Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Jogos mokytojų kursai 2022 metais

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Anuloma Viloma pranajama

Anuloma Viloma pranajama – tai vienas iš efektyvių kvėpavimo praktikų jogoje. Išvertus iš sanskrito kalbos „loma“ reiškia „plaukas“, „anu“ – „pagal kryptį“, o „vi“- „prieš kryptį“. Metodo esmė – pakaitinis kvėpavimas per vieną iš šnervių be kvėpavimo sulaikymų, mintimis kontroliuojant šnerves. Šią praktiką naudinga atlikti po Nadi Šodhanos pranajamos, nes jos puikiai papildo viena kitą.

Anuloma Viloma pranajama: atlikimo technika

Pirmas etapas

Atsisėskite patogioje padėtyje sukryžiuotomis kojomis ir tiesia nugara. Primerkite akis ir pasistenkite atpalaiduoti visą kūną. Kurį laiką įsisamoninkite savo kvėpavimą. Pasistenkite pajausti, kaip kiekvieno iškvėpimo metu jūs dar labiau atsipalaiduojate ir pasineriate į save. Praktiką pradedame gilaus atsipalaidavimo būsenoje.

Antras etapas

Pasistenkite įsivaizduoti ir pajausti, kad įkvepiate ir iškvepiate tik per kairę šnervę. Po kažkiek laiko pojūtis tampa beveik realus. Šią praktiką tęskite 1-2 minutes. Po to pakartokite tą patį su dešine šnerve. Pasistenkite vizualizuoti ir pajausti, kad visas kvėpavimo srautas patenka ir pasišalina per dešinę šnervę. Atlikite tai taip pat 1-2 minutes. Visos praktikos metu įsisąmoninkite kvėpavimo procesą.

Trečias etapas

Pasistenkite mintimis kontroliuoti įkvepiamą ir iškvepiamą kvėpavimo srautą, pakaitomis per kiekvieną iš šnervių. Pajauskite, kad įkvepiate per kairę šnervę. Po to pajauskite, kaip iškvepiate per dešinę šnervę. Pajuskite, kad įkvepiate per dešinę šnervę. Toliau iškvėpkite per kairę šnervę. Tai vienas Anuloma Viloma ciklas. Tęskite praktiką ta pačia seka. Tuo pat metu mintyse skaičiuokite kiekvieną ciklą, pradedant nuo 100 ir baigiant 1. Išsaugokite sąmoningumą ir jeigu jūsų protas nukrypsta ir jūs suklydote skaičiuodami, tai jums verta pradėti iš pradžių. Jeigu galite tai sau leisti, tęskite praktiką kol suskaičiuosite iki 1.

Vaizdo įrašas. Nadi Šodhana. Balansuojanti kvėpavimo technika

Аnuloma Viloma: kvėpavimas, įsisąmoninimas ir trukmė

Pasistenkite per daug neįsitempti, leiskite kvėpavimui vykti įprastu būdu. Praktikos trukmė priklauso nuo turimo laisvo laiko ir patirties. Minimalus atlikimo laikas pradiniame etape — 10 minučių. Visos praktikos atlikimui skaičiuojant nuo 100 iki 1 prireiks daugiau laiko, jeigu kvėpuoti atsipalaidavus, atliekant vidutiniškai apie 15 įkvėpimų per minutę. Tuo atveju, tie, kurie neturi pakankamai laiko, gali pradėti skaičiuoti ne nuo 100, o nuo 50. Kaip ir visose jogos praktikose, būtina įsiklausyti į savo organizmą, nusistatant jos trukmę ir krūvį. Taip pat visos praktikos metu būtina pilnai įsisąmoninti ir kvėpavimą ir skaičiavimą mintyse. Iš pradžių tai pakankamai sunku, ir po kelių ciklų galite pastebėti, kad suklydote skaičiuodami. Tai liudija apie tai, kad jūs praradote sąmoningumą tuo laiko tarpu. Kai tai įvyksta, nereikia nerimauti, tiesiog pradėkite skaičiuoti iš pradžių. Su laiku, reguliariai praktikuojant, jūs pasieksite puikių rezultatų ir sugebėsite įsisąmoninti ir skaičiavimą mintyse ir kvėpavimą.

Anuloma Viloma pranajamos nauda

Ši praktika suteikia atpalaiduojamąjį poveikį protui ir kūnui, o taip pat sustiprina gebėjimą susikaupti ir gali būti naudojama norint pasiekti meditacijos būseną.

Vaizdo įrašas. Praktika. Balansuojantis kvėpavimas. Nadi šodhana.

Straipsnį išvertė Asta Laurinaitienė.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba