Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Azartiniai žaidimai – siaubingas žmonijos prakeikimas

Svami Šivananda. Azartiniai žaidimai - siaubingas žmonijos prakeikimas

Azartiniai žaidimai – tai šetono draugai arba Dievo priešai. Tai didingas majos įrankis. Jie sudaužo širdis daugeliui žmonių, kankina juos, skatina daryti nuodėmes ir apgauna. Mažas laimėjimas po pirmo statymo įaudrina žaidėjo nervus ir priverčia jį pastatyti gerokai didesnę sumą. Galų gale jis praranda viską ir grįžta namo su užverktu veidu.

Azartiniai žaidimai nuveda žmogų į bankrotą. Jis graudžiai verkia, tačiau vis tiek nemeta žaisti. Maja sunaikina žmogų su kenksmingų įpročių pagalba, primityviu mąstymu, blogomis samskaromis, durna kompanija, azartiniais žaidimais, kinoteatrais, gėrimų vartojimu, rūkymu ir mėsos valgymu. Sveikas, sąmoningas mąstymas ir gebėjimas atskirti palieka žmogų, o jo intelektas tampa iškreiptas.

Azartiniams žaidimams, spiritiniams gėrimams ir kitiems švaistomos milžiniškos pinigų sumos. Azartinio žaidėjo širdyje nelieka vietos nei vienam geram poelgiui. Azartiniai žaidimai yra kaip voratinklis, kurį audžia maja tam, kad pagautų nuklydusias sielas. Nėra didesnio blogio už juos. Prie azartinio žaidėjo prisikabina visos įmanomos nuodėmės. Realybėje jis nieko neišlošia. Jis pastoviai paniręs į liūdesį. Dieną iš dienos jis patiria egzistavimą, neturintį džiaugsmo.

Žaidimai kortomis ir arklių lenktynės yra ne kas kita, kaip azartinių žaidimų formos.

O žmonės! Ypač sunku gauti žmogišką gimimą. Gyvenimas jums duotas tam, kad suvokti Dievą. Begalinį džiaugsmą ir amžiną laimę galima rasti tik Viešpatyje. Nešvaistykite savo gyvenimo spiritinių gėrimų gėrimui, azartiniams žaidimams, rūkymui ir mėsos valgymui. Ką jūs pasakysite mirties dievui, kai ateis laikas mirti? Niekas jums nepadės. Su savimi jūs pasiimsite tik jūsų mintis ir poelgius. Nuo šios minutės atsisakykite azartinių žaidimų, mėsos vartojimo, spirito, vaikščiojimo į kinoteatrus ir rūkymo. Dabar pat tvirtai man pažadėkite. Aš jūsų draugas ir linkiu jums gerovės. Atsibuskite! Atmerkite akis! Tapkite kilnūs, darykite gerus darbus, giedokite Viešpaties Hari vardą. Dievo vardas yra galingas priešnuodis nuo kenksmingų įpročių nuodo. Studijuokite religines knygas, ieškokite išminčių ir atsidavusių kompanijos. Tuomet jūs pašalinsite visus jūsų durnus įpročius. Tarnaukite, mylėkite, atidavinėkite, jaukite, koncentruokitės, medituokite. Suvokite savo „Aš“ šią sekundę. Laikas – tai vertingiausia, kas pas jus yra šiame pasaulyje. Neišmanantys žmonės švaisto visą savo laiką kortoms ir azartiniams žaidimams. Tai iš tiesų siaubinga! Tai prislegia aukščiausiame lygyje. Kokia didelė avidjos arba neišmanymo jėga! Graudu žiūrėti į tai, kaip žmonės skęsta tamsos baloje. Apgailėtini žmogiškos giminės atstovai! Atmano žudikai! Tegul viešpats Krišnasvami – antarjamin arba jūsų širdies gyventojas – apdovanoja jus jėga, kad atsikratytumėte visų kenksmingų įpročių! Tebūnie Jo malonė su jumis!

Svami Šivananda