Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Tirumantiram

Tirumantiram – seniausias tamilų šventraštis, kurį parašė Riši Tirumular. Pagrindinis šventas tekstas tradicijoje Nandinatha-sampradai (Šaiva-sidhanta), turintis savyje mistinę radža-jogos ir siddha-jogos esmę, fundamentalus 28 Agamų mokymas, aukščiausios realybės Šivos pasiekimas. Yra vienas iš Tirumurai tomu. Tirumantiram turi virš 3000 eilių, pasak legendos, prieš rašydamas kiekvieną Tirumularas meditavo po ištisus metus ir tuomet padarydavo savo meditacijos išvadas keturių skiemenų tamilų eilėse.

Tekstas dalinamas į 9 dalis, kurios vadinasi tantromis.

1. Pirma tantra aprašo kūno laikinumą, turtus, jaunystę ir gyvenimą, ahimsą, saikingumo laikymąsi, dharmą ir kitus nurodymus.

2. Antra tantra turi dievybių mitologiją, Induizmo kosmologiją, o taip pat įvairias sielos kategorijas. Paaiškina alegorinę reikšmę svarbių mitologinių šivaitų istorijų ir nagrinėja teologinius klausimus.

3. Trečia tantra aprašo jamą ir nijamą, pranajamą, asanas, pratjaharą, dharaną, dhyaną ir samadhi.

4. Ketvirta tantra yra traktatas apie mantras ir tantras.

5. Penkta tantra aprašo keturias šivaizmo formas, keturias santykių formas, kurias siela gali turėti su Dievu, keturias prieinamas realizacijas ir keturis nusileidžiančios malonės aspektus.

6. Šešta tantra aprašo Guru, malonės pasiekimą, atsižadėjimą, nuodėmės požymius, askezes, džnianą, Šivos daršaną.

7. Septinta tantra aprašo siddha-jogos savybes, mudras, įvairius pasaulys pasiekiamus įvairiomis jogos klasėmis po mirties, jogos subtilumas.

8. Aštunta tantra aprašo penkis apvalkalus, vienuolika būsenų, tris padarthas (Pati-pašu-paša), 36 tattvas, keturias sąmonės būsenas, tris malas, tris gunas, dešimt karanų ir kitas.

9. Devinta tantra kalba apie akašos pasiekimą, žinias, išsilaisvinimo ir samadhi būseną, o taip pat aprašo Šivos šokius, Guru ašramą ir susitikimą su Guru.