Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Jogos nauda. Išvalo organizmą nuo toksinų

jogos-nauda-isveda-toksinus-is-organizmo

Mūsų laikais daug rašo, kalba ir diskutuoja apie organizmo valymą ir toksinų pašalinimą. Tam siūlomi patys įvairiausi metodai ir būdai. Tačiau toli gražu ne visada šie metodai yra veiksmingi, o kartais gali pasirodyti ir nesaugūs. Ir čia būtina laikytis Hipokrato ir visos medicinos etikos principo: „Nepakenk“.

Iš šio požiūrio taško įdomus ajurvedos medicinos priėjimas prie organizmo valymo ir bendrai žmogaus sveikatos. Jeigu trumpai, tai ajurveda iš sanskrito verčiama, kaip „mokslas apie gyvenimą“, ajus – harmoningas gyvenimas, veda – žinios.

Pagal ajurvedą, toksinai ir nepilno metabolizmo (medžiagų apykaitos) produktai yra tik šalutinis produktas, kuris atsiranda ketvirtoje ligos išsivystymo stadijoje. Iš viso šių stadijų yra šešios. Ligos vystymosi mechanizmas žmogaus organizme paleidžiamas dar ilgai iki tol, kol jis valdo skerdieną, rafinuotus angliavandenius, toksines medžiagas, konservantus ir kitas.

Iš tiesų liga tempiasi netgi ne iš šio gyvenimo, o daugelyje atveju yra karminė. Ir šiame gyvenime karminės ligos arba, geriau pasakyti, žmogaus polinkiai tam tikroms ligoms, pasireiškia taip vadinamų proto priešų, anarthų pavidalu. Pyktis, pavydas, baimė, godumas, geismas, pavydas – tipiniai šių proto priešų atstovai Mažai kas geba atpažinti savyje vienus ar kitus anarthus ir kryptingai dirbti su jais. Tuo labiau einant laikui žmogus pradeda suvokti anarthus kaip savo poelgių stereotipus ir jie pradeda prasismelkinėti į mūsų subtilius kūnus ir paleidžiami procesai darantys pokyčius fiziniame lygyje.

Visų pirma smūgis duodamas hormonų ir neuro-endokrininei sistemoms. O hormonų sistema, tai labai svarbus dalykas. Žingsnis į kairę ar dešinę sukelia staigius pokyčius. Visų pirma šie pokyčiai paliečia medžiagų apykaitą. To pasekoje bus medžiagų apykaitos sutrikimai. Nesvarbu kokie – lipidiniai, angliavandenių ar kiti. Pas kiekvieną – savos problemos Tačiau medžiagų apykaitos disbalansas prives prie to, kad organizme kaupsis nepilno metabolizmo produktai, ajurvedoje juos vadina ama. Šioje stadijoje detoksikacijų metodų pritaikymas duos labai teigiamą efektą, neleis vystytis 5 chroniškai ir 6 neišgydomai stadijai.

Detoksikacijos metodai

Ajurvedoje egzistuoja 2 metodai. Pirmas vadinamas langhana, antras metodas vadinamas brimhana.

Langhana kyla nuo žodžio laghu – lengvas – tai palengvinantys metodai, tai tie metodai, kuriais mes kažką iš organizmo išvedame, kažką nereikalingo. Egzistuoja du variantai: gilus valymas ir paviršutinis. Paviršutinis vadinamas šamana, tai paskirta laikinam palengvėjimui. O šodhana – tai gilus organizmo valymas. Ajurvedoje gilus valymas dar vadinamas pančakarma.

Brimhana – tai tonizuojantys, maitinantys metodai, jie dar vadinami sunkinančiais. Tai visi įmanomi tonikai, gydomoji mityba, aliejaus masažai ir kiti.

Prie šių dviejų pagrindinių gydymo metodų pridedami papildomi. Jiems priskiriami: aromoterapija, fitoterapija, garso terapija, fiziniai pratimai ir kiti. Jie visų pirma dirba su mūsų jutimo organais.

Svarbu prisiminti,. Viskas, kas buvo išvardinta ir bus toliau nagrinėjama, visa tai nukreipta į kūno problemų ir ligų pašalinimą. Tikroji ligų atsiradimo priežastis – psichologinė ir visų pirma reikia dirbti su ja. Nepašalinus psichinės ligos priežasties, mes nepašalinsime pačios ligos.

Pavyzdžiui, pas žmogų ugninė kūno konstitucija (Pitta-doša). Pas šios konstitucijos žmones, kaip taisyklė, nusilpusios kepenys (kepenys susijusios su pykčiu). Pyktis – būdingas Pitta konstitucijos charakterio bruožas. Jeigu žmogus išsprendė šią problemą – susitvarkė su pykčiu, tai ir kepenų neskaudės. Tačiau verta jam pradėti pykti, tai pirmos iš pusiausvyros išeis kepenys, primindamos jam apie tai.

Dabar išnagrinėkime gilaus valymo atlikimo algoritmą – pančakarmą.

