Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

4 švaros principai

4 švaros principai

1) Ahimsa, neprievartos principas

Dvasinė praktika neįmanoma, jeigu mūsų sąmonė užteršta prievarta. Tiek santykyje į save, tiek ir santykyje į aplinkinius. Būtent todėl vedinė tradicija nevartoja maistui nužudyto maisto – mėsos, žuvies ir kiaušinių. Vedose sakoma, jog tol, kol mes valgome mėsą, mes tiesiog negebame suvokti dvasinių žinių: užsiteršimas nuo nužudyto maisto ant tiek didelis, kad mes negalime matyti dalykų jų tikroje šviesoje ir atskirti kur tiesa, o kur melas. Žmogaus širdis grubėja ir užsidaro nuo meilės ir geraširdiškumo. Ir atvirkščiai, suvokiant kiekvieną gyvą būtybę, kaip Dievo dalelę, mūsų sąmonė tampa dvasinga ir vystosi, mums tampa prieinami gerokai subtilesni, dvasiniai dalykai.

2) Atsisakymas vartoti bukinančias ir nuodijančias medžiagas: alkoholį, narkotikus, tabaką, taip pat arbatą ir kavą

Visi šie produktai nėra būtini žmogui, tačiau jie daro rimtą poveikį ne tik sveikatai, kas visiems žinoma, tačiau ir protui. Su laiku, netgi vartojant, pavyzdžiui, alkoholį mažomis dozėmis, žmogus degraduoja dėl to, nes miršta smegenų ląstelės. Arbata ir kava taip pat įeina į šią kenksmingų medžiagų grupę, nes dirgina centrinę nervinę sistemą, iššaukia organizmo pripratimą ir aptemdo sąmonę. Taip pat kofeino turinčius gėrimus galima lengvai pakeisti natūraliais tonizuojančiais energetikais, pavyzdžiui Ivan-Čai arbata, taip pat grūdų daigais, kurie duoda didelį kiekį energijos, paleisdami organizmo valymą, kuris švarioje būsenoje pats nustoja prašyti pas jus rytinės kavos.

3) Atsisakymas nuo azartinių žaidimų ir piniginių machinacijų

Tam priskiriami visi azartiniai žaidimai iš pinigų, dalyvavimas loterijose ir kituose piniginiuose statymuose, tai pat bet kokios rūšies sukčiavimas ir apgavystės. Tokie poelgiai formuoja žmoguje visiškai negerus charakterio bruožus: godumą, troškimus gauti lengvus pinigus, tinginystę, pyktį ir kitus. Bet kokios piniginės machinacijos priveda prie to, kad žmoguje progresuos melagingumas ir bandymas išsisukti. Gerokai subtilesniame plane šis principas reiškia, jog mes priimame tai, ką mums duoda Kūrėjas ir nesiekiame „prisigrobti” arba gauti daugiau, nei mes patys atiduodame šiam pasauliui.

4) Atsisakymas nuo nesantuokinių seksualinių santykių

Kalbama apie nesantuokinius lytinius santykius. Dvasiškai išsivystę žmonės su laiku pasiekia tą savęs suvokimo lygį, kuriame artimi santykiai tampa išskirtinai priemonė tam, kad susilaukti vaikų. Palaidas viską leidžiantis seksas sugadina žmogų, daro jį iškrypusiu, kadangi šiuo atveju nei vyras, nei moteris neima atsakomybės vienas už kitą savo santykiuose. Tame yra pagrindinė šiuolaikinio pasaulio kančių priežastis: nepageidautinas nėštumas, nepageidautini vaikai, sudaužyti likimai (t.y. nuo nesantuokinių santykiu atsiranda daug problemų, kurios turi rimtas pasekmes). Seksualiniai norai kultyvuojami visuomenėje, reklamoje ir medijoje priveda prie to, kad kolektyvinė sąmonė vis labiau leidžiasi į gyvūnų lygį, žmonės nustoja mąstyti apie giliausias-aukščiausias tiesas, apie altruizmą ir rūpestį sociumo gerove, nusirita iki vartojimo ir egoizmo lygio.

Didingas šventasis A. Č. Bhaktivedanta Svami Prabhupada, kuris atnešė vedines žinias į vakarus, visą laiką pabrėždavo, kad be šių principų dvasinis gyvenimas tiesiog neegzistuoja.

Autorė: Polina Mudrova