Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Vaikiškas šampanas: pratiname vaikus prie alkoholio tradicijų

Vaikiškas šampanas

Šampanas – nepakeičiamas Naujųjų metų atributas. Tiksliau, mus išmokino taip galvoti. Šiuolaikiniame pasaulyje apie 90% informacijos transliuojama transnacionalinių korporacijų naudai ir jie, greičiausiai, už tai ir sumokėjo. 1956-tais metais, sovietiniuose ekranuose pasirodė filmas „Karnavalinė naktis“. Atrodo, nieko ypatingo – eilinis sovietinio kinematografo šedevras. Iš tiesų, „Karnavalinė naktis“ – tai pats tikriausias informacinis ginklas ir tipinis propagandinis filmas. Ir pagrindinis teigiamas filmo herojus yra… šampanas. Taip taip, būtent taip.

Nėra nei vieno personažo, kuris filme nesusidurtų su „pagrindiniu herojumi“ ir neatiduotų jam „pagarbos“. Bendrai, tai scenarijuje nėra nei vieno blaivaus (nevartojančio) personažo. Ir būtent nuo filmo „Karnavalinė naktis“, kuris taip sužavėjo sovietinį žiūrovą, šalyje ir buvo išpopuliarinta tradicija vartoti šampaną per šventes, o ypatingai, per Naujuosius metus.

Šampanas – pirmas alkoholio laiptas

Atrodo, kas čia baisaus? Na šampanas, na ir kas? Ne samagonas juk, iš tiesų. Štai šiame suklaidinime ir slepiasi pati pagrindinė šampano pavojaus niekšybė. Iš tiesų, šampanas, kaip tai keistai beskambėtų, yra labiau pavojingas alkoholinis gėrimas. Kodėl taip? Nes būtent nuo šampano (ir analogiškų silpnai-alkoholinių gėrimų) prasideda „saikingo gėrimo“ kelias, kuris yra visai ne norma, o atvirkščiai – pradinė alkoholizmo stadija.

Nuo šampano dažnai ir prasideda pažintis su alkoholiu. Būtent iliuzija, kad jis nekenksmingas ir nežalingas, yra priežastis tam, kad jį vartotų paaugliai ir moterys. O tada, daugumoje atvejų, prasideda perėjimas į sunkesnius gėrimus – pradžioje vynas, paskui konjakas, o nuo ten ir iki degtinės arti. Ir būtent taip veikia ši niekšinga sistema, kur įtraukia žmogų į savęs nuodijimo alkoholinę matricą. Šampanas – tai tramplynas, nuo kurio galima lengvai įšokti į alkoholio sukūrį.

Tačiau alkoholio korporacijos nuėjo dar toliau. Jų sąžinei ir godumui nėra ribų. Dalykas tame, kad pas vaikus yra viena psichologinė ypatybė: jie labai mėgsta mėgdžioti (kartoti, imituoti) suaugusius. Tai yra pas žmogų giliai pasąmoningame lygyje. Tai savu laiku buvo būtina išgyvenimui: vaikas, kaip kempinė, sugeria suaugusio individo poelgį, kad greitai išmokti medžioti, slėptis nuo priešų, apsisaugoti, tęsti giminę ir taip toliau. Ir šiandieną šis mūsų gilus senovinis instinktas pastatytas tarnauti alkoholio korporacijoms. Kaip tai daroma? Paprastai. Grubiai. Niekšiškai. Ciniškai.

Prekinis ženklas „vaikiškas šampanas“: pratinamės prie ritualinio savęs nuodijimo

Alkoholio korporacijos, žinodamos apie vaikų norus mėgdžioti suaugusius, išleidžia naują produktą – vaikiškas šampanas. Sunku įsivaizduoti, kokią premiją išrašė marketologui, kuris sugalvojo šį „brendą“. Taigi, vaikai nori imituoti suaugusius, tačiau pilti vaikams alkoholio nuodo nei vieni galvojantys tėvai nepils. O štai nupirkti vaikui saldų limonadą, pavadinimu „vaikiškas šampanas“, kad vaikas pajaustų save suaugusiu – tai iš pirmo žvilgsnio nekenksmingas ir nekaltas pokštas. Kaipgi kitaip.

„Vaikiško šampano“ prekinio ženklo išleidimas buvo įgyvendintas su vienu tikslu: paruošti ateinančią kartą alkoholio nuodo vartojimui. Jeigu įprastinį šampaną vaikams pradeda pilt plius minus nuo 16-os metų, tai „vaikiškas šampanas“ leidžia pripratinti vaiką prie alkoholio tradicijų jau nuo 5-6 metų, dar ir nuo anksčiau.

Psichologai atliko eksperimentą: pas trijų-keturių metų vaikus klausė, kas yra Nauji metai arba tiesiog, kas yra šventė. Ir dauguma atsakė kažką panašaus į: „Tai, kai suaugę susirenka su bokalais, susidaužia ir geria vyną/šampaną“. Taip pat darė analogišką eksperimentą: paprašė šio amžiaus vaikų nupaišyti šventę – 99% piešinių turėjo butelių ir bokalų atvaizdus. Ir būtent taip veikia šis socialinis programavimas: vaikas, nuo vaikystės stebintis tradiciją užsiimti savęs nuodijimu alkoholiu per šventes, jau tiesiog neįsivaizduoja savo šventės be alkoholio! Ir būtent tai yra alkoholio korporacijų tikslas – nuo vaikystės įskiepyti vaikui jiems populiarius šventės suvokimus. O vaikiško šampano dėka, vaikas gauna dar ir galimybę padalyvauti šiose tradicijose, kas leidžia dar geriau jo pasąmonėje užtvirtinti destruktyvias nuostatas.

Pirkdami savo vaikui vaikišką šampaną, tėvai netgi nesuvokia, kokią paslaugą jie daro alkoholio korporacijų savininkams. Skatindami alkoholio vartojimo tradiciją per šventes, tėvai tiesiogine prasme iš savo vaiko augina būsimą alkoholiką. Tame, kad link 15-os metų jis pabandys tikrą šampaną, o po keleto metų ir dar kažką stipriau, nėra jokių abejonių: juk programa savęs nuodijimo alkoholiu jau yra – šventės be alkoholio jis neįsivaizduoja, o suaugusiam gerti saldų limonadą – tai nepadoru (negarbinga, nepriimtina). Štai ir pasipylė pelnas į alkoholio magnatų kišenę.

Vaikiškas šampanas: smūgis per sveikatą

Psichologinė dalis – tai, žinoma, pagrindinis žalingas vaikiško šampano sudedamoji, tačiau ne vienintelė. Šis saldus limonadas, nors ir neturi alkoholio, jame yra kitos narkotinės medžiagos – didžiulis kiekis rafinuoto cukraus. Ir nėra keista tai, kad pabandžius vieną kartą, vaikas greitai pamėgs šį produktą, kas, visų pirma, sukurs priklausomybę nuo vaikiško šampano, o visų antra, sustiprins vaikui mintis, kad alkoholiniai ritualai – tai labai malonu, linksma ir skanu. Be cukraus, gamintojai į vaikišką šampaną deda įvairius aromatizatorius, saldiklius, skonio stipriklius, kurie taip pat negatyviai veikia sveikatą, tuo labiau nesustiprėjusį vaiko organizmą. Taip pat, vaikiškame šampane yra natrio benzoatas, kuris daro išskirtinai neigiamą poveikį intelektui ir vaikų elgesiui.

Taigi, jeigu reguliariai vartojant vaikišką šampaną jūsų vaikas vis prasčiau ir prasčiau mokosi, tampa nekontroliuojamas, neskubėkite jo barti. Visas pretenzijas geriau išsakyti tiesiai prieš veidrodį. Na, arba tam, kas sugalvojo nupirkti šį produktą vaikui. Taip pat vaikiškame šampane, kaip ir bet kokiame limonade, yra anglies dioksidas ir citrinos rūgštis. Pirmas komponentas neigiamai veikia virškinimo trakto sistemą, o antras – „muša“ per dantų emalį. Taip kad, paskui gastritu ir kariesu nereikia stebėtis.

Verta suvokti, kad vaikiško šampano negatyvus poelgis iš esmės yra niekinis, lyginant su tuo, kokią žalą daro vaiko psichikos pripratinimas prie alkoholinių ritualų. Atrodo, kas čia tokio, jeigu vaikas žaidimo forma padalyvaus bendrame šventime, išgėręs bokalą vaikiško šampano? Tačiau būtent taip įdedami įpročiai ir poelgio modeliai visam likusiam gyvenimui. Ir pakeisti vaikišką bokalą, su limonadu, iš pradžių ateis šampanas „suaugusiems“, paskui vynas, konjakas, o paskui „saikingas gėrimas“ visiškai nustos būti „saikingu“.

Įpročiai, kurie įdedami nuo vaikystės, juos sunaikinti sunkiausia. Ir tai, kas dabar atrodo nekalta linksmybė ir šventė, paskui nusakys jūsų vaiko ateitį, visiems laikams įdiegus į jo sąmonę mintį apie tai, kad šventė ir linksmybės negalimos be alkoholio nuodų vartojimo. Ar jūs norite, kad jūsų sūnus arba dukra nemokėtų džiaugtis ir linksmintis be alkoholio kiekio kraujyje? Pagalvokite apie tai.

Autorius klubo OUM.RU kolektyvas

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba