Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

10 Jamų ir 10 Nijamų Induizme

Dešimt etinių, moralinių ir savidisciplinos apribojimų Induizme, kurie padeda gerinti santykį su aplinkiniu pasauliu ir savimi.

Laikydamiesi jamų ir nijamų mes pakeliame savo sąmonės lygį į aukščiausias čakras – atjautą, sąmoningumą ir palaimą. Tai natūraliu būdu pritraukia dieviškųjų devų ir Mahadevų palaiminimus.

10 Jamų

1. Ahimsa: Nekenkimas. Nekenkite kitiems savo veiksmais, žodžiais arba mintimis, netgi sapne. Gyvenkite dorą gyvenimą, niekam ir niekada nesukelkite baimės, skausmo ir kančių. Jauskite Dievą kiekviename. Maitinkitės vegetariška mityba.

2. Satja: Teisingumas. Sakykite tik tai, kas tiesa, pripildyta gerumo, naudinga ir būtina. Išpildykite savo pažadus. Neturėkite paslapčių nuo šeimos ar draugų. Būkite tikslūs ir nuoširdūs diskusijose. Neapgaudinėkite kitų. Pripažinkite savo klaidas. Neapkalbinėkite, ne piktžodžiaukite ir sakykite tiesą.

3. Asteja: Draudimas vogti. Nevokite. Kontroliuokite savo norus ir gyvenkite pagal savo šeimos galimybes. Neturėkite noro turėti tai, kas priklauso kitiems. Tinkamai panaudokite tai, ką jūs turite. Nežaiskite azartinių žaidimų ir laiku grąžinkite skolas. Nenaudokite svetimo vardo, žodžio, informacijos šaltinių arba teisių be leidimo arba patvirtinimo.

4. Brahmačarija: Juslių kontrolė. Valdykite savo norus būdami nesusituokę, lytinius santykius pradėkite tik po vestuvių. Iki vestuvių panaudokite gyvybinę energiją mokslams, o po to – sėkmingos šeimos kūrimui. Renkitės ir kalbėkite kukliai. Ieškokite šventų žmonių bendruomenės. Nežiūrėkite pornografijos ir prievartos per televizorių, filmus, internetą.

5. Kšama: Kantrybė. Būkite kantrūs bendraudami su žmonėmis. Būkite malonūs ir neskubantys bendraudami. Leiskite kitiems elgtis pagal jų prigimtį, neverskite prisitaikyti prie jūsų. Nesiginčykite, nepertraukinėkite ir nedominuokite pokalbyje. Būkite ypač kantrūs su vaikais ir pagyvenusiais žmonėmis. Išlaikykite duotus pažadus ir susilaikymą net sunkiomis aplinkybėmis.

6. Dhriti: Stabilumas. Įveikite baimę, ryžtingumo nebuvimą ir kintamumą. Išlaikykite atsidavimą tam, ką jūs turite padaryti, nesiblaškant į kitus dalykus. Būkite tvirti savo sprendimuose. Pasiekite savo tikslus su malda, veikite turėdami užduotį, planą, stabilumą ir motyvaciją. Nesiskųskite ir neieškokite pasiteisinimų. Vystykite valios jėgą, drąsą ir darbštumą. Įveikinėkite sunkumus.

7. Daja: Atjauta. Įveikite žiaurumą ir abejingumą santykyje į visas būtybes. Matykite Dievą visur ir viskame. Būkite geri su žmonėmis, gyvūnais, augalais ir pačia Žeme. Atleiskite tiems, kas atsiprašo ir išreiškia tyrą apgailestavimą. Atjauskite kitų poreikius ir kančias. Padėkite silpniems, skurstantiems, pagyvenusiems ir sergantiems. Atsisakykite prievartos šeimoje ir kitų žiaurumo pasireiškimų.

8. Ardžava: Sąžiningumas. Atsisakykite nuo apgavysčių ir nusikaltimų. Laikykitės savo tautos arba visuomenės įstatymų. Neduokite ir neimkite kyšių. Neapgaudinėkite ir neįeidinėkite į kitų aptemimus. Būkite sąžiningi su pačiais savimi. Pripažinkite ir priimkite savo trūkumus, nebandydami sudėti atsakomybės už juos ant kitų. Visada būkite sąžiningi.

9. Mitahara: Saikingas apetitas. Nevalgykite per daug. Nevalgykite mėsos, žuvies, jūros produktų, paukštienos ir kiaušinių. Vartokite maistui šviežius, sveikus vegetariškus produktus, suteikiančius kūnui gyvybinę energiją. Venkite sugedusių ir perdirbtų produktų, tokių kaip rafinuotas cukrus, balti ryžiai ir balti miltai. Valgykite reguliariai ir tik tada, kai jaučiate alkį. Nevalgykite būdami emocingoje atmosferoje arba kai esate be nuotaikos.

10. Šauča: Švara. Venkite proto, kūno ir kalbos užsiteršimų. Palaikykite kūną švaroje ir sveikatoje. Išsaugokite švarą ir tvarką namuose ir darbo vietoje. Elkitės geroviškai. Draugaukite su gerais žmonėmis. Niekada nekalbėkite aštriai ir nederamai.

10 Nijamų

1. Hri: Atgailavimas. Būkite kuklūs ir gėdykitės savo blogų poelgių. Pripažinkite savo klaidas, suvokite jas, atsiprašykite ir taisykite jas. Priimkite konstruktyvią kritiką. Išspręskite visus nesutarimus iki ėjimo miegoti. Ieškokite ir įveikite savo trūkumus. Nesigirkite. Venkite puikybės ir nekelkite pretenzijų kitiems.

2. Santoša: Pakankamumas. Ieškokite gyvenime džiaugsmo ir ramybės. Būkite laimingi, šypsokitės ir įkvėpkite kitus. Gyvenkite su dėkingumu už savo sveikatą, draugus ir turtus. Nesiskųskite, jeigu pas jus kažko nėra. Tapatinkite save su amžinu Aš. Gyvenkite amžinybėje dabar ir siekite dvasiškai tobulėti.

3. Dana: Davimas. Mokėkite dešimtinę ir atlikite paaukojimus šventykloms, ašramams ir dvasinėms organizacijoms, tiems kas dalinasi žiniomis ir išmintimi. Dalinkite maistą ir išmaldą tiems, kam to reikia. Laisvai dalinkitės savo laiku ir talentais. Su svečiais elkitės, kaip su Dievu.

4. Astikja: Tikėjimas. Tvirtai tikėkite į Dievą, dievus, guru ir savo kelią į nušvitimą. Tikėkite šventraščiais ir tradicija. Būkite ištikimi savo tradicijai, savo sadguru tradicijai. Nepalaikykite draugystės su tais, kurie stengiasi jus atitraukti nuo tikėjimo. Praktikuokite atsidavimą ir sadhaną, kad sustiprinti tikėjimą. Venkite abejonių ir nevilties.

5. Išvarapudžana: Nusilenkimas Dievui. Nusilenkite Dievui ir medituokite kiekvieną dieną. Kasdieną aukokite vaisius, gėles arba maistą namų šventykloje. Išmokite paprastą pudžos ritualą. Nusilenkite namų šventyklai prieš išeinant iš namų ir sugrįžus.

6. Siddhanta šravana: Šventraščių klausymas. Studijuokite doktrinas ir klausykite savo tradicijos išminčių. Kruopščiai rinkitės guru, tuomet laikykitės jo kelio ir nešvaistykite laiko tyrinėdami kitus kelius. Klausykite šventraščių skaitymo ir įkvepiančių pokalbių, kuriuose išmintis pereina nuo žinančio pas ieškantį.

7. Mati: Pažinimas. Vystykite dvasinę valią ir protą, vadovaujant savo sadguru. Siekite pažinti Dievą, prabudinti vidinę ugnį. Bandykite išmokti pamokas iš bet kokios patirties, kad suprasti gyvenimą ir save. Lavinkite intuiciją su meditacijos pagalba.

8. Vrata: Šventi įžadai. Priimkite ir atlikite religinius įžadus, taisykles ir nurodymus. Tai dvasiniai susitarimai su jūsų siela, jūsų visuomene ir Dievu, dievais ir guru. Kartas nuo karto pabadaukite. Kasmet atlikite piligrimystę, važiuokite į šventas vietas. Griežtai laikykitės savo įžadų: skaistybės, santuokos, vienuolystės, troškimų nebuvimo, dešimtinės davimo, ištikimybės tradicijai, vegetarizmo arba atsisakymo rūkyti.

9. Džapa: Mantros kartojimas. Kasdieną kartokite savo šventą mantrą pagal guru nurodymus. Iš pradžių nusiprauskite, nuraminkite protą ir pilnai susikoncentruokite, kad džapa galėtų išvalyti, suteikti žvalumo ir suteiktų jums harmoniją. Tegul džapa nuramina emocijas ir minčių srautus.

10. Tapas: Asketizmas. Kartais praktikuokite asketizmą, rimtas praktikas, atgailavimą ir aukokite. Kompensuokite savo negerus poelgius, pavyzdžiui 108 nusilenkimais (iki žemės) arba badaukite. Praktikuokite atsižadėjimą, atsisakymą nuo norimo turto, pinigų ir aukokite savo laiką.