Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Jogos praktikų savaitgalis sausio 24-25

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Alkoholio vergystė: girtą tautą paprasčiau valdyti

“Girtą tautą paprasčiau valdyti”

– Imperatorienė Ekaterina Aleksejevna (Sofija Augusta Frederika Angalt-Cerbstskaja)

Tai puikiai žino tie, kas šiandieną daro verslą iš milijonų narko-priklausomų žmonių. Kiekvienas iš tų, kas moka savo asmeninius pinigus už savo nuodijimą, yra visiškoje iliuzijoje manydamas, kad jis daro savo asmeninį pasirinkimą.

C2H5OH. Etanolis. Etilo spiritas. Alkoholis. Kas tai? Narkotinis nuodas, kaip buvo teisingai pastebėta dar Didžiojoje sovietų enciklopedijoje ar vis tik mitybos produktas, kaip mums šiandieną įkyriai bruka šiuolaikinė kultūra?

Prigimtis. Ji išmintinga. Žiūrint į gyvūnų gyvybinę veiklą, stebiesi tuo, kaip harmoningai ir racionaliai sudarytas jų gyvenimas. Būna įvairių tipų nukrypimų ir gyvūnų tarpe, tačiau tai, greičiausiai, genetiškas nukrypimas. Paradoksalu, tačiau gyvūnai, neturintys tipinio aukšto žmogaus sąmonės lygio, gyvena sąmoningiau. Šiuolaikinėje visuomenėje (įtakojant atitinkamai propagandai) blaivybė skaitosi vos ne kraštutinumas, o kraštutinumų, kaip žinoma, reikia visais būdais vengti.

Tačiau jeigu vėl atkreipti dėmesį į gamtą, tai galima pastebėti, kad tokie vabzdžiai, kaip bitės, į šį kraštutinumą taip pat patenka. Bitės – įsitvirtinusios blaivininkės. Pastebėta, kad jeigu bitė per klaidą surinko rūgstantį alkoholio turintį nektarą, tai apsauginės bitės prie įėjimo į avilį, kurios turi išvystytą aukštą juslingumą, būtinai tai pajaus ir, tokiu atveju, jos tiesiog nepraleidžia bitės, kuri neša alkoholį į avilius. Apsauginės bitės numeta tokią bitę žemyn. Jeigu ši bitė iš naujo bando pranešti alkoholį į avilį, apsauginės bitės pergraužia jai letenėles ir bitė miršta. Štai taip stropiai bitės atsižvelgia į blaivybę ir savo bityno visuomenės sveikatą. Ir bičių jokiais gudravimais neįmanoma priversti naikinti save alkoholio nuodu, nes ši programa, įdėta pačios prigimties, neleidžia joms to daryti.

Blaivybės programa egzistuoja ir pas žmogų, tačiau turintis gerokai aukštesnį sąmonės lygį, žmogus tuo pačiu metu įgauna polinkį į skirtingas savo sąmonės poveikio metodikas. Būtent todėl žmogui galima tiesiog pakeisti blaivo gyvenimo būdo programą į savęs nuodijimą alkoholiu programą. Ir tie, kas daro pinigus iš priklausomų žmonių sveikatos, puikiai apie tai žino. Pas žmogų, giluminiame lygyje, įdėtas įprotis mėgdžioti (sekti, atkartoti, kopijuoti) aplinkinius žmones. Tai buvo įdėta gamtos su tikslu padidinti žmogaus išgyvenamumą, juk senovėje tik bendruomenėse žmonės galėjo išgyventi atšiauriame pasaulyje. Pas paauglius šis įprotis labiau pasireiškęs, pas suaugusius žmones jau mažiau aktyvioje būsenoje, tačiau vienaip ar kitaip, jeigu kažkoks žmogus reguliariai sociume arba per televizoriaus ekraną demonstruoja tam tikrus poelgius, kitas šiuos poelgius pradeda periminėti. Nuo tokio poveikio priešnuodis gali būti tik aukštas sąmoningumo lygis, tačiau jis šiandiena yra toli gražu ne pas visus.

