Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Pasibaigė penktieji jogos mokslo metai

Pasibaigė jau penktieji jogos mokslo metai

Laba diena.

Noriu pasveikinti jus su dar vienais pasibaigusiais hatha jogos mokslo metais.

Nuo pat rugpjūčio mėnesio paskutinės dienos iki gegužės pabaigos reguliariai dirbome online formatu tris kartus per savaitę pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Šių metų pirmąjį pusmetį turėjome penkias skirtingas grupes – trys hatha jogos ir dvi meditacijos grupės.

Antrajį pusmetį turėjome dvi hatha jogos grupes, rytinę ir vakarinę.

Reguliarių jogos užsiėmimų dalyviai visų metų bėgyje kruopščiai ir nuosekliai stengėsi, dėjo pastangas ir darė įvairias jogos asanas, pranajamas (kvėpavimo pratimus), gilino žinias paskaitose, meditacijos kursuose ir papildomose veiklose.

Šiais metais, dėl tam palankaus online formato, kartu su mumis užsiiminėdavo žmonės, gyvenantys net ir užsienio šalyse. Kai kuriems buvo patogu savarankiškai atlikti užsiėmimus su įrašais jiems aktualiu laiku. Puikiai pritaikėme technologijas tam, kad galėtume tobulėti.

Sielą traukia tai, kuo ji užsiiminėja iš gyvenimo į gyvenimą – apie tai primena ir raštai, ir išminčiai, kurie gyveno šioje planetoje prieš mus. Jogos tikslas – priartinti žmogų prie to kas jis iš tikrųjų yra, prie jo asmeninės esmės, pabudinti jo vidinį potencialą ir atverti jo miegančias galimybes.

Tie, kurie nusprendė pažinti pačius save, išsilaisvinti iš asmeninio neišmanymo pančių, pasirinko nelengvą kelią. Tai kelias, kuriame pasitaiko ir iššūkiai, ir sunkumai, ir neįprastos situacijos. Ir tik nedaugeliui pavyksta prieiti ir atidaryti vidinio pasaulio duris.

Užsiiminėdami joga, jūs keičiate realybę aplinkui. Žmonės, su kuriais bendraujate, energetiškai yra su jumis susiję, todėl būtent keisdami save kūno, energijos ir sąmonės lygyje, jūs galite daryti teigiamą įtaką ir aplinkiniams. Būdami harmoningi, jūs sukuriate gerokai daugiau harmonijos ir gerovės tiek savo šeimoje, tiek ir aplinkiniame pasaulyje.

Dvasingumas – tai tarnystė plačiąja šio žodžio prasme. Tarnystė nežiūrint į asmeninę naudą.

Dvasinis gyvenimas – tai monotoniškas ir kruopštus kasdienis darbas, kuris reikalauja laiko, pastangų ir atsidavimo.

Kaip skulptorius iš akmens gabalo su įrankiais gali padaryti gražiausią statulą, taip ir mes keičiame save, tobulinamės ir dirbame su savimi tam, kad į aplinką pasirodytų pačios geriausios ir šviesiausios mūsų vidinės savybės.

Tai reikalinga tam, kad suvoktume, jog mes esame ne kūnas, ne protas, ne ego, o mes esame amžina siela.

Vasaros metu poilsiaujame nuo reguliarių jogos užsiėmimų, o atėjus rugsėjui vėl tęsime jogos praktikas.

Visą informaciją apie tai rasite šiame tinklapyje skiltyje Tvarkaraštis.

Linkiu jums ramaus ir prasmingo vasaros laiko.

Rimantas