Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Hatha joga, meditacija, joga nidra ONLINE nuo sausio 4 dienos, kviečiame registruotis

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Smilkalai. Bendri aspektai

Energija – pirminė, materija – antrinė. Viskas, kas mus supa, vienaip ar kitaip sudaryta iš energijos. Nebūna “blogos” arba “geros” energijos. Tačiau ji būna skirtingos kokybės ir skirtingos informacinės krypties. Kvapai – vienas iš ryškių energijos pasireiškimų. Kvapas gali būti kaip aukštos kokybės energijos pasireiškimas, aukštos vibracijos, taip ir žemos kokybės energijos. Kvapai daro įtaką mūsų gyvenimui ir mūsų sąmonei gerokai stipriau, nei mums atrodo.

Pavyzdžiui, esant viešajame tualete, su jo specifiniu kvapu, kažkaip nelabai gaunasi galvoti apie kažką išaukštintą ir kai žmogus ten užeina, pas jį atsiranda tik vienas noras – kaip galima greičiau palikti šią erdvę. Viskas todėl, kad ten vyraujantis kvapas turi labai grubią energiją, kuri daro ypatingai neigiamą poveikį sąmonei. Ir taip – viskame.

Kai maistas pradeda gesti, jis taip pat skleidžia nemalonų kvapą. Kodėl? Todėl, kad skaidymas – tai pilnavertės produkto struktūros naikinimas. Todėl produkto energetika keičiasi ir pradeda skleisti nemalonų kvapą. Tokiu būdu kvapai yra tai, kas daro mums ir mūsų sąmonei tiesioginį poveikį.

Kam reikalingi smilkalai

Taigi, kvapai turi gebėjimą daryti įtaką mūsų sąmonei ir realybei aplink mus. Kaip gi šią informaciją galima panaudoti savo tobulėjimui? Akivaizdu, kad jeigu yra kvapai, kurie turi neigiamą energetiką, tai, kadangi šiame pasaulyje viskame turi būti balansas, yra taip pat kvapai, kurie skleidžia teigiamą, pozityvią energetiką. Juos galima panaudoti asmeniniam tobulėjimui.

Nuo senų laikų žmonės naudodavo smilkalus dvasinio tobulėjimo metu. Smilkalai naudojami religinių ritualų metu, meditacijoje ir taip toliau. Empyrišku būdu žmonės priėjo prie išvados, kad vieni arba kiti kvapai geba nustatyti sąmonę į kažkokias aukštas vibracijas ir tuo pačiu padeda dvasiškai augti. Taip pat ir krikščioniškoje tradicijoje aromato naudojimas įgavo platų populiarumą. Ladan naudoja skirtingų religinių ritualų procese. Yra netgi patarlė: “Bijo kaip velnias ladano”. O patarlės tuščiai neatsiranda! Tokiu būdu smilkalų naudojimas – labai efektyvus instrumentas dvasinio tobulėjimo kelyje.

Smilkalas (Благовоние): žodžio reikšmė

„Blagovonije“ – tai pasenęs žodis, kuris reiškia „malonus kvapas“, „malonus kvepėjimas“, „aromatas“. Šiuolaikinėje kalboje dažniausiai naudojamas daugybine reikšme – „blagovonije“ (smilkalai) ir reiškia „aromatinės medžiagos“.

Smilkalai: rūšys

Egzistuoja du smilkalų tipai – augalinės ir gyvulinės kilmės. Pirmieji, kaip suprantama iš pavadinimo, gaunami iš augalų. O kas liečia antrą kategoriją, tai jų gavimas neįmanomas be prievartos prieš gyvūnus. Todėl klausimas lieka atviras, kiek etiška vartoti tokius smilkalus.

Labiausiai paplitę augalinės kilmės smilkalai yra: ladan, kamfora, nard, sandal, mirra ir kiti. Tarp gyvulinės kilmės smilkalų populiariausi: muskusas, operkulum, ambra ir kiti. Šių medžiagų gavimas sukelia gyvūnams ne mažesnes kančias, kiek bet kuri kita gyvūnų išnaudojimo forma.

Pavyzdžiui, muskusas gaunamas iš gyvūnų liaukų. Verta pažymėti, kad paskutiniu metu muskuso gavimas tapo humaniškesnis – gyvūną užmigdo ir išsunkia iš liaukų reikalingą substancija, tačiau kokias tai turi pasekmes pilnaverčiam gyvūno gyvenimui – klausimas taip pat atviras.

O dar prieš keletą amžių muskusą gaudavo traumuojant gyvūną, per mechanišką elnio kūno sužalojimą. Taip pat egzistuoja ir sintetinis muskusas, kurį gauna perdirbant augalus, tačiau toks muskusas laikomas mažiau kokybišku ir turi mažesnę paklausą.

Tokie smilkalai, kaip operkulum, gaunamas iš moliuskų kūno, tiksliau iš dangtelio, kuriuo moliuskas uždaro kriauklę. Tokiu būdu, operkulumo gavimas neįmanomas be moliusko „namo“ sugriovimo ir, kaip rezultate, jo mirties. Augalinis operkulumo pakaitalas kol kas nerastas.