Ir čia bus duotas tik algoritmas, nes pančakarmos procedūros daro labai rimtą poveikį visam organizmui, jos liečia labai giluminius sluoksnius, todėl verta jas atlikti tik su specialisto priežiūra, stacionare. Papasakoti apie juos mes norime tam, kad jūs suprastumėte šių procedūrų svarbą. Kitaip, kaip jau buvo sakyta, galima „prisivalyti“.

Pančakarama iš sanskrito verčiama, kaip penkios procedūros arba penki veiksmai. Panč – penki, karma – veiksmas, tačiau medicinos suvokime bus teisinga išversti, kaip procedūros.

Nors pančakarma ir verčiama, kaip penki veiksmai, jų iš tiesų yra 10.

Pirmus du vadina: snehana – aliejavimas ir svedana – šildymas.

Šie du etapai yra taip vadinami purvakarma – paruošiamosios procedūros. Pagal ajurvedą, prieiti prie detoksikacijos metodų be organizmo paruošimo griežtai uždrausta. Pančakarmos procedūros reikalauja labai daug žmogaus jėgų, todėl būtina kaip reikiant paruošti organizmą, pamaitinti jį.

1 etapas – snehana – aliejavimas arba patepimas

Aliejavimas būna 2 rūšių – vidinis ir išorinis. Išorinis aliejavimas sudarytas gydomųjų aliejų įtrynime (ajurvedinio masažo metu), kuris tinkamas konkrečiam žmogui. Vidinis aliejavimas yra naudojant į vidų gydomuosius aliejus.

Atrodytų, kaip organizmo aliejavimas susijęs su jo valymu?

Ajurvedoje yra posakis:

Jeigu lenkti sausą pagalį, jį galima sulaužyti.
Tačiau jeigu pagalį ištepti aliejumi, jį galima sulenkti.

Išoriniams masažams naudoja, kaip taisyklė, sezamo, saulėgrąžų, garstyčių aliejus priklausomai nuo žmogaus konstitucijos tipo. Ruošia aliejus su žolelių užpilais, kurie reikalingi konkrečiam pacientui.

Ghi (lydytas aliejus) su pravirtomis karčiomis žolėmis naudojamos vidiniam aliejavimui. Ghi geba stebėtinai pranikti ir tai daro jį išskirtine medžiaga vartojant viduje. Jis pripildo visą erdvę, apima visus paviršius ir todėl audiniai jį įsisavina lengvai.

Pagrindinė užduotis, kad vidinis ir išorinis aliejavimas pasiektų visus audinius. Ghi su žolelėmis patenka į audinius kryptyje nuo skrandžio-žarnyno trakto į odą, aliejus iš gydomųjų žolių įtrynimo į odą metu, patenka į audinius atgaline kryptimi. Po įsigėrimo svarbu, kad ghi ir aliejus pradėtų judėti atgal, pasiimant su savimi visą amą. Šiam tikslui tarnauja žolės, pridedamos į aliejų: žolės ne tik sustiprina „atitraukiantį“ nešvarumų afektą, tačiau taip pat skatina visus audinius grąžinti aliejų atgal. Tai pasiekiama naudojant karčias žoles, kurios padeda atitraukimui – natūraliai organizmo reakcijai į kartų skonį.

2 etapas – svedana – prašildymas

Nors svedana pažodžiui verčiamas, kaip prakaito išskyrimas, jos pagrindinė užduotis išplėsti šrotas – organizmo kanalus, priartinant aliejavimo tikslą – organų išlaisvinimą nuo amos. Šiluma šiuo atveju atsveria šaltą, sunkią ir lipnią amos prigimtį.

Veikiant šilumai aktyvuojamas agni dhatu – ugnis, būdinga tam tikram audiniui organizme, kuris suminkština ir atpalaiduoja amą. Ji išsiskaido, sumažėja ir palieka žarnyno audinius.

Prašildymas atliekamas lokaliniu būdu – nadi svedama, arba su garinių vonių pagalba – bašpa svedana.

Toksinų – amos, neįmanoma pašalinti be dviejų aukščiau aprašytų procedūrų Jeigu atlikti valymo procedūras be reikiamo pasiruošimo, bus išvalyti tik pačios paviršutinės kūno struktūros, nekalbant apie tai, kad toks išvalymas iššauks visų kūno audinių įtampą.

Kruopščiai išspausti sultis ir dar neprinokusio vaisiaus. Sultys nebėgs. Taip pat galima ant tiek pažeisti šį vaisių, kad jis niekada ir neprinoks.

Purvakarmos atlikimas duoda kūnui subręsti siekiant išvengti žalos padarymo giluminėms struktūroms ir kūno substancijoms detoksikacijos metu. Kai tik ama persikels į skrandžio-žarnyno traktą, kūnas turi galutinai išsilaisvinti iš amos per artimiausią angą. Tai antros pančakarmos stadijos užduotis.

Straipsnis išverstas iš tinklapio www.asanaonline.ru

Originalus straipsnis