Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Ar vegetarai valgo žuvį?

Ar vegetarai valgo žuvį

Kai kurie žmonės laikantys save vegetarais su džiaugsmu valgo žuvį. Tokius žmones galima pavadinti „pesketarais“.

Didžiosios Britanijos bendruomenė duoda tokį vegetarizmo paaiškinimą: „Vegetaras nevalgo gyvūnų ir paukščių mėsos (tiek naminių, tiek nužudytų medžioklės metu), žuvies, moliuskų, vėžiagyvių ir visų produktų, turinčių santykį į gyvų būtybių nužudymą“. Iš to galima padaryti išvadą, kad vegetarai žuvies nevalgo.

Žuvies gaudymas išsiskiria ne mažesniu žiaurumu, nei kitų gyvūnų nužudymas. Žuvys turi labai išsivysčiusią nervinę sistemą ir patiria tokį patį skausmą, kaip ir žmogus. Dauguma žuvų miršta dar vandenyje, kai patekusios į tinklus negali kvėpuoti dėl savo brolių – kitų žuvų svorio. Be to į spąstus patenka vėžliai, delfinai, jūros kačiukai ir banginiai – daugelis tai pat uždūsta tinkluose. Gyvūnai, kurie nedomina žvejų, nesvarbu ar jie mirę ar ne – numeta atgal į vandenį.

Šiuo metu žuvys gyvena labai užterštuose vandenyse, todėl valgydamas žuvį, žmogus į savo organizmą deda nuodingą kokteilį iš bakterijų, toksinų, sunkiųjų metalų ir kitų medžiagų, kurios neigiamai veikia žmogaus sveikatą ir savijautą.

Kai kurie žmonės teigia, kad žuvį reikia valgyti, nes joje yra kalcis, fosforas, omega-3 riebalų rūgštys ir vitaminai, tačiau kaip rodo žmonių patirtis, kurie iš savo raciono pašalino žuvį, galima rasti ir gerokai sveikesnius augalinius jų šaltinius. Kalcio rekordininkai yra aguonos, sezamas, žalumynai, kopūstai ir riešutai. Fosforo šaltiniai: grūdiniai, ankštiniai, žemės riešutai, brokoliai, įvairios sėklos. Omega-3 galima papildyti vartojant linų sėmenis, soją, graikinius riešutus, moliūgus ir javų daigus. Taip pat šis augalinis maistas aprūpina organizmo imuninę sistemą stimuliuojančiomis skaidulomis ir antioksidantai. Taip pat juose nėra kenksmingų sunkiųjų metalų ir kancerogeninių medžiagų, kurias galima rasti žuvyje.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru