Kas yra Askezė. 1 dalis
Askezė – tai dvasinių tikslų pasiekimo metodika treniruojant savidiscipliną, savęs apribojimą, savęs atsižadėjimą, atliekant sunkius įžadus. Asketiškos praktikos sutinkamos įvairiose dvasinėse tradicijose, nacionalinėse tradicijose ir kultūrose.
Plačia prasme asketizmas – tai gyvenimo būdas, kuriam būdingas ypatingas kuklumas ir susilaikymas, savęs apribojimas, visų pirma malonumuose ir prabangoje. Verta atskirti nuo priverstinių apribojimų, susijusių su apsunkintomis aplinkybėmis.
Askezė – tai savanoriškas diskomforto priėmimas (fizinio, psichologinio arba bet kokio kito), taip pat tam tikros pastangos, kurias mes į tai dedame. Svarbus akcentas į žodžius savanoriškas priėjimas. Be to, mes ramiai ir nuolankiai tai priimame.
Asketizmas – tai asmeninio tobulėjimo instrumentas. Teisingam jo atlikimui svarbu suvokti, kaip jis veikia, kokia askezės nauda ir kada praktikuoti, kad rezultatas duotų gerovę.
Asketizmas yra moralės norma, pasireiškianti kaip gebėjimas apriboti save ir gebėjimas eiti į pasiaukojimą dėl kažkokio tikslo. Daugelis iš mūsų girdėjo ir klausė apie religinius asketus, kurie dažnai užsiiminėdavo kūno išsekinimu ir atsisakydavo nuo pasaulietiškų gerovių. Tikėtina, jog būtent todėl žmonėms susidaro įspūdis, jog asketizmas turi ryšį tik su dvasinėmis praktikomis ir visiškai nepritaikomas kasdieniame gyvenime.
Asketizmas visų pirma siūlo saikingumą viskame: tiek maiste, tiek aprangoje ir, žinoma, pinigų išlaidose.
Asketiškas žmogus moka tenkintis mažu, ypač buitiniame plane, nesijaučia nuskriaustas.
Asketizmas – tai malonumo gavimo procesas ne nuo materialių gerovių sukaupimo, o nuo asmeninio tobulėjimo proceso, tai gebėjimas valdyti savo emocijas.
Asketizmas turi daugybę privalumų. Tai nepriklausomybė nuo materialaus, kas reiškia didesnis laisvumo lygis. Asketizmas išlaisvina nuo stiprių emocijų ir troškimų, taip pat skatina asmeninį augimą, verčia nuo išorinio pasisukti į vidinį.
Asketiškas žmogus gali, pavyzdžiui, perskaityti gerą retą knygą vietoj to, kad nusipirktų žinomo dizainerio kostiumą. Be to, tokie žmonės pasiruošę tenkinti mažu, todėl džiaugiasi tuo, ką turi ir optimistiškai eina per gyvenimą.
Kiekvienam iš mūsų būtų ypač naudinga būti asketiškais, kad gyvenimas nevirstų begalinėmis lenktynėmis paskui naujas geroves. Tik kaip išlavinti savyje tokią savybė?
Visų pirma būtina rimtai padirbėti su savimi ir atsikratyti nuo tokio charakterio bruožo, kaip egoizmas ir savęs mylėjimas. Reikia išmokti teisingai sudėti prioritetus, tai yra išskirti tai, kas svarbiausia ir tai, be ko galima apsieiti.
Asketizmo pagrindas yra pertekliaus atsisakymas. Todėl nustokite vytis to, kas nėra gyvybiškai būtina. Turto atributai – be jų galima laisvai gyventi ir jaustis visiškai laimingais.
Dėmesio išreiškimas aplinkiniams ir gebėjimas paaukoti savo poreikius vardan kitų tai pat yra asketiško žmogaus bruožas. Būkite dėmesingi žmonėms ir siekite jiems padėti.
Asketizmas – nuostabi savybė, kuri gali reikšmingai pakeisti jūsų įsivaizdavimą apie gyvenimą. Iš tiesų, daugelis to, ko mes taip uoliai siekiame, mums visiškai nereikalinga ir galima būti visiškai laimingais netgi neturint milžiniško namo ir super brangaus automobilio. Asketizmas nukreiptas į vidinį tobulėjimą ir todėl yra ypač naudingas.
Asketas – tai ne vargšas ir ne skurdžius. Jis nevaidina vargšo, siekdamas savanaudiškų tikslų ir netaupo, peršokinėdamas per turniketus. Asketas sąmoningai apriboja savo poreikius, iš kurių dauguma šiandieną yra primesti marketologų. Askezė leidžia geriau įvaldyti save, koncentruotis į tai, kas svarbiausia ir greičiau priiminėti sprendimus. Iš esmės, ji išlaisvina nuo visko, kas nereikalinga. Askezės praktika gali prasidėti nuo aktualios medijos dietos arba sumažinant materialaus kiekį.
Asketizmas vadinasi gyvenimo būdas, susijęs su savęs apribojimu, kuklumu ir susilaikymu. Jis leidžia įveikti kliūtis ir pagundas, esančias dvasiniame žmogaus kelyje. Bet kokia procesija, susijusi su savikontrole, stresu ir rizika gyvenimui, reikalauja ypatingo pasiaukojimo ir askezės.
Askezė paleidžia prisirišimus. Visos civilizacijos gerovės taip pat bus jūsų gyvenime. Tačiau jūs nepriklausysite nuo jų. Gyventi gražiame švariame name, bendrauti su žmonėmis, kuriuos myli, valgyti skanų maistą, patirti visą emocijų spektrą.