Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Pasibaigė trečioji jogos stovykla

Laba diena.

Šį sekmadienį pasibaigė jau trečioji jogos stovykla, kurioje visą savaitę darėme meditaciją, hatha jogą, pranajamas, klausėme paskaitų, kartojome valandinę mantrą Om, maitinomės vegetarišku maistu 2 kartus per dieną, vaikščiojome po mišką.

Šį kartą jogos stovykloje dalinosi žiniomis ir praktiniais patarimais jogos mokytojai Gintaras Skadas, Jevgēņijs Kursitis (LV) ir Jekaterina Knišova (LV).

Jogos stovykla – tai puiki proga atsistatyti tiek fiziškai, tiek energetiškai, subalansuoti savo vidinį pasaulį, nuraminti aktyviai besiblaškančias mintis, pasiruošti ateinančiam naujam mokslo metų sezonui, išgirsti praeities mokytojų išmintį, kuri per tūkstančius metų yra perduodama iš mokytojų mokiniams.

Fiziniame lygyje joga padeda sustiprinti fizinį kūną, kaulus, raumenis, pagerinti laikyseną, pagerinti kvėpavimą, padidinti energijos kiekį, pagerinti kraujo cirkuliaciją, padėti žmogui pašalinti sveikatos sutrikimus ir toksinus, kurie yra nereguliariaus gyvenimo būdo, nesveikų įpročių ir blogos laikysenos pasekmės.

Dalis žmonių patiria įtampą, stresą ir kitus mentalinius sutrikimus. Tai nėra naujiena. Per amžius, išminčiaus Patandžalio jogos sutros mentalinius sutrikimus priskiria egoizmui, dvasiniam neišmanymui, troškimams, neapykantai ir kitiems.

Finansinis nestabilumas, emociniai šuoliai, aplinkos užterštumas stipriai padidino įprasto gyvenimo įtampą. Visi šie faktoriai suteikia kūnui nervinę įtampą, kuri daro įtaką protui. Užgauliojimai, valgymo sutrikimai, destruktyvūs santykiai priveda žmogų prie atsiskyrimo ir vienišumo, tačiau pagrindinės problemos – vidinės įtampos, streso – tai neišsprendžia.

Praktikuojant asanas ir pranajamas, tai padeda integruoti kūną, kvėpavimą, protą ir intelektą. Lėti įkvėpimai ir iškvėpimai suteikia ramybę kūno ląstelėms, atpalaiduoja veido raumenis ir paleidžia visą įtampą iš regos organų: akių, ausų, nosies, liežuvio ir odos. Kai tai nutinka, jūsų protas tampa ramus nuo įtampos ir prisipildo ramybės ir vidinės tylos.

Artėja ruduo, nauji mokslo metai, linkiu jums rasti stiprybės pradėti eiti jogos keliu. Pradžioje verta pradėti reguliariai užsiiminėti grupėje. O paskui praeikite jogos mokytojų kursus ir patys pradėkite vesti užsiėmimus ir dalintis žiniomis.

Sėkmės ir stiprybės.

Nuotraukoje jogos stovyklos mokytojai ir dalyviai (iš kairės į dešinę):
Inesa,
Ajengar jogos mokytojas Jevgēņijs Kursitis (LV),
klubo OUM.RU jogos mokytoja Jekaterina Knišova (LV),
Gediminas,
Atmarama das,
Raminta.