Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Joga, meditacija ir paskaitos įvairiuose Lietuvos miestuose birželio 1 - 30 dienomis

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Kviečiu jus rugpjūčio 1-15 dieną keliauti kartu į INDIJĄ.

Pagrindinis kelionės tikslas – praeiti piligriminį kelią (~48km) šiaurės Indijoje, į kurį iš visos Indijos kiekvienais metais suvažiuoja šimtai tūkstančių žmonių (2018 metais buvo daugiau nei 200 000 piligrimų). Piligriminio kelio tikslas – pasiekti šventą Amarnath uolą (Amarnath temple), kurioje vos du mėnesius, (liepą ir rugpjūtį) per visus metus susidaro vieno iš indų dievybės Šivos simbolis iš ledo: Šiva Lingamas. Šiva yra vienas iš induizmo trejybės dievų, kuris yra ypatingai plačiai garbinamas visoje Indijoje. Pats kelias praeinamas per 3-5 dienas ir pakyla nuo 2 iki beveik 4 km aukščio.

Kelionės metu lankysime įvairias šventyklas, eisime piligriminius kelius, važiuosime traukiniais, vietiniais autobusais, gyvensime mums pakeliui esančiose nakvynės namuose (o ne tobuluose ir išpuoselėtuose viešbučiuose), pažindinsimės su senovine indų kultūra, rytais darysime jogą, kiekvieną vakarą giedosime mantrą Om, lavinsime savo koncentraciją.

Tai ne ta kelionė, į kurią reikia pasiimti lagaminą, įdegio kremą ir paplūdimio šlepetes. (kartais žmonės, kurie važiuoja pailsėti į Indiją, po to važiuoju kažkur kitur, kad pailsėti nuo Indijos)

Tai ta kelionė, kurioje galima patirti askezę, pamatyti save neįprastose (ir galimai nelengvose) situacijose, susipažinti iš arčiau su indų pasaulėžiūra. Kiek man pavyks, tiek kelionės metu stengsiuosi jums papasakoti apie tas vietas, kuriose būsime, senovės Indijos kultūrą, pasaulėžiūrą ir santykį vieni su kitais, taip pat apie tokius Indijos epus, kaip Ramajana, Mahabharata, vedinę kultūrą, jogos sistemą.

Aš nesu nei super kažkoks mokytojas, nei ypatingas kelionės gidas, nei išsimokslinęs Indijos kultūros žinovas, tačiau man yra labai artimos tos senovinės žinios, kurios pas indus dar yra išlikusios. Indija yra labai įvairi. Indijoje dar yra išlikę Tai, kas ir pas mus buvo seniau: tikros žinios, pasaulėžiūra, santykiai vieni su kitais ir protėviais, santykiai su Dievu (dievais).

Indijoje taip pat yra (ir buvo) daugybė šviesą nešančių mokytojų, kurie savo buvimu ir žiniomis dovanojo žmonėms visapusišką gėrį, šilumą, tikrumą, meilę, beribį priėmimą, atjautą ir gilias dvasines žinias. (nes dabar per televiziją, tai tik seksas, sportas, cukrus, pinigai ir reklama – nieko daugiau, kas galėtų užpildyti vidinę žmogaus tuštumą, kuri kyla vejantis visus šiuos netikrus kasdienės rutinos elementus.

Pageidaučiau, kad į kelionę prisijungtų važiuoti bent minimaliai savarankiški žmonės, nebijantys susidurti su neįprastomis situacijomis (kurių Indijoje gali pasitaikyti ant kiekvieno kampo).

Indijoje esu buvęs vieną kartą prieš tris metus, važiavau ten mėnesiui vienas, su mažesne, nei mokykline kuprine, tad turiu šiokį tokį supratimą, ką reiškia, kai stovi gatvėje ir tave apspinta 30 indų, su įvairiais (!) pasiūlymais ir klausimais.

Preliminarios vietos, kur būsime: Indijos šiaurė, Jammu & Kashmir regionas, Amarnath Temple, Ladakh, Vaishno Devi (trumpesnis piligriminis kelias), Golden temple, Haridwar (viena iš septynių šventų vietų induizme), Gangotri (vieta, kur išteka šventa upė Ganga), šventas miestas Varanasis (Jei važiuosime į tą pusė. Į Varanasį keliauja daugybė Indų prieš mirtį ir yra tikima, kad bus pasiektas galutinis išsilaisvinimas tam, kuris bus sudegintas šalia Gangos, o pelenai išbarstyti šventoje upėje). Taip pat būsime Delyje (sostinė). (suvedę į paiešką pavadinimus, galite pažiūrėti šių vietų vaizdus)

Mano skrydžio bilietai jau kišenėje. Ir skrydžiai vis brangsta, todėl jeigu norite prisijungti, siūlau nemiegoti.

Preliminariai kiek gali kainuoti tokia kelionė:

Skrydis dabar kainuoja ~ 500 eur
Viza: ~100 eur
Nakvynės: ~ 50 – 100 eur.
Maistas: ~ 50 – 100 eur. (ten pigu)
Einamos išlaidos (traukinių, autobusų bilietai, važiavimas po vietą: ~ 50-60 eur.

Susumavus grubiai gaunasi: ~860 eur.

Iš savo pusės paprašysiu, kad kelionės pabaigoje padarytumėte paaukojimą už tai, ką patyrėte, sužinojote, gavote kelionės metu. Tokio dalyko, kaip „organizuojamos kelionės kaina“ – nėra.

Tokiu būdu skatinu ir kitus žmones kultyvuoti principą „guru-dakšina“. Tai iš senovės atėjęs principas kurio metu mokinys, kuris baigdavo mokymą pas dvasinį mokytoją, paaukojimu atsidėkodavo, už įgytas žinias. Savęs nelaikau ir neplanuoju laikyti jokiu dvasiniu mokytoju, tačiau šis principas savyje turi labai daug tikrumo.

Rimantas

Keletas vaizdo įrašų iš paminėtų vietų:

Amarnath Yatra piligriminis kelias

Šiaurės Indija

Kelias į Gangotri

Gangos ištakos

Kelias pėsčiomis iki Gangos ištakų

Gangotri ir Yamunotri piligrimystė

Auksinė šventykla (Golden Temple)

Delis

Badrinath

Varanasis

 

Keletas vaizdų (iš interneto)

  

P.S. Tai nėra turistinė kelionė.

Jeigu norite prisijungti į kelionę – kviečiu rašyti asmeniškai:
https://www.facebook.com/rimantas.gie
arba el. paštu: rimantas@hathajoga.lt