Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Geismas. Kodėl atsiranda geismai ir kaip juos pašalinti

Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of White Terrarium Tutorial YouTube Thumbnail

Šiuolaikinėje visuomenėje geismas jau seniai nustojo būti problema. Tačiau ne todėl, kad jis įveiktas ir „Mara nusiminęs ir liūdnas išnyko“, o todėl, kad tokia situacija jau seniai tapo norma. Be to, sociume tai plačiai kultyvuojama. Mara – troškimų ir kūniškų norų dievas – toliau tęsia užvaldyti žmonių protus. Kodėl taip vyksta? Dalykas tame, kad seksualiniai malonumai iššvaisto milžinišką gyvybinės energijos kiekį. O žmones, kurie ligoti ir kurių galva silpna, juos gerokai lengviau valdyti. Todėl geismai ir sekso kultas visais įmanomais būdais platinami mūsų visuomenėje per medijos ir kitų valdymo metodų pagalba. Be to, žmonių sąmonę visą laiką kryptingai koncentruoja į lytinių santykių temą, taip pat sukuriant daugybė mitų ir tiesioginio melo aplinkui šią temą. Kaip nepapulti į šiuos pavojingus spąstus, kokios yra geismo priežastys ir kaip su juo kovoti?

Pirmoji geismo priežastis – energetinė

Energetinė geismo priežastis – energijos užsistovėjimas antrojoje čakroje. Energija kyla per kanalą, „užstringa“ antroje čakroje, Svadhistanoje ir siekia rasti išėjimą. Ji negali eiti aukščiau dėl vienos paprastos priežasties: žmogus jau sukūrė įprotį reguliariai švaistyti energiją antros čakros lygyje ir todėl bet koks energijos pakėlimas motyvuoja jį analogiškiems veiksmams. Svarbu išsklaidyti vieną iš labai paplitusių mitų apie tai, kad pas žmogų yra lyg kažkokia atskira „seksualinė energija“, kuriai būtina reguliariai išeidinėti. Tai eilinis melas. Žmogaus kūne energija viena, ji universali ir tik mūsų pasirinkimas, per kurią čakrą mes ją naudosime. Beje, pasirinkimas toli gražu ne visada mūsų. Be to, kad priklausomybės priežastis gali būti energetinių kanalų užsikimšimas, taip pat mūsų „sąmoningam“ pasirinkimui dažnai daro įtaką subtiliai-materialios būtybės – lervos. Šios būtybės turi gebėjimą daryti įtaką mūsų sąmonei ir sukurti joms naudingas motyvacijas. Jos verčia žmogų atlikti vieną ar kitą veiklą su tikslu gauti malonumą, kurio metu įvyksta milžiniškas energijos iššvaistymas – ja ir maitinasi lervos.

Tai liečia praktiškai bet kokią priklausomybę, tačiau energijos švaistymas per tris apatines čakras vyksta maksimaliu kiekiu, todėl dažniausiai lervos daro poveikį šiame lygyje. Svarbu suprasti, kada atsirado geismas, tai vyksta dėl dviejų energetinių priežasčių. Visų pirma, pas žmogų yra energijos perteklius. Visų antra, greičiausiai, jis tapo lervos auka, kuri siekia „išvedžioti“ jį energijos praradimui. Čia svarbu aiškiai nustatyti, kad noras iššvaistyti energiją – tai ne jūsų noras, o „lervos“ noras, kuri sumaniai manipuliuoja mūsų mintis ir motyvacijas. Svarbu atitapatinti šį norą nuo savęs ir suprasti, kad tai „lervos“ manipuliacija. Tačiau lerva neatsirado tiesiog taip paprastai. Antros čakros lygyje pas žmogų susikaupė energija ir tuomet atsirado lerva, kuri nori šią energiją suvartoti. Tokiu būdu, kad išspręsti geismo problemą, verta pakelti energiją nuo antros čakros į viršų. Toliau pakalbėsime, kaip tai padaryti.

Antroji geismo priežastis – mentalinė

Kaip jau buvo pasakyta aukščiau, dėl įvairių priežasčių, šiuolaikinėje visuomenėje kryptingai sukuriamos motyvacijos seksualiniams potraukiams. Primetama mada ankstyviems ir „laisviems“ lytiniams santykiams. Jeigu žmogus nuo ankstyvo amžiaus reguliariai nuleidinės energiją į seksualinius potraukius, jau prie 25-30 metų jis tiesiog bus iššvaistęs visą savo potencialą. Be to, jis tiesiog negalės adekvačiai vystytis, nes apie kokį tobulėjimą gali eiti kalba, jeigu energija reguliariai yra iššvaistoma antros čakros lygyje? Dalykas tame, kad jeigu energija nekyla aukščiau, nei antra čakra, tai aukščiau primityvių gyvulinių instinktų žmogaus sąmonė vargu ar kažkada galės pakilti. Tai vėlgi yra labai naudinga, nes žmones su tokiu sąmonės lygiu lengviau valdyti ir jais manipuliuoti.

Verta paminėti, kad aukštas intelektas ir kūrybiniai gebėjimai, o taip pat gebėjimas medituoti ir atlikti rimtas dvasines praktikas, tam reikalingas kankorėžinės liaukos aktyvumas. Jos ypatingumas tame, kad ji uoliai auga būtent vaikystėje lygiai iki tol, kol neprasideda lytinis brendimas. Tokiu būdu, kuo anksčiau žmogus pradeda domėtis seksualiniais malonumais, tuo mažiau šansų, kad jis harmoningai vystysis ir iš viso kažko pasieks šiame gyvenime. Būtent todėl sekso kultas ypač aktyviai primetamas būtent paauglių tarpe. Taip pat, kankorėžinė liauka išskiria melatonino hormoną, kuris geba atstatyti ir atjauninti kūno ląsteles. Ir kuo didesnis žmogaus seksualinis aktyvumas, tuo labiau kankorėžinės liaukos funkcionavimas yra slopinamas, to pasekoje dėl melatonino deficito, žmogus greičiau sensta ir pradeda sirgti. Dėl šių ir daugelio kitų priežasčių, visuomenėje skatinamas sekso kultas.

Pastovi nesąmoninga koncentracija į lytinių santykių temą priveda prie to, kad tai tampa pagrindine žmogaus motyvacija. Pagal principą: „apie ką galvoji – tuo tu ir tampi“. Reklama su apnuogintais kūnais pastoviai motyvuoja mus netgi ne tiek, kad nusipirkti kažkokį produktą, kiek pastoviai koncentruoja dėmesį į atitinkamus atvaizdus. Šiandieną sunku rasti filmus arba serialus, kur nebūtų pošlumo temos ir nebūtų demonstruojamos tokios scenos. Visa tai vyksta neatsitiktinai. Tokiu būdu, kad įveikti geismus, verta maksimaliai apriboti savo sąmonę nuo atitinkamos informacijos. Visų pirma, nustoti žiūrėti televizorių. Jeigu vietoj to bent jau žiūrėti filmus internete, tai jau atitrauks žmogų nuo didelio kiekio kenksmingos informacijos. Idealiame variante – visiškai atsisakyti nuo filmų žiūrėjimo.

Taip pat verta apriboti bendravimą su žmonėmis, kurie užstrigę ant sekso temos. Visų pirma, čia taip pat yra energetinis aspektas, juk bendravimo procese mes mainomės energija, o pas seksualiai entuziastingas žmogus tokias pačias motyvacijas neš ir į mūsų gyvenimą. Visų antra, pokalbis panašiomis temomis – vėl dėmesio koncentraciją priveda prie žemutinių instinktų. Jeigu išvengti panašaus bendravimo neįmanoma dėl nuo žmogaus nepriklausomų priežasčių, tai verta stengtis pakeisti pokalbio temą arba neįsitraukti į panašaus aptarimo procesą.

Jeigu geidulingos mintys kyla sąmonėje nevalingai, tai verta „auklėti“ savo protą. Svarbu nesistengti kovoti su šiomis mintimis, nes kovos metu jūs tik dar labiau koncentruositės į tai. Mes pritraukiame ne tik tai, kas mums patinka, tačiau ir tai, kas mums nepatinka. Todėl bandydami kovoti su šiomis mintimis, jūs atvirkščiai, aplinkui matysite tik dalykus, vienaip ar kitaip susijusius geismais ir tai prie nieko, be dirglumo ir disharmonijos neprives. Ką gi daryti? Reikia pasistengti nukreipti savo dėmesį. Nekovoti su nereikalingomis mintimis. O kultyvuoti savyje naudingas mintis. Lysvėje, kurią ūkininkas reguliariai ravi, tiesiog nėra vietos piktžolėms. O tiesiog šalinti piktžoles, nieko nesodinant – kvailas ir beprasmiškas užsiėmimas. Užimdami savo protą kažkokiomis teigiamomis mintimis arba apmąstymais, jūs tiesiog nepaliksite vietos geismams.

Trečia geismo priežastis – karminė

Kaip bebūtų keista, tačiau geismai taip pat gali turėti karmines priežastis. Bendrai kalbant, viskas mūsų gyvenime, vienaip ar kitaip, sąlygota karmos ir geismai nėra išimtis. Bet kokia žmogaus priklausomybė turi karminę dalį. Žmogus „pasodinamas“ ant bet kokio kenksmingo įpročio tik todėl, kad anksčiau pats „sodindavo“ kažką ant to pačio, na arba, kraštutiniu atveju, į kažką panašaus. Gyvenime yra daugybė pavyzdžių to, kaip alkoholio pardavėjai patys jį reguliariai vartoja, o kompiuterinių žaidimų pardavėjai paromis leidžia laiką „šaudyklėse“. Tokiu būdu, panaši karma pasireiškia dažnai netgi ir vieno gyvenimo eigoje. Tačiau, vienaip ar kitaip, faktas pasilieka faktu – jeigu žmogus kažkada sukūrė savo verslą ant kažkokios žmogiškos priklausomybės, tai ant šios priklausomybės jis „pasės“ ir pats.

Tokiu būdu, karminė geismo priežastis gali būti tame, kad žmogus anksčiau pats padėjo kažkam degraduoti per seksualinius malonumus. Beje, jis nebūtinai darė iš to verslą. Galbūt, tiesiog transliavo aplinkinei visuomenei panašias motyvacijas. Todėl kai kažkas bando įgrysti jums pokalbiais apie panašias temas, neskubėkite piktintis, greičiausiai, anksčiau jūs patys buvote to žmogaus vietoje ir kalbėjote žmonėms tą patį. Tam, kad atrišti karminį mazgą, verta pasistengti paaiškinti žmogui, kokią žalą jis daro sau ir aplinkiniams. Beje, tai ir yra būdas išspręsti karminę geismo priežastį – dalintis žiniomis apie asmeninį tobulėjimą, sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą ir dalintis metodais, kurie padeda kovoti ir įveikti panašiai priklausomybes, tuomet ir jūs anksčiau ar vėliau sukursite sau tokią karmą, kuri leis ir jums įveikti geismus.

Metodai, kurie padeda įveikti geismą

Kaip jau buvo pasakyta anksčiau, visų pirma, verta apriboti atitinkamos informacijos patekimą į jūsų sąmonę – stenkitės vengti televizinės ir internetinės medžiagos šia tema, o taip pat, pagal galimybę, venkite bendrauti su geidulingais žmonėmis arba pasistenkite pakeisti pokalbio temą – tuo jūs ir kitiems atnešite naudą. Pagrindiniai metodai kovoti su geismu vis tik pasilieka darbas su savo energija.

Visų pirma, svarbu suprasti, kad kažkokio troškimo atsiradimas, pavyzdžiui, geismo, kyla dėl per didelio energijos kiekio turėjimo. Tai reiškia, kad kažkokį energijos kiekį galima buvo panaudoti į kažką pozityvaus ir kūrybiško, o vietoj to – iššvaistome energiją per šį potraukį. Todėl verta rasti sau kažkokį pozityvų užsiėmimą, pageidautina, naudingą aplinkiniams žmonėms ir naudoti energiją tam, kad atnešti kažkam naudą. Iškarto galima suderinti du dalykus: panaudoti energiją platinant visuomenėje kažkokius projektus asmeninio tobulėjimo tema. Tokiu būdu, jūs naudosite savo energiją pozityviu būdu ir palaipsniui šalinsite tą karminę priežastį, dėl kurios geismai jus reguliariai terorizuoja.

Visų antra, geismas – tai energijos užsistovėjimas antroje čakroje ir tam, kad atsikratyti geismo, verta pakelti energiją aukščiau. Gerai, kad tam yra pakankamai būdų. Pirmiausia, verta įvaldyti šatkarmas – valomąsias praktikas. Efektyviausia kovoje su geismu yra Šanka-prakšalana – organizmo žarnyno valymo technika. Valant žarnyną fiziniame lygyje, ši technika taip pat valo dvi apatines čakras, kurios atsako už pačius žemutinius mūsų pasireiškimus ir, atitinkamai, už geismą. Toliau vert atkreipti dėmesį į mitybą – tokie produktai, kaip druska, cukrus, prieskoniai ir taip toliau, priveda prie antros čakros išbalansavimo ir, kaip pasekmė, prie geismo. Taip pat verta atsisakyti nuo mėsos, nes ji budina mumyse gyvulinius instinktus.

Kitas metodas gali tapti asanos, kurios taip pat leis harmonizuoti energiją ir pakelti ją aukščiau. Efektyviausia asana antros čakros harmonizavimui yra: Paščimotanasana, Gomukhasana ir Hanumanasana. Taip pat verta įvaldyti perverstas asanas – jos padeda pakelti energiją į viršų: Halasaną, Širšasaną, Sarvangasaną. Hatha jogos praktikos eigoje verta įvaldyti Padmasaną – ji trukto energijai judėti į apatines čakras. Asanų praktika turi dar vieną pozityvų aspektą – energijos transformacija, kuri atbaido lervas, kurios ir yra priklausomybių priežastimi. Praktikos metu verta prisiminti, kad tas pats diskomfortas, kurį jūs patiriate ant kilimėlio, tokį patį (arba net stipresnį), patiria ir lerva, kuri jus „melžia“. Tai pati geriausia motyvacija praktikai! Taip pat lervas atbaido toks dalykas, kaip šaltas dušas. Jį galima panaudoti kaip ekstra pagalbą lervos atakos metu.

Visų trečia, verta valyti savo vidinį pasaulį nuo to, ką jūs daugelį metų (ir netgi daugelį gyvenimų) dėjote į save. Išvalyti vidinį pasaulį padės mantrų giedojimas ir dvasinės literatūros skaitymas. Nieko baisaus, net jeigu iš pradžių jūs ir visiškai nesuprasite, kas parašyta vienoje ar kitoje knygoje – informacijos pakeitimo procesas vidiniame pasaulyje ir išvalymas nuo negatyvių nuostatų vs tiek vyks. Kovai būtent su geismu galima parekomenduoti paskaityti Šantidevos knygą „Bodhičarja avatara“, o būtent – dalį „Paramita meditacija“. Tai leidžia šiek tiek kitaip pažiūrėti į patrauklumo priešingai lyčiai klausimą. Taip pat vidinio pasaulio išvalymui galima panaudoti vieną iš šatkarmų – Trataką. Koncentracija į žvakės liepsną padeda išvalyti sąmonę nuo nedėkingų vaizdinių, kuriuos deda į mus išorinis pasaulis.

Geismas – vienas iš pačių rimčiausių kliūčių dvasinio tobulėjimo kelyje. Energijos praradimas per antrą čakrą – tai vienas iš pačių labiausiai ligotų mūsų kūnui ir sąmonei. Šri Svami Šivananda sakė: „Akhanda Brahmačari – tai tas, kuris neleidžia išsilieti netgi lašui sėklos per 12 metų periodą. Jis įeis į Samadhi be jokių pastangų. Jis tobulai kontroliuoja praną ir protą.“

Pagalvokite apie tai, kad energiją, kurią švaistome per antrą čakrą, mes galėtume panaudoti savo dvasiniam tobulėjimui, tai suteiktų gerovę visoms gyvoms būtybėms. Tenkindami primityvius troškimus, mes iš milijardų gyvų būtybių atimame galimybę pasiekti Dharmą, juk pasilikdami gyvuliniame sąmonės lygyje, mes negalėsime atnešti šiam pasauliui nieko pakylėto nei šiame, nei būsimuose gyvenimuose.

Brahmačarija. Aleksandra Štukaturova (rusų kalba)

Straipsnio autorius tinklo OUM.RU kolektyvas

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis