Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Apie norus ir malonumus

Apie norus ir malonumus

Norai – visų kančių priežastis.

Buda


Dauguma to, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo malonumas, giliai analizuojant pasirodo destruktyvu.

Svami Satjananda Sarasvati


Malonumų esmė yra tik skausmas ir kančios.

Surendranath Dasgupta


Pasaulietiški malonumai sustiprina proto norą patirti jų vis daugiau ir daugiau. Rezultate protas tampa neramus ir žmogus neranda pasitenkinimo ir proto ramybės.

Svami Šivananda


Paskui malonumus ateina sielvartas ir baimė. Tas, kuris laisvas nuo malonumų, nepatiria nei sielvarto, nei nerimo, baimės.

Buda


Kai norai atkrenta, viduje jaučiama didingiausia palaima ir ramybė.

Joga Vasištha


Norų patenkinti neįmanoma, jie begaliniai. Išminčius žino, kad juos tenkinti yra beprasmiška.

Nežinomas autorius


Kol gyva būtybė leidžia protui būti malonumuose ir prisirišimuose, iki tol liūdesio kinžalas persmelkinės jo širdį.

Garuda-purana


Visi pasaulietiški malonumai iš pradžių atrodo nektaras, tačiau finale tampa nuodu.

Svami Šivananda


Po tikros meditacijos pasaulio siūlomi malonumai tampa nebetraukiantys, nuobodūs, visiškai neturintys skonio.

Šri Anandamaji Ma


Norai – tai atmintis apie prisiminimus, o baimė – atmintis apie skausmą. Jie atima proto ramybę. Malonumo akimirka – viso labo tarpas skausmo sraute. Kaip protas gali būti laimingu?

Nisargadatta Maharadž


Jeigu jūs neišvystėte savyje pasitenkinimo mažu jausmo, tai, ką jūs sukaupėte tarnaus tik tam, kad turėtų kiti. Jeigu jūsų viduje nešviečia Ramybės Šviesa, išorinė gerovė ir malonumai taps kančių šaltiniu.

Milarepa


Kai noras išsipildė, jūs minutei esate laimingi. Jeigu jūs įsižiūrėsite dėmesingai, tai pamatysite, kad laimę jums suteikia ne pats objektas. Tuo momentu nėra noro ir jūsų protas yra tuščias. Šis tuštumas ir suteikia jums laimę.

Papadži


Noras žinoti savo asmeninę sielą padarys galą visiems kitiems norams.

Rumi


Jusliniai pasaulio objektai nėra norai. Norai – tai trokštantis žmogaus įsitraukimas, [kurį gimdo] įsivaizdavimas. Ir nors jusliniai objektai egzistuoja šiame pasaulyje, Valdantis save atmeta įsitraukimą prie jų.

Šariputra


Visi žmonės ieško tik žemiškų gerovių, geros aprangos ir nuostabios ložės, tačiau tokia laimė nepatikima, juk norai niekada nepatenkinami.

Nagardžuna


Dėka kančių kyla noras išsilaisvinti.

Sankhja-Karika


Norai niekada nenurimsta nuo pasitenkinimo norimais objektais, kaip ugnis nuo aliejaus pylimo, ji tik dar daugiau didėja.

Manu dėsniai


Daugelis žmonių turi įproti kaupti didelį daiktų kiekį, ženkliai viršijantį jų tiesioginius poreikius. Noras turėti objektus laiko žmogų pastoviame pagundų vaikymesi. Neišsenkantys norai gauna vis daugiau vaisių ir objektų, kurie priveda prie dar didesnio nerimo ir nelaimių.

Svami Radžarši Muni


Kai pas mus yra norai, mes jaučiame, kad būsime laimingi, tačiau, kai tik mūsų norai išpildomi, tuštuma vėl apima mus. Ir žinai kodėl? Kai yra norai – yra svajonė. Kai noras išpildomas, mes prarandame tą ilgai lauktą svajonę. Viskas akimirksniu pralekia.

Budistų išmintis


Turtų noras naikina žmogų kiekvieną dieną. Vaje! Jutimų objektai išslysta nuo kūno jausmų. Kaip žuvis, trokštanti pašaro nemato kabliuko, taip ir gimusi būtybė nemato Jamos karalystės kančių, kuri godžiai vejasi malonumus.

Garuda-purana


Tik tuomet, kai žmogus patikimai siekia aukščiausio tikslo, tuomet daugelis norų pradingsta.

Sivaja Subramunijasvami


Iš prisirišimo atsiranda norai, nuo norų atsiranda pyktis.

Mahabharata


Meditacija atneš naudą ne tik jums patiems, tačiau ir aplinkiniams. Kai protas visiškai nurimęs, jums neteks patirti didelio kiekio sunkumų, bėdų ir kitų kančių formų. Tai taip pat teigiamai atsilieps ir aplinkiniams, nes būdamas ramus žmogus, mokantis laikyti save rankose, jūs nebūsite paveikiamas pykčio užsidegimams, trokštantiems norams arba puikybei ir tapsite tikras draugas visiems tiems, kas jus supa.

Khenčen Trangu Rinpoče


Viskas nepastovu. Daiktai, kuriuos mes kaupiame galvodami, kad jie yra laimės šaltinis, nėra amžini. Tie žmonės, kurie neatsisako nuo norų turėti vis daugiau to, kai sužino tiesą, visada gyvena baimėje prarasti viską. O žmonės, kurie net ir nežino šios tiesos, gyvena veltui. O kaip gali būti būti ramybė ten, kur yra baimė ir puikybės [garbėtroškos] troškimas? Tokiu būdu, iš esmės svarbu būti neprisirišusiu.

Mahadev


Išversta iš tinklapio oum.ru