Kokį aromatą išsirinkti

Kiekvienas aromatas turi savo unikalias savybes, darant poveikį sąmonei ir aplinkai. Todėl galima pasiekti vieną arba kitą tikslą naudojant konkretų aromatą:

 • smilkalai su mėtų aromatu. Suteikia energijos ir jėgos, o taip pat gerina santykius su aplinkiniais. Nerekomenduojama nėščioms.
 • Smilkalai su baziliko aromatu. Geba pakelti savęs vertinimą. Baziliko aromatas bus patikimas pagalbininkas realizuojant idėjas ir projektus, duos žvalumo ir aiškaus mąstymo būseną. Taip pat nerekomenduojama nėščioms. Baziliko aromato nemėgsta uodai.
 • Smilkalai su ladano aromatu. Kaip jau aprašyta aukščiau, jo „bijo velniai“, todėl ladanas yra efektyviausia priemonė prieš bet kokią neigiamą energiją. Labai vertinga šiuo kvapu prisodrinti patalpas prieš atliekant kažkokią dvasinę praktiką – maldą, meditaciją, mantrų kartojimą ar netgi paprastą hatha-jogos praktiką. Ladano aromatas nustatys jūsų sąmone į aukštesnes vibracijas ir ta pati meditacija, naudojant ladano aromatą, bus gerokai efektyvesnė.
 • Smilkalai su ramunėlių aromatu. Šį kvapą vertinga smilkinti namuose, nes jis geba harmonizuoti santykius šeimoje. Ramunėlės kvapas pašalina baimę, nerimą ir irzlumą.
 • Smilkalai su eukalipto aromatu. Fiziniame lygyje gydo kvėpavimo takų susirgimus. Dvasiniame-psichiniame – aktyvuoja mąstymo procesus, duoda mąstymo aiškumą, atstato dvasines jėgas.
 • Smilkalai su levandų aromatu. Levandos aromatas, taip pat geba valyti patalpas nuo neigiamos energetikos, o fiziniame lygyje efektyvus prieš infekcinius susirgimus.
 • Smilkalai su rožės aromatu. Nesunku numanyti, kad šis aromatas yra meilės ir atsidavimo globėjas. Taip pat rožės aromatas pašalina stresą, nemigą ir melancholiją.
 • Smilkalai su pelargonijos aromatu. Pelargonijos aromatas efektyvus esant galvos skausmams, migrenai ir hipertonijai. Taip pat šis aromatas ramina protą.
 • Smilkalai su rozmarino aromatu. Aromatas naudojamas įvairiuose religiniuose ritualuose. Taip pat jis geba gydyti virškinimo traktą ir nervinius-psichinius sutrikimus. Suteikia jauninantį efektą.
 • Smilkalai su kadagio aromatu. Fiziniame lygyje kadagio aromatas duoda galingą antibakterinį efektą, tai išvalo tiek patalpą, tiek kūną nuo įvairių žalingų mikroorganizmų.
 • Smilkalai su šafrano aromatu. Aromatas skatina atjautą visoms gyvoms būtybėms, todėl šafrano smilkalai naudojami įvairių apeigų ir dvasinių praktikų metu Tibete ir Nepale.
 • Smilkalai su aguonų aromatu. Nuramina nervinę sistemą, atpalaiduoją. Aromatas efektyvus meditacijos praktikai.
 • Smilkalai su cinamono aromatu. Aromatas duoda gerą nuotaiką ir žvalumą, pašalina depresiją ir suteikia organizmui šildantį poveikį.
 • Smilkalai su sandalo aromatu. Aromatas padeda efektyviai tobulėti dvasinėse praktikose, pabudina dieviškąją pradžią. Pašalina baimes, depresiją, nemigą, nerimą.
 • Smilkalai su jazmino aromatu. Aromatas atveria kūrybiškus gebėjimus ir bendrai padeda kūrybinei veiklai. Sukuria pusiausvyros ir pasitikėjimo savimi pojūtį, harmonizuoja hormonų sistemą.

Kaip smilkalai daro įtaką kvėpavimo organams

Nežiūrint į tai, kad vienų ar kitų smilkalų aromatai gali daryti teigiamą poveikį tiek psichikai, tiek fiziniam kūnui, pačios aromatinės lazdelės gali būti žemos kokybės ir gali būti sudarytos iš kancerogeninių medžiagų, kurios degdamos išskiria toksinus, kurie kvėpavimo takams yra pavojingi. Tyrimo metu, degant aromatinei lazdelei, ore buvo rastos tokios medžiagos, kaip anglies dioksidas, formaldehidas ir sieros dioksidas. Esant aukštai šių medžiagų koncentracijai ore, jos gali būti labai pavojingos.

Taip pat egzistuoja informacija apie tai, kad kancerogenai, kurie išsilaisvina aromatinių lazdelių (smilkalų) degimo metu, gali sukelti onkologinius kvėpavimo takų susirgimu.

Tokiu būdu, nežiūrint į aukštą skirtingų aromatų naudojimo efektyvumą sąmonės ir aplinkos poveikiui, nekokybiškų smilkalų naudojimas arba per didelis jų naudojimo kiekis gali atvesti prie rimtų, pražūtingų pasekmių.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba