Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Gydantys mantra-jogos garsai

Gydantys mantra-jogos garsai

Mūsų laiku mantros dažnai nedavertinamos, manant, kad tai viso labo nesuprantami žodžiai daugeliui nežinoma kalba. Tačiau kaip žinoma ir netgi įrodyta mokslu, žodis turi galingą galią, gebantis kurti ką tik nori. Žodžiais galima kaip išgydyti, taip ir sužeisti, žodžiais galima pakylėti, o galima ir nuleisti. Iš tiesų žodis – tai galingas instrumentas, savyje nešantis galingą potencialą. Ir viskas priklauso nuo žmogaus: kaip jis taiko šį instrumentą, toks bus ir efektas.

Tai, ką mes tariame ir kaip tariame, sukuria vibraciją (bangą) su tam tikru dažniu. Būtent tai ir daro efektą visumoje mūsų psichikai ir organizmui. Žinant tai, darosi aišku, kad kiekviena mantra turi tam tikrą dažnį, darantį įtaką konkrečiam mūsų psichikos ir kūno aspektui. Mantra „OM“ turi patį plačiausią poveikių spektrą.

Mantrų kartojimo technika – Džapa

Valymasis mantromis – senovinė, šventa ir labai galinga technika. Kad mantros dirbtų, jas reikia kartoti daugelį kartų. Praktikuojantis gali pasiekti neįtikėtinų rezultatų dėka šios technikos. Taip pat mantros geba daug kartų sustiprinti bet kokią kitą praktiką.

Daugybė mantrų kartojamos sanskritu. Būtent tame ir yra jų pagrindinis privalumas, jų pagrindinė (esminė) vertybė, nes sanskritas – seniausia žmonijos kalba. Tegul mūsų protas nesugeba suvokti to, tačiau visa mūsų būtis stiebiasi link jo, nes kažkada mes visi bendravome juo ir ta informacija užrašyta pas mus pasąmonėje.

Kuo sanskritas išmintingas ir vertingas

Biblijoje paminima tai, kad kažkada buvo tik viena kalba. Vėliau žmonės pradėjo skirstytis ir prarado galimybę suvokti vienas kitą.

Mūsų protas senesnis, nei kūnas. Mes nešiojame seną protą naujame kūne. Jis senesnis, nei žemė, ant kurios mes vaikštome, senesnis kalnų, upių ir vandenynų. Atitinkamai, jeigu protas ant tiek senas, tai ir visa informacija apie tai, kas vyko mūsų planetoje, jame įsisavinta, įskaitant ir visas senovines kalbas. Tiesiai pasąmonės gilumoje – viskas ten.

Sanskritas – kalba, labiausiai prisiartinusi prie gamtos. Prieš pirmosios kalbos pasirodymą, žmonės naudojosi skirtingais garsais tam, kad kažką pasakyti, tuomet jie virto į žodžius kurie tapo sanskritu.

Visuose kalbose galima sutikti žodžių šaknis, kilusių iš sanskrito. Pavyzdžiui, žodis „sestra (сестра)“ sanskrite skamba kaip ‘svasa’ (lietuviškai – sesė). Arba angliškas žodis „go“ – ‘eiti’, sanskrite „ga“ reiškia ‘eiti’. Ir tokių pavyzdžių daugybė.

Pirma raidė sanskrito abėcėlėje „A“, paskutinė „Ha“. Išeina, garsas „A-ha-ha-ha“, kurį mes skleidžiame, kai juokiamės, sudaro savyje visą abėcėlę. Nes geriausia kalba – juokas. Žmonės senovėje jau buvo įvaldę visas esmines žinias, kurios su laiku pasikeitė ir įgavo kitokią formą, tačiau dėsniai (įstatymai) pasiliko tie patys.

Mantrų įtaka fiziniam kūnui

Mantros veikia ne tik mūsų sąmone arba protą, tačiau daro įtaką ir mūsų fiziniam kūnui. Mantrų giedojimo metu, atitinkama kūno dalis pradeda vibruoti ir reikia įsiklausyti į šią vibraciją. Dėl to rekomenduojama mantrą giedoti, o ne kalbėti savyje arba balsu. Paprastai kalbant mantras naudojamos apribotos balsinio aparato galimybės, tačiau kai mantra giedama, visas kūnas įsijungią į procesą.

Mūsų kūnas – galingas rezonatorius. Kai mes dainuojame (giedame), visos jo dalys atsišaukia, tai yra pradeda vibruoti, įtraukiant tai, ką atkūrė mūsų balsas. Tai galima pavadinti atitinkamų sričių masažu ir kuo daugiau rezonatorių aktyvių mantros giedojimo metu, tuo geresnis efektas.

Kai mes sąmoningai keičiame vibracijas mūsų kūne, pakeldami jų dažnį ir tuo pačiu nustatydami save į vis subtilesnį realybės suvokimą, kur savęs girdėjimas auga daug kartų, tada prasideda tikra mantros-terapija. Tada pas jus atsiranda galimybė pažvelgti į save ir savo problemas iš šalies.

Egzistuoja tam tikri momentai, kurie padės jums padidinti mantrų giedojimo efektyvumą. Pirmas: kūno atpalaidavimas. Kuo labiau sukaustytas kūnas ir suspausti raumenys, tuo sunkiau praeina garsas. Antras momentas: užterštas kūnas. Kaip pavyzdį, paimkime įprastą vidutinį žmogų, kuris maitinasi „normaliai“ daugumai produktais, o taip pat gyvena atitinkamą gyvenimo būdą. Šlakais užsikimšę viršutinės galvos dalies ir kaktos sinusai, plaučiai ir skrandis – visa tai neduoda balsui pilnavertiškai skambėti. Būtinų šatkarmų (valymo technikų) naudojimas padės jums nustatyti balsą. Tačiau net jeigu jūs tiesiog giedosite mantras be valymosi, tai su laiku vidinės ertmės prisitaikys ir pradės judėti, kas padės jums harmonizuoti bendrą organizmo būseną pilnumoje.

