Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kaip nustoti gerti kavą

DSC09442_logo

Ar prisimenate, kai pirmą kartą paragavote puodelį kavos?

Dauguma žmonių prisimindami tai prisipažįsta, kad skonis jiems visiškai nepatiko.

Kofeinas – tai karti substancija turinti siaubingą skonį. Greičiausiai jūs gėrėte kavą su pienu ir cukrumi, kad nuslėptumėte jo tikrąjį skonį.

Kava ir kofeinas jums visiškai nieko neduoda. Kofeinas – tai medžiaga, kuri iššaukia priklausomybę ir suteikia naudą tik korporacijoms, kurios pardavinėja šiuos produktus.

Kaip ir bet kokia kita priklausomybė, kavos priklausomybė verčia jus visą laiką norėti daugiau ir vartoti daugiau ir daugiau kofeino.

Žmonės randa įvairias priežastis tam, kad gertų kavą. Mes pripratome save laikyti protingais ir mąstančiais žmonėmis, todėl norime, kad visi mūsų poelgiai atrodytų logiški ir turintys prasmę.

Todėl mes sakome:

“Negaliu pradėti ryto be puodelio kavos”,
“Man patinka kavos skonis ir kvapas”,
“Kava man padeda susikoncentruoti”,
“Kava man suteikia žvalumo”,
“Mėgstu bendrauti su žmonėmis prie kavos puodelio”,
“Tai mano ryto ritualas”.

Įprastai kofeiną vartoja su kava arba arbata, kur jo skonį permuša cukraus ir pieno skonis. Netgi kakava ir karštas šokoladas, kuriuose yra sąlyginai nedidelis kiekis kofeino, įprastai yra pasaldinti cukrumi.

Netgi šokolade galima rasti kofeino, jau nekalbant apie cukrų. Įprasto šokolado plytelėje (100 gramų) galima vidutiniškai rasti nuo 7 iki 10 arbatinių šaukštelių cukraus. Tai reiškia, jog kai suvalgote šokolado plytelę, tai tas pats, lyg būtumėte suvalgę iki 10 arbatinių šaukštelių cukraus ir kitų medžiagų, kurios dedamos į šokoladą.

Duokite vaikui pabandyti nesaldžią arbatą, kavą arba karštą šokoladą (tikrą) ir jis susirauks nuo neskanaus skonio. Tik po to, kai pridedamas pienas ir cukrus, šie gėrimai įgauna daugiau mažiau tinkamą skonį.

Iš tiesų mums visiškai nepatinka kavos skonis, būtent todėl dauguma žmonių siekia pakeisti jį įvairių priedų pagalba. Su laiku mes priprantame prie bjauraus kavos skonio ir galime vartoti šį narkotiką be didelio pasibjaurėjimo.

Jeigu jums reikia tapti žvalesniems, pajausti jėgų ir energijos antplūdį, tai galite padaryti įvairiais būdais:

– Paklausydami jūsų mėgstamų dainų ar muzikos jūs pasikraunate gera energija.
– Atliekant fizinius pratimus jūsų širdis plaka dažniau, o kraujas teka greičiau kraujagyslėmis.
– Sprendžiant intelektualias užduotis (pavyzdžiui, kryžiažodį) mankštinate smegenis ir lavinate proto darbą.
– Gilus kvėpavimas.
– Pasivaikščiojimas gryname ore.

Beje, kofeinas randamas ne tik kavoje, tačiau ir juodoje arbatoje, žalioje arbatoje, energetiniuose gėrimuose, kai kuriuose limonaduose.

Iš tiesų jums visiškai nereikia niekuo pakeisti kavos – jūs vis tiek nuo jos negaudavote jokios naudos.

Po keleto porcijų kofeino jūs pasiliekate tokie patys pavargę, neturintys energijos ir išsekę, kaip ir iki to. Jūs lengvai galite įsitikinti, kad tai tiesa, jeigu pažiūrėsite į žmones, kurie vartoja kofeiną tikėdamiesi, kad jis sustiprins jų jėgas ir leis jiems toliau produktyviai dirbti. Tokie žmonės neatrodo pasitikintys savimi, energingi ir kryptingi. Įprastai jie atrodo pavargę, iškankinti, vangūs ir išsekę, lyg pas juos būtų “pasibaigusios baterijos”.

Karts nuo karto jaustis pavargusiu yra visiškai normalu, ypač jeigu vėlai ėjote miegoti arba daug dirbote. Įsiklausykite į savo kūną. Sekite, kad pas jus pasiliktų pakankamai laiko poilsiui ir geram miegui – tai atneša tokią pačią didelę ir viską apimančią naudą sveikatai.

Atsikratę nuo toksiško kofeino jūs gerokai dėmesingiau seksite tai, kuo maitinate savo organizmą. Jeigu jūs jaučiatės pavargę, išsekę ir vangūs, tai požymis to, kad kažkas vyksta ne taip. Patikrinkite ar miegate ir judate pakankamai ir pasistenkite valgyti tokį maistą, kuris suteiktų jums energijos ir palaikytų sveikatą.

Paskutinis kavos puodelis

Jūs jaučiate, jog esate pasiruošę atsisakyti kavos ir kofeino? Šiam momentui jūs jau turite būti pasiruošę žengti paskutinį žingsnį atsisakant kavos ir kofeino priklausomybės.

Jūs turite aiškiai suprasti, kad po to, kai jūs nustosite vartoti kavą ir kofeiną, su jumis nenutiks nieko blogo. Atvirkščiai, ateityje jūsų laukia nuostabi ateitis. Tai vienas iš tų retų atvejų, kai jūs gaunate labai daug ir visiškai nieko neprarandate.

Kofeino atsisakymas suteikia jums daugybę nuostabių privalumų ir jame visiškai nėra jokių trūkumų.

Kaip tą padaryti? Verta tiesiog nustoti tą daryti ir daugiau bendrauti su žmonėmis, kurie patys negeria kavos.

Nes jeigu jūsų visi draugai, artimieji ir bičiuliai geria kavą, tai jums pareiškus, kad jūs norite nustoti, jie greit ras būdų, kaip grąžinti jus į “doros kelią” vedami geraširdiškų norų.

Kavos gėrimas iššaukia tokias fizines pasekmes:

– galvos skausmą,
– vangumą,
– papildomas kalorijas (nuo papildomų produktų, kuriuos deda į kavą),
– kepenų ir kitų organų pažeidimus,
– nervingumą, dirglumą, staigų emocinį užsidegimą,
– padidintą kraujo spaudimą,
– padažnėjusį širdies plakimą,
– greičiau gendančius dantis (kava gadina dantų emalį),
– nemigą,
– dėmesio koncentracijos sumažėjimą,
– žemą savivertę (nes kofeinas tiesiogiai veikia jūsų poelgius).

Beje, kai rytais tik atsibudę išgeriate puodelį šilto vandens, jis nuplauna nešvarumus, kurie susikaupia organizmo viduje ir visos vidinės organizmo funkcijos pradeda veikti geriau.

Sėkmės!