Alkoholis griauna žmogaus asmenybę

Psichiatrijoje egzistuoja toks suvokimas, kaip „alkoholinė asmenybės degradacija“. Tai susiję su klausimu ar alkoholis yra mitybos produktas, ar vis tik narkotinis nuodas? Jeigu alkoholis – mitybos produktas, tai kodėl neegzistuoja toks suvokimas, pavyzdžiui, kaip „duoninė asmenybės degradacija“ arba „pieninė asmenybės degradacija“? Stebėtina, tačiau kažkodėl kiti mitybos produktai prie asmenybės degradacijos nepriveda. Iš šio požiūrio taško pasidaro akivaizdu, kad alkoholis – tai ne mitybos produktas, todėl, kad mitybos produktas negali privesti prie asmenybės degradacijos. Taip, vienas ar kitas produktas gali daryti tam tikrą žalą sveikatai, tačiau kad atvesti prie visiško asmenybės sugriovimo, tai vargu. Tai geba tik narkotinės priemonė, tokios kaip alkoholis, nikotinas ir kitos.

Tai kas gi ta alkoholinė asmenybės degradacija? Iš psichiatrijos ir narkologijos požiūrio egzistuoja trys alkoholizmo stadijos ir jau pačioje pirmoje alkoholizmo stadijoje (kurią lengva ranka žiniasklaidoje ir medijoje priimta vadinti „saikingas vartojimas“) prasideda asmenybės degradacija. Dirglumas, agresyvumas, amnezija, staigus intelektualinių gebėjimų sumažėjimas, atsiradęs dėl galvos smegenų ląstelių sunaikinimo – tai paskutinė „saikingo gėrimo“ stadija. Padidintas įžeidžiamumas, polinkis viskame matyti negatyvą ir kaltinti šiuo negatyvu visus aplinkui, depresija, emocionalus išsiskaidymas – visi šie reiškiniai tampa charakterio dalimis pradedančio „saikingai gerti“ alkoholiko. Šiame etape jau pradeda nyktu toks psichikos mechanizmas, kaip sąžinė. Žmogus nustoja jausti kaltės jausmą, pasireiškia taip vadinamas „emocinis bukumas“, kai kalba eina apie atjautą kitiems. Žmogui asmeninės problemos tampa vienintelė pergyvenimų priežastis. Šios problemos dažniausiai sukasi aplinkui naujos alkoholio dozės paiešką.

Toliau pas žmogų formuojasi chroniškas noras meluoti, staigi nuotaikų kaita – nuo apatijos iki agresyvių , griaunančių, socialiai pavojingų veiksmų. Paprasčiau tariant, žmogus gali gulėti ant sofos, žiūrėdamas į vieną tašką, tai šokti muštis be jokios priežasties. Šiame etape žmogus tampa veidmainis: jis pasiruošęs užsidėti bet kokią kaukę, jeigu tai reikalinga tam, kad gauti būtiną alkoholio dozę. Alkoholio priklausomybė pilnai užvaldo sergančiojo poelgius ir sąmonę. Visas alkoholinio narkomano gyvenimas pradeda suktis aplink nuodijimosi alkoholiu temas.

Vaizdo įrašas. Alkoholis – nematomas priešas (rusų kalba)

Pagal psichiatro S. S. Korsakovo žodžius, alkoholiko psichikos ypatybės tame, kad pas jį pilnai atsijungia kritinis mąstymas sąžinės, kaltės jausmo srityje ir tokie žmonės pradeda savo problemomis kaltinti visą pasaulį, tačiau tik ne pačius save. Ir tai jau užsuktas ratas: žmogus šiuo atveju yra visų savo problemų šaltinis, skaito, kad jam problemas sudaro aplinkiniai žmonės. Antroje alkoholizmo stadijoje prasideda ryškiai išsireiškusi fizinė žala: pradeda sirgti daugelis organų, staigiai blogėja sveikata. Tačiau smegenys ir nervų sistema jau tiek sugriauta alkoholio, kad žmogus negeba atsekti savo sveikatos naikinimo ir susieti to su alkoholiu vartojimu, o net jeigu tai ir įvyksta, priklausomybė jau tiek stipri, kad jokių būdų atsisakyti alkoholio žmogus nesiima.

