ir todėl kitas keletą dienų reikia prisilaikyti švelnios mitybos, kuri leis atstatyti normalų virškinimo darbą. Gerai tiks vegetariškas mitybos būdas, tačiau negalima vartoti neapdirbtų daržovių ir vaisių. Idealiai maitinti daržovių sriubomis ir skystomis košėmis. Be to, uždrausti šalti gėrimai, šaltas dušas ir bendrai kūno atšaldymas.
Po išsivalymo rekomenduojama atsisakyti fizinio krūvio ir seksualinio aktyvumo. Pirmas dienas geriausia praleisti ramioje atpalaiduotoje būsenoje, kad visos organizmo funkcijos grįžtų į normą.
Būkite sveiki. Om!