Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Jogos meistrai: Jogi Bhadžan

Jogi Bhadžanas (Yogi Bhajan, Harbhajan Singh Khalsa) – taip pat žinomas, kaip Siri Singh Sahib, buvo charizmatiškas dvasinis lyderis ir sėkmingas verslininkas. Jo vardas susijęs su terminu Kundalini joga – su slaptu mokymu, kurį jis atvėrė plačiau žmonių auditorijai ir padarė populiaria JAV ir supažindino visą vakarų Europą su Kundalini Joga ir sikhizmu. Jis įkūrė fondą 3HO (Healthy, Happy, Holy Organization – Organizacija Sveiki, Laimingi, Šventi), kuri šiandieną yra viena iš didžiausių pasaulyje, kurioje moko jogos. Atidirbo unikalią metodiką, padedančią išgydyti narkomaniją. Labiausiai Jogi Bhadžanas žinomas, kaip Kundalini jogos meistras, tačiau jo gyvenimas ir mokymas daugiau atspindi Radža Jogą – laisvą nuo prisirišimų, pilname įsitraukime į pasaulį. Dėka to jis yra viena iš pačių ryškiausių figūrų šiuolaikinėje jogos istorijoje.

Biografija

Jogi Bhadžanas (tuomet dar Harbhadžan Singh) gimė 1929 rugpjūčio 26 dieną aprūpintoje sikhų gydytojo ir žemvaldžio šeimoje Kot Harkarnoje, Pundžab provincijoje. Sikhų religijos tradicija ir jogos praktiką berniukui įdiegė nuo pat jaunų dienų. Jau 16 metų amžiuje griežtas mokytojas pavadino Harbhadžaną Kundalini Jogos meistru.

1958 metais pabaigęs koledžą Harbhadžan Singh Puri susituokė ir pradėjo darbą Indijos mokesčių valdyme. Tarnyboje jam teko važinėti po visą šalį, kas palengvino ašramų, vienuolynų ir atsiskyrėlių gyvenamų vietų lankymą. 1960 metais Harbhadžan Singh pats tapo instruktoriumi Višvajatan ašrame Dniu Delyje, vadovaujant Dhirendrai Brahmačari.

1968 metais Jogi Bhadžanas išvažiavo į Kanadą, kur greitai įgavo daugybę pasekėjų tarp hipių. „Gėlių vaikai” ieškojo išplėstos sąmonės būsenų su narkotikų pagalba ir mirdavo nuo jų. Jogi Bhadžanas davė jiems praktiką, leidžiančią patirti tą pačią patirtį, išsaugant sveikatą ir socialinį adekvatumą. Iki to laiko Kundalini joga buvo slaptas mokslas. Jogi Bhadžanas pirmasis pradėjo mokyti Kundalini jogos žmonėms atvirai ir viešai. Po keleto metų, pagrinde dirbdamas su narkomanais–hipiais, jis atidarė narkologinį centrą „3HO SuperSveikata”. Gydymo programoje buvo sudaryta iš Kundalini Jogos, mitybos ir masažo, buvo pažymėta, kaip viena iš geriausių narkologijos programų JAV, kurios pasveikimo procentas 91%.

Pirmuosius užsiėmimus Šiaurės Amerikoje Jogi Bhadžanas vedė baldų parduotuvėje Holivudo rytuose. O po trijų–keturių metų, jo pagrindinė Organizacija 3HO (Sveiki, Laimingi, Palaiminti) turėjo virš šimto ašramų ir komunų JAV, Kanadoje, Europoje ir Izraelyje. Kiekvieną rytą jo pasekėjai maudėsi po šaltu dušu ir atlikdavo 2,5 valandų jogos ir meditacijos praktiką dar iki saulės pakilimo, likusią dienos dalį paskirdavo komunos verslui. 1990 metais ankstyvas prabudimas ir atviras sikhų gyvenimo būdas buvo laikomi nebūtinais, o dalykiniai reikalai pradėjo virsti į galingą verslo korporaciją, kuri gamino sveiko gyvenimo būdo produkciją ir paslaugas. Vienu metu visame pasaulyje sustiprėjo susidomėjimas joga.

Jogi Bhadžanas darė ypatingą akcentą mokant moteris, pripažįstant jas bet kokios visuomenės pagrindu.

Jogi Bhadžanas mirė 75 metų amžiaus, nuo apsunkusio širdies priepuolio. Po jo mirties JAV Kongresas priėmė rezoliuciją pagerbti Jogi Bhadžano gyvenimą ir darbą ir pastatė jį į vieną eilę kartu su Martinu Liuteriu Kingu, Motina Terese ir Romos popiežiumi Jonu Pauliumi II.

Jogi Bhadžano Mokykla

Šiandieną Jogi Bhadžano Kundalini jogos mokyklos centrai yra 40 pasaulio šalyse. Jų pagrindas – trys pagrindiniai Patandžalio sistemos pagrindai: disciplina, savęs pažinimas ir savęs pašventimas. Jogi Bhadžano Kundalini joga nepalaiko išskirtinio asketizmo. Jogi Bhadžanas kvietė studentus kurti šeimas, užsiiminėti verslu ir gyventi pilnavertį socialinį gyvenimą. Jis skatino, kad studentai negarbintų Dievo, o treniruotų savo protą, kad gautų Dievo patirtį.

Citatos

Jeigu pyktis tampa kūno dalimi, jūs prarandate ryšį su pačiu savimi.

Jeigu jūs negalite matyti Dievo viskame, jūs negalėsite pamatyti jo niekame.

Ne pats gyvenimas turi prasmę, o tai, kiek vyriškumo jūs galite į jį įdėti.

Nemylėkite manęs, mylėkite mano mokymą, tapkite 10 kartų didingesni, nei aš.