Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Tiesos, Šviesos ir Ramybės mantra. Asato Ma Sadgamaya

Senovinė vedinė mantrą Asato Ma – tiesos (esmės, истины), šviesos ir ramybės mantra. Ji paminėta vienoje iš 108 pagrindinių upanišadų, įeinančių į Jadžurvedą, Brihadaranjaka Upanišadoje. Tai natūralus kiekvieno žmogaus kvietimas, nepriklausomai nuo gimimo vietos, kalbos ir tikėjimo. Tai amžinas sielos judėjimas visur ir visais laikais.

Oṁ asato mā sadgamaya
tamaso mā jyotirgamaya
mrtyormā amrtam gamaya

Vertimas

Iš nerealybės vesk mus į Tiesą
Iš tamsos vesk mus į Šviesą
Iš mirties vesk mus į Amžinybę

Asato Ma priklauso Šanti mantroms, kurias naudoja pačiose įvairiausiose situacijose, o taip pat ir asmeninio tobulėjimo praktikose. Kai kuriose jogos mokyklose Asato Ma mantra kartojama prieš užsiėmimą, ji paruošia užsiėmimui, o taip pat atneša ramybę praktikuojantiems.

Gerai žinomas indų jogos praktikas Svami Šivananda sakė:

„Tai – geriausia malda, malda Šviesai, Tiesai ir Amžinybei. Pati pagrindinė mokinio malda turi būti nukreipta į jo neišmanymo pašalinimą. Jo tikslas – pasiekti Esmę ir išlaisvinti save iš nerealybės spąstų. Tikinčiojo tikslas – realizuoti jam būdingą savo Tikrąją Esminę Prigimtį.

Mantra išvalo nuo proto aptemimų. Ji nuplauna purvą nuo širdies švariu dvasinių emocijų vandeniu, ištaiso trūkumus ir defektus, ruošia protą žinių suvokimui apie sielą.

Mantros poveikis toks pat realus, kaip gravitacijos jėgų poveikis. Ji gali pasiekti sferas, kur protas per menkas, kad ten galėtų patekti. Mantra gali kurti stebuklus, jos efektyvumas nenusakomas. Jos galybė negali būti apimta intelektu. Ji gali būti tik patirta to, kuris ją praktikuoja.“

Mantra kartojama su atsidavimu ir koncentracija leidžia nukreipti gerovę ir ramybę ne tik sau, bet ir aplinkiniam pasauliui.

Akordai

C, G, Am, C, G, C, G, F, G, C