Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Apie kalbos karmą

Apie kalbos karmą

Egzistuoja keturi tipai neigiamos kalbos karmos: melas, tuščiažodžiavimas, nepadori kalba ir šmeižtas.

Pradžioje apie melą. Egzistuoja dvi melo rūšys. Pirma rūšis – aktyvus melas, tai yra melagingi žodžiai, kurie ištariami bandant apsaugoti asmeninę naudą arba patį save, tačiau kažką nutylint, tai yra, tiesa nutylima.  Jeigu jūs pradėsite atlikinėti praktiką pilno susilaikymo nuo melo, tai atsiras galimybė pamatyti reiškinius tokius, kokie jie yra iš tiesų. Galimybė suvokti reiškinius neadekvačiai atsiranda dėl tamaso energijos aktyvavimo. Tamas slepia reiškinius. Dėl šios energijos siela taip pat kaip apsigaubia kažkuo. Kai pas žmogų aktyvi tamas energija, tai iš pirmo žvilgsnio jis aplinkiniams gali pasirodyti  gražus. Tačiau aplink jį atsiranda „siena“, sukurta šios energijos, kuri neleidžia jam matyti to, kas jį supa. Dėl to jis negali suvokti reiškinių tokių, kokie jie yra iš tikrųjų. O tam, kad tapti laimingam, reikia matyti daiktus ir reiškinius tokiais, kokie jie egzistuoja iš tiesų, o taip pat atverinėti tikruosius save. Svarbu, su šviesios pagalba, nušviesti tai, kas jus supa, ką skleidžia jūsų vidinis pasaulis. Tokiu atveju bus galima suvokti reiškinius tokius, kokie jie yra iš tikrųjų.

Be to, kuo daugiau melo karmos sukaupta, tuo daugiau vėluoja materiali karma. Jeigu vėluoja karmos grįžimas, tai darosi sunku suvokti šį dėsnį. Dėl to, kad įvyksta karmos atpildo vėlavimas ir dėl baimės, kuri iššaukia jos Dėsnio suvokimą, įvyksta tolimesnis blogos karmos kaupimas. Tokiu atveju tuo momentu, kai šiai blogai karmai ateis laikas grįžti, šis procesas bus labai sunkus.

Kai kalbi melą, palaipsniui pats nustoji suvokti kas yra tiesa, o kas netiesa. Ir tą, kuris meluoja, taip pat apgaudinėja. Kai tamas energija sustiprėja ir apgaubia jus, jūs nustojate suvokti ar iš tiesų tai, ką sakėte, buvo melas ar nebuvo ir jūs skaitote tai tiesa. Tokiu būdu jūs nesuvokiate, kad yra tiesa ir, kad yra melas, jūs nesuvokiate Karmos Dėsnio, kaupiate blogą karmą ir rezultate atgimstate Trijuose Žemuose Pasauliuose. Ir tokių įvykių priežastis – melas. Tokiu būdu, būtina atgailauti dėl melo ir karmos, kurie buvo sukaupti ir nuo to laiko sakyti tiesą. Geriau įgauti ne apsimestinį, o tikrą sielos grožį naudojant tik tiesos žodžius.

Dabar apie tuščiažodžiavimą. Po šiuo žodžiu turima mintyje neaiškūs, neapibrėžti arba nereikalingi žodžiai. Šie neaiškūs arba lengvabūdiški žodžiai daro įtaką mūsų įvaizdžiui ir užteršia mūsų sąmonę. Jeigu iš visos sielos gailėtis tuščiažodžiavime, tai galima įgauti įžvalgumą, jūsų ateities pajautimą, kuris bus labai aiškus.

Tokiu būdu, priesakai, surišti su kalba, daro didelę įtaką Formų Pasauliui. Ši Visata sudaro iš savęs ir Troškimų Pasaulį arba Reiškinių Pasaulį, Formų Pasaulį arba Astralinį Pasaulį ir Pasaulį Be Formų arba Kauzalinį Pasaulį. Troškimų Pasaulis sudaro žmonių pasaulį, kuriame mes gyvename – tai pasaulis, sukurtas materijos. Formos Pasaulis – tai pasaulis, kuris sukurtas „subtilios materijos“ su vyraujančiomis vibracijomis; tai vaizdinių pasaulis, kurį galimam išskirstyti į Aukštutinį Formų Pasaulį ir Apatinį Formų Pasaulį. Pasaulis Be Formų – tai pasaulis, kuris sukurtas vyraujančia šviesa, tai informacijos pasaulis. Jį galima išskirstyti į Aukštutinį Pasaulį Be Formų, Vidurinį Pasaulį Be Formų ir Apatinį Pasaulį Be Formų. Ši struktūra glaudžiai surišta su mūsų sąmone. Informacija apie įvykius ir reiškinius, kurie egzistuoja Formų Pasaulyje, taip pat persiduoda ir į Pasaulį Be Formų. Visi trys pasauliai yra tarpusavyje susiję. Kai informacija iš Pasaulio Be Formų nusileidžia į Formų Pasaulį, ji ten gimsta vaizdiniuose, kurie jai atitinkami. Tokiu būdu vaizdiniai projektuojami į Reiškinių Pasaulį ir įvyksta atitinkami įvykiai.

