Kodėl vienuoliai rengiasi oranžinės spalvos apranga
Oranžinės spalvos apranga, kurią nešioja budizmo vienuoliai ir kai kurie jogai turi savo simboliką, istorines šaknis ir turi keletą paaiškinimų.
Pavyzdžiui budizmo tradicijoje oranžinė spalva reiškia atsižadėjimo ir paprastumo simbolis. Kai Gautama Budda paliko savo materialų gyvenimą, jis atsisakė nuo turtų ir ryžtingai priėmė savo naują gyvenimą. Oranžinė apranga, kurioje mes dažnai matome vienuolius, simbolizuoja šį atsižadėjimo aktą, primenantį apie būtinybę atsisakyti nuo pasaulietiškų norų.
Be to oranžinės spalvos apranga gali būti vienuolių ir jogų dvasinės praktikos ir saviidentifikacijos dalimi. Ji padeda jiems pasilikti susikoncentravusiems į savo praktiką ir stiprinti ryšį su dvasiniais mokymais ir tradicijomis, kuriose jie dalyvauja. Taip pat panaši apranga gali tarnauti skiriamuoju ženklu kitiems žmonėms, nurodantiems jų dvasinę būseną ir pageidavimą atsižadėti nuo pasaulietiškų reikalų. Tai padeda atpažinti ir atskirti šiuos praktikuojančius nuo įprastų žmonių.
Svarbu paminėti, kad aprangos spalva gali skirtis priklausomai nuo konkrečios dvasinės tradicijos arba mokyklos. Tačiau bendras oranžinės spalvos bruožas pas budizmo vienuolius ir tam tikrus jogus – tai asmeninių norų nurimdymo simbolika, pašventinimas praktikai ir priminimas apie dvasinį kelią.