Mantrų įtaka psichikai ir subtiliems žmogaus kūnams

Aukščiau buvo kalbama apie mantrų giedojimą balsu, kas yra energetiškai grubiausias ir paprasčiausias būdas mantrų-terapijos taikymo. Pradedantiems tai pats elementariausias būdas pasiekti aukštos proto koncentracijos, disciplinuojant mąstymo procesą.

Toliau antras darbo su mantromis lygis – kartojimas pašnibždomis. Įsisavinę kartojimą (giedojimą) balsu, galima pereiti į praktiką kartojant pašnibždomis. Čia įvyksta jau subtilesnis ir gilesnis skirtingų problemų pradirbimas subtilių kūnų lygyje. Eina poveikis į energoinformacinį žmogaus lauką, kuris pasireiškia čakrų darbu, o taip pat surištas su jomis energetiniais kanalais ir meridianais.

Ir galų gale, kartojimas mintyse – trečias lygis. Tokia praktika skaitoma sunkiausia. Tik tuo atveju, jeigu nutyla protas, galima mintyse kartoti mantras. Mieguistumas, kantrybės trūkumas, jusliniai objektai, skirtingi norai, tinginyste – visa tai yra svarbūs trikdžiai efektyviam mantrų kartojimui savyje. Mintimis kartoti mantras – gera praktika proto paruošimui meditacijai. Tikra meditacija pasiekiama tik rezultate ilgo ir atkaklaus darbo dėka.

Mantrų kartojimo technika prote yra nuostabus įrankis paveikti žmogaus psichiką, o taip ir patį protą, kuriame ir yra skirtingi informaciniai užsiteršimai, o taip pat destruktyvios programos ir stereotipai, trukdantys mums gyventi laimingai santarvėje su savimi ir aplinkiniu pasauliu. Tokiu atveju mantros padeda sunaikinti šiuos teršalus, tuo pačiu valant sąmonę nuo įvairaus negatyvo.

Duosime keletą žinomų mantrų pavyzdžių

OM NAMAH SHIVAYA

Pažodžiui verčiasi: „Aš esu po Dieviškąją apsauga“. Skaitosi, kad ši mantra duota žmonijai Dievo Šivos specialiai dėl sunkių Kali-jugos laikų.

Kaip ir bet kuri kita mantra, valanti karmą, „OM NAMAH SHIVAYA“ veikia giluminius mūsų būties lygius, tuo pačiu padedanti mums ir duodanti apsaugą pavojingose situacijose.

MAHA-MANTRA

„Šlovė Ramai! Šlovė Krišnai!“

„O, Krišna! O, Rama! Jūs esate vidinės palaimos šaltinis! Dovanokite man galimybę tarnauti jums“.

Dar viena nuostabi mantra karmos valymui. „Hare Krišna“, turbūt, pati populiariausia indiška mantra už Indijos ribų. Ji duoda giedantiems džiaugsmą, laimę ir malonę.

OM MANI PADME HUM

Viena iš pačių populiarių budistinių mantrų. Skaitoma, kad ji egzistuoja dar nuo pačio Budos Šakjamunio laikų (6-5 amžius iki mūsų eros). Giluminė šios mantros reikšmė sudėta vos į keturis žodžius, kurie reiškia esmini ryšį tarp žmogaus ir jo aukštesniojo Aš:

„O, MANO DIEVE ESANTIS VIDUJE MANĘS“.

Susijungti su savo siela ir iš naujo įgauti esminę dieviškąją prigimtį jums padės būtent ši mantra. Karma, kokia ji bebūtų, bus išvalyta.

OM TAT SAT

Labai senovinė mantra. Sąmonės valymas dėka šios nuostabios mantros įvyksta labai giliame lygyje. Seniau brahmanai tardavo „OM TAT SAT“ tuo laiku, kai giedodavo vedinius himnus ir atlikdavo įvairias ceremonijas (apeigas, ritualus) ir aukojimus Dievo vardu.

Šie trys žodžiai sujungia sielą su Aukščiausia Absoliučia Tiesa (esme).

OM

Pati galingiausia ir pati populiari mantra pasaulyje – „OM“. Ji sudaro, papildo ir sustiprina daugybę kitų mantrų. Ji yra viso pradžia ir pabaiga. Ją vadina „pranava“ – ‘pirmine’, ‘pirmaprade’; „Maha-bidža“ – ‘didingas pagrindas’; „Šabda-Brahman“ – ‘Dieviškoji sąmonė, pasireiškianti garse’. „OM“ – tai pats Kūrėjas ir vienu metu jo sąmonės įrankis.

Giedant šią mantrą skirtingų čakrų lygyje, galima pradirbti kiekvieną aspektą ir savo prigimties (esybės) ribą. Keturi garsai (A-O-U-M) reiškia keturias stichijas. Visa mūsų visata vibruoja pagal šią mantrą. Praktikuojant ją, galima pasiekti tobulumo.

Iš tiesu ne taip jau svarbu, kokią būtent mantrą jūs praktikuojate, juk kiekviena iš jų savaip gera. Svarbiausias dalykas – atsiduoti praktikai visa širdimi ir tikėti į geriausią rezultatą. Om!

Straipsnio autorė: Ilona Mankovskaja.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba