Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Ištraukos iš Satja Sai Babos knygos: Veikimo joga

Satja Sai Baba. Knyga: Veikimo joga. Mokymas. Ištraukos

1. Negėdink kitų, rasdamas juose trūkumus. Paieškok – ir rasi tuos pačius trūkumus pas save. Pasaulis tampa geresnis, kai tu tobulėji pats.

2. Gerai suvok tai: priversk kūną paklusti tavo valiai. Niekada nepataikauk jam ir netenkink jo kaprizų. Griežtai kontroliuok jį, kruopščiai treniruok. Tai atšaldys potraukius ir pripildys kūną jėga. Tu išvystysi savyje dorovę ir kūnas taps tinkamas dvasinei disciplinai ir meditacijai.

3. Egoizmas ir vidinė ramybė – nesuderinami. Žmogus įgauna ir įsisavina daugybę egoistiškų įpročių. Tai įneša nesantaiką į jo sielą. Egoizmas aptemdo dieviškosios žmogaus prigimties spindesį. Kai žmogus įveikia savo egoizmą, išnyksta visas nerimas, visa dvasinė nesantaika ir žmogus pasiekia tikrąją laimę.

4. Nežudyk, nesvetimauk, nevok, negerk spiritinių [alkoholinių] gėrimų, nevalgyk mėsos. Kaip galima greičiau atsikratyk nuo šių ydų, tai labai padės tau pradėti gyventi aukščiausiąjį gyvenimą.

5. Sek savo kalbą: nemeluok, nekalbėk blogai apie kitus, nešmeižk kitų ir nekalbėk per daug. Šį polinkį verta kontroliuoti.

6. Nebendrauk su nedorais žmonėmis, laikykis nuo jų kuo toliau – tai dėl tavo pačio naudos. Jeigu būtina, atsisakyk nuo giminystės su jais.

7. Patikėk savimi! Tikėjimas savimi – geriausias tonizuojantis vaistas. Tu gimei todėl, kad praėjusiame gyvenime tu neišlaikei keleto dalykų egzaminų. Ir kad užbaigtum kursą, tau dar reikia įgauti tam tikrą patirtį. Jeigu tu suprasi, per savirealizaciją, kad tavo tikroji prigimtis – tai Aukščiausioji Sąmonė, tuomet tu užbaigsi kursą, tu išlaikysi egzaminą.

8. Pas žmogų yra dvi šventos pareigos: pirma – dirbti šio pasaulio gerovei ir antra – dirbti ties sąmonės išlaisvinimu. Pirmą kelią kartais vadina klaidingu ir jis atkrenta pats savaime, kai tu įgauni dvasinę brandą.

9. Pilna ramybė (šanti) – tai tokia ramybės būsena, kai nėra troškimų [potraukių], baimės, godumo ir neapykantos.

10. Neprisirišk prie savo laikino fizinio kūno, panaudok jį tik kaip instrumentą. Suvok save, kaip kažką atskiro nuo šio pasmerkto sunaikinimui kūno, sukurto iš penkių elementų derinio. Suprask, kad tu amžina, nesunaikinama Aukščiausioji Būtybė!