Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Jogos mokytojų kursai 2022 metais

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Tiesa apie baltų miltų žalą. Kuo balina miltus?

Atrodytų, nėra nieko paprasčiau: sumalei grūdus, štai tau ir miltai. Tačiau tokie miltai prastai išsilaiko, todėl gamintojai juos išvalo nuo pačių žmogui naudingiausių medžiagų. Didelis kiekis vitaminų, mikroelementų ir taip mums reikalingos ląstelienos – visa tai keliauja į atliekas. Pasilieka praktiškai vienas krakmolas. Tačiau tai dar ne viskas. Tam, kad miltai taptų pakankamai balti, juos balina medžiagomis, apie kurias pakalbėsime detaliau.

Pabrėžiame, kad tos pačios medžiagos naudojamos ir skalbimo milteliuose, ir buitinėje chemijoje dezinfekcijai ir balinimui. Faktas, verčiantis susimąstyti tuo ar verta pirkti duoną parduotuvėse ar geriau ją gamintis pačiam namuose.

KALIO BROMATAS – tai neorganinis junginys, kalio druska, kuri gerai tirpsta vandenyje. Maistinių priedų klasifikacijoje išreiškiamas E924.

Tyrimai ant gyvūnų parodė galimą skydliaukės ir inkstų onkologijos atsiradimą pas žiurkes ir peles. Aukštose temperatūrose, kas atsiranda kepimo metu, kalio bromatas tampa kalio bromidu, kuris skaitosi, kad nėra kenksmingas. Duona iš “bromuotų miltų” būna sodri ir nenatūraliai balta.

Kalio bromatas uždraustas maisto pramonėje Rusijoje, Europos sąjungoje, Kinijoje, Brazilijoje, Kanadoje. Leidžiamas JAV.

CHLORO DIOKSIDAS – dujinė medžiaga, turi tam tikrą kvapą, neorganinis chloro ir deguonies junginys, ypač stipri antimikrobinė medžiaga. Sprogi. Maistinių priedų klasifikacijoje išreiškiamas E926.

Apdirbus miltus chloro dioksidu, pilnai pašalinami tokoferolai (vitaminas E), nepakeičiami riebalai. Tyrimai ant pelių parodė, kad maitinantis duona su miltais, kuri apdirbta chloro dioksidu, gyvūnai patyrė E-avitaminozę.

Priedas E926 leidžiamas Rusijoje, naudojamas taip pat geriamo vandens valymui ir dezinfekcijai.

BENZOILO PEROKSIDAS – organinis aromatinis junginys, balta miltelių pavidalo medžiaga. Maistinių priedų klasifikacijoje išreiškiamas E928.

Naudojamas balinti miltus ir gerinti kepimą. Miltai, kurie apdirbti benzoilo peroksidu yra minkšti, balti. E928 dažnai naudojami dezodoravimo aliejų gamyboje ir medžiagos gavimui, kuri gydo spuogus per kremus ir tepalus. Gryname pavidale yra stiprus kancerogenas (medžiaga, kuri provokuoja piktybinių auglių atsiradimą).

Leidžiama naudoti Rusijoje duonos gamybos pramonėje.AMONIO PERSULFATAS – organiškai aktyvi medžiaga, amonio druska. Maistinėje produktų klasifikacijoje išreiškiamas E923.

Turi trečią pavojingumo laipsnį.Įkvepiant gali sukelti stipriausią astmos priepuolį, pavojingas odai ir akims.

Amonio persulfatas uždraustas mitybos gamyboje visose pasaulio šalyse, įskaitant ir Rusiją. Tačiau kartais naudojamas kaip kepimo milteliai tešlai, miltų balinimui, gaminant nealkoholiniams gėrimams ir konditerijos gaminiams, kaip glazūros medžiagoms.

ALOKSANAS – junginys, kuris gaunamas šlapimo rūgščių oksidacijos metu.

Aloksanas slopina daugelio fermentų poveikį. Iššaukia tam tikrų kasos ląstelių sankaupų nekrozę, inkstų kanalų nekrozę ir kitus, mažiau ryškius pokyčius hipofizėje, timuse, antinkščiuose ir skydliaukėje, pas bandomus gyvūnus. Jį naudoja eksperimentinio diabeto gavimui pas gyvūnus, tiriant įvairius preparatus.

Skaitosi, kad aloksanas ne toks toksiškas žmogui, kaip gyvūnui.

Gaunasi, kad balti miltai – tai iš esmės krakmolas, kuris geriausiu atveju bus nenaudingas žmogui, o blogiausiu – netgi pavojingas. Žinoma, geriausia naudoti miltus iš pilno grūdo. Arba nors jau sumažinti baltų miltų produktų vartojimą.

Prašome, būkite sąmoningi! Sėkmės tobulėjimo kelyje. Om

Vaizdo įrašas. Apie gliuteną ir miltinius produktus. Viačeslav Byvalcev (rusų kalba)