Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Lama Sopa Rinpoče

Lama Sopa Rinpoče

1. Tegul viskas, ką aš darau, kalbu arba galvoju, atneša gerovę visoms gyvoms būtybėms ir padeda joms greitai pasiekti pilną prabudimą.

2. Pagrindinė problemų šaknis yra mūsų asmeninis protas, apsėstas stipriu egoizmu.

3. Iki tol, kol mes nesuvoksime, kad mūsų problemos – tai viso labo mūsų interpretacijų vienų ar kitų gyvenimiškų situacijų, mes viskuo kaltinsime aplinkinius, orą arba kitas išorines aplinkybes, matydami juose mūsų nelaimių priežastis. Haliucinacinės idėjos, susijusios su mūsų nelaimių priežastimi, liepsnos mūsų prote kaip liepsna, darydami gyvenimą dar sunkesniu, o mūsų negatyvios mintys ir poelgiai tik įpūtinės šią ugnį.

4. Pas mus yra neįtikėtina galimybė sukurti sąlygas laimei šiame gyvenime, laimę visuose būsimuose gyvenimuose ir svarbiausiai laimei – išsilaisvinimui iš sansaros ir nušvitimui.

5. Žmonių ir dievų pasaulio sansaros malonumai pagal savo prigimtį yra kančios. Mūsų protas klysta, suvokdamas juos kaip malonumus ir tikrąją laimę.

6. Štai chroniškas susirgimas – meilė sau. Tai visų kančių priežastis. Supratęs tai, tegul aš gebėsiu sunaikinti šį egoizmo demoną.

7. Iš tiesų dažnai gaunasi taip, kad materialaus turto turėjimas tik sustiprina nepasitenkinimą, nes tampa dar akivaizdžiau, kad jokie daiktai neturi gebėjimo nukirsti kančių šaknis.

8. Rūpintis savimi – vartai visiems kritimams, rūpestis savo (buvusiomis) motinomis – sėkmės pagrindas. Te padarysiu aš pagrindu savo Jogos praktiką, kurioje stato save į kito vietą.

9. Savo brangų žmogišką kūną jūs turite tam, kad tarnautumėte visoms kitoms gyvoms būtybėms.

10. Budizme mes netikime į kūrėją. Kūrėju esate jūs patys, jūsų protas. Jūsų protas sukuria jums pragarą ir nušvitimą, sansarą ir išsilaisvinimą.

11. Džiaugsmas ir kančios priklauso nuo jūsų proto, nuo jūsų interpretacijų. Jie neatsiranda iš išorės, nuo kitų. Visą laimę ir visas kančias sukuriate jūs patys, jūsų asmeninis protas.

12. Išorinis priešas egzistuoja tik tuo atveju, jeigu viduje yra pyktis.

13. Kas benutiktų, visada galvokite: „Tai – tinkamiausios, gerovinės sąlygos“.

14. Sulyginus skirtingus kūnus, galima pasakyti, kad vienas gražesnis už kitą arba atvirkščiai. Tai yra suvokimai „gražus“ ir „bjaurus“ kyla iš jūsų proto, pačiame objekte jų nėra. Jeigu grožis ir bjaurumas objektyviai egzistuotų, tai visi žmonės juos matytų vienodus, matomumas būtų vienas vienintelis visiems, tačiau tai ne taip.

15. Galvokite vėl ir vėl apie visus sunkumus, kuriuos jūs patyrėte gyvenime ir apie negatyvius rezultatus to, kad jūs matėte juose problemas. O tuomet nuspręskite: „Nuo dabar, kokias problemas aš besutikčiau, aš nesusierzinsiu dėl jų. Jokių sunkumų aš nepradėsiu laikyti problemomis. Aš matysiu tik jų naudą“. Turėti tokią drąsą ir ryžtingą nusistatymą yra labai svarbu.

Išversta iš tinklapio https://www.oum.ru