Daugelis blaivių judėjimų atstovų teigia, kad pats pavojingiausias alkoholio produktas, kaip keistai tai nuskambėtų, yra alus ir šampanas. Kodėl? Būtent todėl, kad per šiuos, kaip daugeliui atrodo, nekaltus gėrimus prasideda įtraukimas į alkoholizmą. Mažai kas pradeda savo alkoholinį kelią nuo degtinės ir konjako. Ypatingai tai liečia moteris ir paauglius – jų alkoholio degradacija prasideda nuo alaus ir šampano.

Tačiau neverta būti iliuzijoje dėl alaus ir šampano nekenksmingumo. Sovietų fizikas Levas Landau pažymėjo, kad vieną kartą pavartotas šampano bokalas ilgam išmušė jį iš kūrybinio kelio proceso. Alkoholis  išskirtinai pražūtingai veikia, visų pirma, žmogaus smegenis. Smegenų sužalojimas priveda prie psichikos degradacijos, juk smegenys ir psichika neatsiejamai susiję. Masinė nervinių ląstelių mirtis griauna harmoningą psichikos funkcionavimą, pradeda kentėti moralė, sąžinė, moralinės normos. Būtent todėl taip tiksliai buvo paminėjusi rusų imperatorienė Ekaterina II, kad „girtą tautą paprasčiau valdyti“. Smegenų audinių sunaikinimas neišvengiamai priveda prie intelekto sunaikinimo ir tai jau leidžia valdyti žmogų primityviame lygyje. Žmogus, vartojantis alkoholį, dažniausiai negeba užsiimti produktyvia kūrybine ir mąstančia veikla. Žinoma, yra pavyzdžių, kai kūrybiški žmonės vartoja alkoholį, tačiau pažiūrėjus į juos, taip sakant, jų „kūrybą“, iš karto viskas pasidaro aišku.

Vaizdo įrašas. Slaptos manipuliacijos. Alkoholis (rusų kalba)

Kaip alkoholis naikina smegenis?

Alkoholis kenksmingas. Tai žino netgi vaikas. Tačiau dauguma žmonių ir toliau jį geria. Kodėl taip? Todėl, kad alkoholio žala, švelniai tariant, sumenkinama ir alkoholio vartojimo žala daugumos žmonių sąmonėje prilyginama žalai, tarkim,  lyg šalto oro metu būtų neužsegta striukė. Na taip, kenksminga, tačiau juk ne mirtina.

Vis dėlto, alkoholio žala gerokai didesnė, nei dauguma iš mūsų pripratome galvoti. Kodėl gi alkoholis toks kenksmingas? Kai alkoholis patenka į organizmą, jis pradeda sąveikauti su eritrocitais – raudonaisiais kraujo kūneliais. Eritrocitai savo įprastoje būsenoje padengti riebalų sluoksniu. Tai reikalinga tam, kad jie laisvai tekėtų kraujagyslėmis ir nesusiklijuotų vieni su kitais. Alkoholis, patekdamas į kraują, griauna šį eritrocitų riebalų sluoksnį ir jie susijungia tarp savęs. Atrodo, kas čia baisaus? Na, susijungė ir tiek.

Šis reiškinys buvo atvertas 1961-mais metais mokslininko Naisli Moskau ir Peningtono, o taip pat patvirtintas mokslininku Javlinu. Šis efektas buvo pavadintas „vynuogių kekės efektu“ – būtent taip atrodė susiklijavę eritrocitai. Taigi, kame gi šio reiškinio pavojus? Bėda tame, kad šie sulipę eritrocitų „dribsniai“ neša į smegenis kraują, kur jie užkemša kraujagysles, kas priveda prie audinių ir smegenų bado ir kaip pasekmė – jų mirties. Dėl alkoholio vartojimo tokiu būdu apmiršta visos smegenų dalys, kurios pradeda skaidytis ir pagirios – tai organizmo vandens poreikis, kad išplauti alkoholiu „užmuštus“ neuronus ir išvesti juos kartu su šlapimu.

Pasak profesoriaus L. E. Popovo tyrimus ir V. L Popovo ir E. J. Čerkašino studentu tyrimus, eritrocitai sulimpa į gumulėlius per keturiasdešimt minučių po alkoholio vartojimo. Svarbus momentas: tyrimo dalyvis pavartojo sauso vyno stiklinę, kuri pagal daktarų žodžius, neįtikėtinai naudinga sveikatai ir yra vos ne gyvybės eliksyras. Taigi, pasak profesoriaus L. E. Popovo tyrimus, šis „gyvybės eliksyras“ priveda prie eritrocitų sulipimo (į gabalus) ir smegenų ląstelių žūties lygiai taip pat,  kaip ir bet kokios kitos rūšies alkoholio. Pagal tyrimo rezultatus, sauso vyno stiklinė, kurią išgėrė tyrimo dalyvis, privedė prie 200-500 eritrocitų gumulų susiklijavimo ir toks gumulas geba padaryti trombus ir užkimšti netgi pakankamai plačias kraujagyslės.

Populiarus mitas apie tai, kad alkoholis išplečia kraujagysles ir neva todėl naudingas, pagrįstas tuo, kad organizmas, kad prastumtų eritrocitų gumulus kraujagyslėse, padidina kraujo spaudimą, kas priveda prie mikro aneurizmo, o sunkesniais atvejais – prie mikro insulto. Štai būtent tokią „naudą“ atneša „saikingai vartojamas“ alkoholis.

Vaizdo įrašas. V. G. Ždanovas. Viskas apie alkoholį (rusų kalba)

Alkoholis – masinio naikinimo ginklas

Alkoholis – tai narkotinis nuodas. Tai – genetinis ginklas, kuris griauna ne tik kūną ir psichiką to, kas jį vartoja, tačiau ir daro įtaką palikuonims. Žmogus, vartojantis alkoholį, nustoja būti žmogumi, jis praranda žmogišką išvaizdą. Sunaikinama psichika, kūrybiniai gebėjimai, sąžinė, sunaikinamas moralinis pagrindas. O svarbiausia – toks žmogus nustoja skirti gėrį nuo blogio, jis praranda galimybę atlikti Žemėje tą misiją, kuri jam duota gamtos – kūrėjo misiją. Žmogus, vartojantis alkoholį – tai tiesiog melžiama karvė, vaikštanti piniginė, kuriuo minta alkoholio verslų savininkai. Nauda ir netgi alkoholio nekenksmingumas – tai žvėriškiausias melas, kurį tik galima sugalvoti. Gaudami pasakišką pelną, alkoholio korporacijų savininkai negaili priemonių, kad finansuotų mediją, žiniasklaidą, samdydami pačius geriausius marketingo specialistus ir psichologus, kurie gali priversti jus patikėti viskuo, kuo tik norite. Alkoholio korporacijų savininkai dosniai finansuoja mokslininkus ir mediciną, versdami juos kvailinti naivius alkoholio nuodų vartotojus.

Svarbu suvokti: ši sistema egzistuoja ne todėl, kad pasaulis toks netobulas, o tiesiog todėl, kad mes patys leidžiame tam egzistuoti. Kiekvienas iš mūsų, pirkdamas alkoholį, žmogus kenkia ne tik pačiam sau, jis (savo pinigais) apmoką šį alkoholio genocidą, kuris kiekvieną dieną griauna mūsų šalį. Nustoti būti melžiama karve alkoholio magnatams – tai kiekvieno protingo žmogaus pareiga. Tas, kuris pasirinko blaivų gyvenimo būdą, atliko tikrą žygdarbį visos tautos gerovei. Kiekvienas, ant kurio alkoholio magnatai negalės uždirbti nei cento, kas dieną įneša savo dalį į šio kruvino verslo sunaikinimą.

Vaizdo įrašas. Aleksej Selickij. Alkoholio įtaka žmonių genetikai ir sveikatai (rusų kalba)

Straipsnio autorius: klubo OUM.RU kolektyvas

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba