Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Nemokama 10 dienų programa

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Paaukojimas ar mokėjimas iš širdies: ką tai reiškia?

Šiandieną mes vis dažniau apsilankydami įvairiuose renginiuose, jogos praktikose, seminaruose galime pamatyti, kad nėra nustatytos konkrečios užsiėmimo apmokėjimo sumos. Paaukojimas tampa vis populiaresnis apmokėjimo būdas. Kas tai? Gerovės kūrimas iš mokytojo pusės ar galimybė dalyviams sutaupyti? Kaip nustatyti optimalią padėkos sumą ir ar gali tokia mokėjimo forma padaryti mus geresniais?

Donation: vertimas į lietuvių kalbą

Pažodžiui verčiant iš anglų kalbos žodį donation, jis verčiamas kaip paaukojimas, kartais jis tampa žodžio “dovanoti” arba “dovana” sinonimu. Mūsų kalboje šis suvokimas atsirado sąlyginai neseniai, tačiau jau sėkmingai spėjo įgauti įvairias formas. Dažnai iš jaunų žmonių galima išgirsti žodį “donate” ir “uždoneitinau”. Daugelis galvoja, kad jeigu žodis angliškas, tai ir pati padėkų forma atėjo iš Vakarų.

Kaip į vieną iš praeities paaukojimų formą galima žiūrėti paaukojimus dvasininkams ir asketams Rytų šalyse ir Indijoje. Kaip praeityje, taip ir dabartyje sanjasiui (atsiskyrėlis arba asketas) negali užsiiminėti kažkokiu darbu, tačiau gali nešti žinias ir išmintį norintiems, už tai pasauliečiai dėkoja vienuolį taip, kaip mano reikalinga: kažkas pamaitins, kažkas paaukos pinigų. Padėkos pagal galimybes buvo išplitusios visame pasaulyje. Žinoma, jos turėjo įvairius pavadinimus, tačiau išsaugojo pagrindinę esmę.

Paaukojimas: kas tai?

Dabartiniu laiku po žodžiu “paaukojimas” dažniausiai suvokiamas jums pateiktų paslaugų savanoriškas apmokėjimas. Tokią padėkos formą kartais vadina apmokėjimu iš širdies. Tokia padėkos forma tapo labai paplitusi Vakaruose. Jos atsiradimas nusakytas tuo, kad atsirado žmonės, kuriems būtina viena ar kita paslauga, tačiau jos jie negali sau leisti, dažniausiai, dėl pinigų neturėjimo.

Kartu su tuo atsirado ir tie, kurie pasiruošę atverti savo paslaugas platesniems visuomenės sluoksniams. Paaukojimas – tai savanoriška padėkos forma treneriui, mokytojui, lektoriui. Tik jūs patys galite nustatyti, kokią sumą esate pasiruošę duoti už pamoką. Tai suma, kurią jūs duodate iš širdies ir jos dydis neturi tapti priežastis gėdai arba puikybei. Jūs mokate tą sumą, kurią skaitote tinkamą, pagal savo galimybes.Prieš pereinant prie padėkų formų nagrinėjimo, norisi atkreipti jūsų dėmesį į du svarbius dalykus. Pirmas: paaukojimas nereiškia “nemokamai”, tai reiškia, kad mokytojo/trenerio darbo apmokėjimas atitinka jūsų dabartines galimybes, kurios atitinka atliktos paslaugos kokybę. Antras: paaukojimo dydis nustatomas kiekvieno asmeniškai. Kartais galima pamatyti pasiūlymą apsilankyti pamokoje, kurios apmokėjimo būdas paaukojimas, tačiau suma jau nusakyta. Paaukojimo būdu jums nusako minimalią sumą, o daugiau – jau jūsų pasirinkimas.

Paaukojimų formatas

Siūlome susipažinti su pagrindiniais paaukojimų formatais.

1) Paaukojimas.

Piniginis paaukojimas žinomas iš senų laikų. Taip dėkoja ir atsidėkodavo gatvės artistams ir muzikantams. Dovanotus pinigus priimdavo keliaujantys vienuoliai. Dabar didelis kiekis tiek pradedančių, tiek pažengusių jogos mokytojų veda užsiėmimus už paaukojimus. Europoje egzistuoja gidai, dirbantys už savanoriškus paaukojimus, vedantys ekskursijas gimtajame mieste ir pasakojantys įdomias istorijas apie jį.

2) Nemateriali pagalba.

Kartais gali nutikti taip, kad noras aplankyti paskaitą arba jogos praktiką pas jus yra, o sumokėti, net ir nedidelę sumą, galimybės nėra. Tai nėra nusivylimo priežastis. Galbūt jūs geras fotografas ir galėsite padaryti mylimam mokytojui keletą sėkmingų kadrų, mainais už praktiką. Galbūt, pas jus geras obuolių derlius ir jūs galėsite tai panaudoti kaip apmokėjimą už pamoką. Praktikoje yra buvę atvejai, kai užsiėmimo dalyviai mokėdavo už pamoką savarankiškai surinkta ivan-čai arbata. Toks apmokėjimas, padarytas iš sielos, vertingesnis už pinigus.Kaip nustatyti kiek yra paaukojimas?

Dažnai žmonės įkrenta į neviltį ir nežino, kaip nustatyti savanoriškų paaukojimų sumą. Kaip taisyklingai padaryti paaukojimą? Kad nesijausti nepatogiai, prisiminkite keletą patarimų.

1) Paaukojimų dydis turi būti tinkamas. Paaukojimas neturi ištuštinti jūsų piniginės, tačiau neturi būti ir jausmo, kad pasilikote skoloje.

2) Padėka turi būti savarankiška. Jūs mokate, jeigu jums atlikta paslauga jums patiko, viduje yra padėkos jausmas tam, kas atliko paslaugą. Taip, jeigu jums nepatiko, jūs galite nemokėti, tačiau neverta maišyti paaukojimo su taip vadinama “haliava”.

Prašome prisiminti, kad kažką išmokti ir gauti rezultatą, reikia pajausti produkto vertę. Prieinamumas atpalaiduoja, todėl pradingsta motyvacija, o rezultatai prastėja. Kiek kartų jūs pirkote prekes arba paslaugas pigiai arba per akciją ir paskui tai pamiršdavote ir nenaudodavote? Jeigu kažkas pasiekiama lengvai, užmiršti tai nėra jokio sunkumo.

Nustatydami apmokėjimo lygį, orientuokitės į savo poreikius ir galimybes. Įprastai, kuo aukštesnė kaina, tuo geresnis rezultatas. Suma, kurią jūs išsirinksite, turi motyvuoti jus judėti toliau, gauti naudą ir suvokti pirkinio vertę. Toks priėjimas leis jums pritaikyti gautas žinias praktikoje. Tik jūs nustatote tų gyvenimo pokyčių vertę, kuriuos norite gauti.

Kaip mokėti? Kaip taisyklė, jogos centruose tam yra specialios dėžės, juose anonimiškai galima įdėti bet kokią sumą. Jei tai privačios mokytojo praktikos, įprastai nurodomas banko sąskaitos numeris, kur jūs taip pat anonimiškomis sąlygomis galite išsiųsti padėką. Galima padėkoti mokytoją arba lektorių asmeniškai, prieinant po užsiėmimų.

Paaukojimas kaip jogos praktika

Paaukojimas svarbus ne tik užsiiminėjančiam, tačiau ir pačiam jogos instruktoriui. Apmokėjimas iš širdies leidžia jums neprisirišti prie savo veiklos rezultatų ir, kas svarbu, pačioje kelio pradžioje suvokti ar atėjote į jogą pagal širdies šauksmą ar ieškodami lengvų pinigų.

Paaukojimas mokina jogos mokytoją būti nesiekiančiam naudos ir darytis nuolankiam prieš savo egoizmą. Mokinys, dėka paaukojimo, geba pašalinti savyje tokias savybes, kaip godumas, gobšumas, tam įprastai galima paaukoti šiek tiek daugiau, nei komfortiška suma.

Darant išvadas norisi paminėti, kad paaukojimas – tai energijos mainų forma. Iš energijos mainų požiūrio taško, atiduodami kažką, mes jaučiame savo viduje tuštumą, tačiau svarbu žinoti, kad tuštuma turi savybę prisipildyti. Sumokėję už pamoką iš širdies, mes pripildome save žiniomis, kurios pasilieka su mumis. Žinios, už kurias mes tyrai dėkojame, pasiliks su mumis ilgai.

Vaizdo įrašas. Apie paaukojimus ir sunkumus kelyje. Andrejus Verba (rusų kalba)

Straipsnio autorius Nikita Zotov.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba