Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Joga Nidra: sąmoningas giluminis atsipalaidavimas. Teorinė dalis. Andrius Usovas

Joga Nidra – giluminis atsipalaidavimas, kaip savęs tobulinimo priemonė, keičianti santykius kasdieniame gyvenime. Teorinė dalis.

Joga Nidros autorius Swami Satyananda Saraswati.

Šią praktiką sukūrė Swami Satyananda Saraswati (Swami Sivananda Saraswati mokinys ir Bihario jogos mokyklos įkūrėjas Mungeryje, Indija, taip pat daugelio pagrindinių jogos literatūros kūrinių autorius), remiantis senovės tantrinių tekstų apie njasos ritualus (sąmonės pernešima į skirtingas kūno vietas su mantrų kartojimu ir vizualizacija) ir gilesnėmis šavasanos technikomis “naudojant mokytojo balsą”, taip pat įvairias vizualizavimo technikas, sutinkamas tantrinėse praktikose.

1976 metais Swami Satyananda pirmą kartą išleidžia knygą apie Jogą Nidrą.

Joga Nidra leidžia išlaisvinti ir “atpalaiduoti” blokus ir įtampą, paslėptus giliai pasąmonėje, keliančius mums kliūtis giliam atsipalaidavimui. Taip pat sutelkia dėmesį įgyvendinant savo tikslus.

Pats praktikas sukuria “vidinę nuostatą, tikslą” (sankalpą) ir nukreipia ją į savo pasąmonę. Pastovios praktikos pagalba galima pasiekti anksčiau nepasiekiamus dvasinio tobulėjimo rezultatus, proto ramybę, gyvybinės energijos padidėjimą, gjimą, kenksmingų įpročių atsikratymą ir kitus.

Visa praktika atliekama gulint šavasanoje (gulint patogiai ant nugaros, patogioje pozoje, po galva yra padėta kažkas minkšto).

Šios praktikos tikslas ir nauda.
Naudojamos technikos: kūno „rotacija“, įkvėpimų ir iškvėpimų skaičiavimas atvirkštine tvarka – tikslas, vizualizacija nukreipianti sąmonę į harmonijos būseną ir meditaciją.
Sankalpa – intencija ir čidakaša dharana – „sąmonės erdvė“.

Paskaitą veda Andrius Usovas