Žodžių vibracija turi santykį garsams, kurie formuoja Formų Pasaulį. Jeigu sakyti daug žodžių, kurie eina ne iš sielos, tai jie užterš Formų Pasaulį ir jame bus daug nereikalingo. Tada vyks įvairūs nukrypimai ir tai, ko sieki, nesimaterializuos. Jeigu jūs norite gyventi pagal savo valią, tai reikia iš savo leksikono pašalinti visus nereikalingus žodžius ir kalbėti tik tai, kas būtina. Iškyla klausimas – ką reikia daryti tada, kai jūs esate draugų kompanijoje, pas kuriuos nėra karminio ryšio su Tiesa, kai šie draugai tuščiažodžiauja? Pasistenkite netuščiažodžiauti ir nepataikauti jiems. Pasistenkite rasti temą, kuri turi santykį su Karmos Dėsniu ir papasakoti apie tai.

Dabar apie nepadorią kalbą. Ji iššaukia pas pašnekovą antipatiją. Rezultate jūs kenkiate sau. Negana to, aplink jus renkasi žmonės, kurie taip pat nepadoriai kalbės ir tai terš jų sielas. Turbūt nėra žmonių, kurie savanoriškai sutiktų spjaudyti į dangų. Nepaisant to, daugelis kalba nepadoriai. Taip kalbėti – tai tas pats, kas spjaudyti į dangų, nes nepadori kalba būtinai grįš jums. Visų pirma, nėra nei vieno žmogaus, kuriam taptų sieloje lengviau nuo to, kad kažkas jį išplūsta, iškeikia. Nepadori kalba atneša pašnekovui kančią. Tokiu būdu, sekant Karmos Dėsnį, sukuriama priežasties ir pasekmės grandinė: tie žmonės, kurie dažnai ir daug nepadoriai kalba, gauna nepadorios kalbos atgal iš kitų. Ši priežastis būtinai įvyksta ir jeigu jūs nepadoriai kalbate, tai būtinai ateis laikas, kai jūs kentėsite nu oto, kad plūsta jus. Nepadorios kalbos pagrinde guli tokie bjaurūs sielos pasireiškimai, kaip neapykanta, pyktis, pavydas, kiti. Ir jeigu pažiūrėti į Tiesos Įstatymą, kuris sako apie tai, kad viskas yra sielos pasireiškimas, tai jeigu nepadoriai kalbi, verti savo ir aplinkinį pasaulį į pripildytą pykčio, neapykantos, pavydo ir panašių sielos pasireiškimų. Jeigu tai pradeda vykti, tai jūs patenkate į labai žiaurius ir atšiaurius žmogiškus santykius. Negana to, egzistuoja galimybė, kad ateinančiame gyvenime jūs atgimsite į dar žiauresnes ir sunkesnes sąlygas – galima net kankinsitės pragare. Budistų sutrose yra pavyzdžiai, kaip dėl nepadorios kalbos patenkama į pragarą. Taigi, verta atgailauti karma, sukaupta dėl nepadorios kalbos ir grįžti prie dvasiškai pilno gyvenimo.

Jeigu kažkas sužinos, kad jūs kažkada nepadoriai kalbėjote apie tą žmogų, pas jį atsiras stiprus įtarimas, santykyje su jumis. Jeigu jūs giriate kitų geras savybes, tai geriau girti į akis, nors galima girti ir nebūnant žmogui, jam bus labai malonu, kai iš kažkieno jis sužinos apie jūsų pagyrimus.

Baimė, kurią iššaukia barniai, kyla iš tos baimės, kurią jūs jaučiate nuo nesąmoningos galimybės patekti į pragarą, kur veda nepadorios, užgaulios kalbos.

Ketvirta negatyvi kalbos karma – šmeižtas. Ji įvyksta dėl pavydo tuomet, kai jūs kažkam pavydite jo laimės. Būtent šis sielos pasireiškimas – šmeižto pagrindas. Siela, kuri negali džiaugtis kitų laime ir pati negali tapti laiminga. Dėl šmeižto verta atgailauti. Šmeižiant, sieloje gimsta pavydo jausmas, , o jeigu jis atsiranda, tai sieloje atsiranda ir neapykanta. Tie, kurių sieloje neapykanta, palaipsniui savo sąmonėje stato sieną ir atitveria save nuo kitų. Šmeižtas iššaukią priešiškumą tarp žmonių, gimdo priežastį, kurioje šis priešiškumas įtraukia ir jus. Šmeižtas – vienatvės priežastis. Kad atsikratyti nuo vidinių ir išorinių sąlygų, kurios egzistuoja dėl šmeižto karmos, vertinga atlikti išpažintį, gailėtis, daryti Begalinės Sielos Būsenos meditaciją, ypatingai Švento Šlovinimo meditaciją. Kai dėl atgailavimo išsivalys bloga karma, atsiras galimybė iš visos sielos šlovinti veiksmą, žodį ir pašnekovo mintį, aplink jus bus ramybė ir harmonija. Ir jūsų žodžiai harmonizuosis santykiuose su žmonėmis, jūsų siela praturtės ir bendravimo siena bus sugriauta.

Kalbėkite tiesą, nekalbėkite nereikalingų žodžių ir kalbėkite taip, kad jūsų žodžiai būtų švelnūs ir lengvi. Negana to, susilaikymas nuo žodžių, kurie gali atvesti į priešiškumą tarp žmonių, gydo sielos ligas ir išplečia ją.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba