Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Susilaikymas. Kas yra Rita dėsnis? Hormoninių kontraceptikų žala

Rita dėsnis. Hormoninės kontracepcijos žala

Mes gyvename labai specifiniais laikais. Pagal jogos filosofiją, pasaulio egzistavimas, nuo atsiradimo iki žlugimo, yra cikliškas. Kiekvienas ciklas yra dalinamas į keturias skirtingos trukmės laiko atkarpas (jugas). Satja juga („aukso amžius“) tęsiasi ilgiausiai iš visų ir pasižymi labai didele gėrio ir altruizmo koncentracija. Treta juga („sidabro amžius“) tęsiasi trumpiau, gėrio ir padorumo mažėja. Dvapara juga („bronzos amžius“) dar trumpesnis, gerosios žmonių savybės pasireiškia dar mažiau. Kali juga („geležies amžius“) – pats trumpiausias periodas, tęsiasi 432 000 metų, Kali jugos pabaigoje visuomenė visiškai degraduoja moralinių vertybių ir dvasingumo aspektu.

Manoma, kad mes gyvename Kali jugos periodo pradžioje. Keičiantis šioms epochoms, nuolatinis moralinių principų laikymosi silpnėjimas tarp žmonių vyksta ne šiaip sau. Esmė tame, kad pagal prigimtį ir polinkius žmones taip pat galima suskirstyti į keturias kategorijas (kastas). Tai brahmanai (žyniai; dvasiniai mokytojai, turintys aukštas moralines vertybes), kšatrijai (kovotojai; tie, kurie vadovauja valstybei arba visuomenės gyvenimo procesams, gina visuomenės interesus), vaišijai (prekeiviai, amatininkai; žmonės, turintys nuosavą ūkį, namus, vykdantys prekybą; pagrindinė vertybė – šeima ir jos gerbūvis), šudros (aistrų vergai, kurių negali kontroliuoti, bevaliai, „ištuštėję“ žmonės; visas savo gyvybines jėgas skiria tik tam, kad gauti malonumų, visiškai negalvoja apie aplinkinius). Tai štai, „aukso amžiaus“ laikais žmonių sąmonę ir esamą realybę formuoja brahmanai. Jie visuomenei transliuoja aukštus tarnystės, įvairių dvasinių praktikų ir savęs pažinimo idealus. „Sidabro amžius“ prabėga energetiškai valdant kšatrijams, „bronzos amžius“ – vaišijams, na o „geležies amžius“, arba „malonumų amžius“ dažnai yra valdomas dominuojančios žemų vibracijų šudrų energijos, nes ji dominuoja visoje erdvėje.

Тampa aišku, kodėl šiandien beveik visos ekonomikos, socialinės politikos, masinės informacijos priemonės, švietimo sistema skatina neišvengiamą žmogaus degradaciją. Mums peršamas malonumų kultas, sukuriamas „laimingo vartotojo“ įvaizdis, kuris gulėdamas atsipalaidavęs ant minkštos sofutės sako: „visas pasaulis palauks“. Šudros paprastai pasiekia patį žemiausią gyvūniškų juslių ir instinktų lygmenį, iš kurių pagrindiniai yra valgymas ir lytiniai santykiai. Šiandien kūniški santykiai yra aukščiau už šeimyninius santykius. Mus bando įtikinti, kad siekiant tvirtos sąjungos šie santykiai turi būti ne retesni, kaip 5-6 kartus per savaitę, arba dar dažniau. Šiuo metu planetoje vyrų yra mažiau negu moterų, todėl tarp moterų vyksta rimta konkurencija dėl vyrų ir būtent moterims primetama prievolė saugoti aistrą santykiuose. Ją moko visų įmanomų nesveikų seksualinių gudrybių, kurios su laiku nustoja dominti net jos partnerį. Tuomet tenka mokytis dar labiau iškreiptų būdų ir taip toliau. Visuose šiuolaikiniuose glamūriniuose žurnaluose publikuojama nuolatinė rubrika „Seksas“, tarp leidinio puslapių užimanti vieną įspūdingiausių vietų ir kiekvieną kartą joje aprašomi įvairūs santykių „atgaivinimo“ būdai. Netgi išauklėtos, protingos, įdomios merginos tiki, kad joms teks visa tai pritaikyti praktikoje, dėl baimės, kad partneris gali jas palikti. Turimos vertybės ir sielos kokybė joms atrodo visiškai nereikalingos, nevertingos ir nesvarbios lyginant su mokėjimu „elgtis lovoje“. Kyla klausimas, kaip esant tokiems dažniems tarpusavio santykiams ir iškrypusiai dorovei gali gimti kokybiški vaikai, turintys švarias sielas, apie kuriuos mes visi svajojame?

Mūsų organizmas sukurtas labai išmintingai pačios gamtos. Vaikų gimimas – toks turėtų būti kūniškų santykių tarp vyro ir moters tikslas. Kiekvieno lytinio kontakto metu organizmas supranta, kad šis vyriško ir moteriško prado susiliejimas baigsis naujos gyvybės atsiradimu. Todėl jis aktyvuoja visus resursus ir bando nukreipti į šią užduotį geriausia, ką turi. Pasirodo, kad mes patys ir esame užprogramuoti taip, kad gauti maksimaliai kokybišką kūdikį. Ir jeigu šis procesas nesibaigia tokiu susiliejimu, bet yra visą laiką kartojamas ir kartojamas, galite įsivaizduoti, kas galutiniame rezultate lieka, jeigu žmogus nuolat nukreipinėja savo geriausias savybes į niekur? Ir koks gi bus kūdikis pradėtas 20-tą ar 50-tą panašių malonumų dieną? Turi praeiti maždaug 3 mėnesiai tam, kad vyrams pasigamintų kokybiški ir sveiki spermatozoidai.

Peršasi vienintelė logiška išvada: susilaikymas būtinas harmoningiems santykiams, sveikai šeimai ir svarbiausia tam, kad išlikti sveiku ir sąmoningu žmogumi ir auginti tokius pat vaikus. Jogoje šis principas vadinamas brahmačarija ir siaurąja prasme suprantamas kaip atsisakymas artimų kūniškų santykių tam tikrą laiko tarpą. Šių periodų trukmė, aišku, kiekvienam individuali. Viskas priklauso nuo prieš tai buvusio lytinio gyvenimo būdo, nuo partnerių tarpusavio santykių kokybės, nuo žmogaus įpročių ir priklausomybių, kurie atsiranda Svadhistana čakroje (antroje čakroje, kuri yra stuburo projekcijoje lytinių organų lygyje). Kažkam ilgu susilaikymo periodu bus savaitė, kažkam – mėnuo, kažkam – metai. Svarbiausia, kaip ir kiekvienoje veikloje, reikia labai stengtis.

Aišku, jeigu žmogus įprato reguliariai „nuleidinėti“ energiją esant tokiems santykiams ir maitinti kažkokią žemutinę aistrą, atpratimo proceso metu bus sunku. Bet žmonės tam ir yra apdovanoti tobulesne sąmone, nei gyvūnai. Svarbi sąmonės sudedamoji dalis yra sugebėjimas kontroliuoti savo veiksmus, tai yra valingumas. Valios jėgai treniruoti yra daug metodikų: vienam padeda sportas, kitam – dėmesio nukreipimas į kitus darbus. Efektyviau veikia asanų praktika arba, pavyzdžiui, dvasinės, vystymąsi skatinančios literatūros skaitymas. Palaipsniui jūsų energija iš lytinio lygmens pakils aukščiau ir sąmonė taps kitos kokybės. Svarbu akcentuoti, kad mes kalbame ne apie būtinybę skatinti frigidiškumą, o apie būtinybę tiek vyrams, tiek moterims laikytis dorovės principų. Svarbiausia tai, kad daugelis žmonių,  pradedančių laikytis brahmačarijos, nors ir nedidelį laiko tarpą pažymi, kad pasikeičia partnerių tarpusavio santykiai. Dirbtinai kultivuojamus juslinius norus pakeičia nuoširdumas, šiluma, jautrumas, rūpinimasis vienas kitu. Argi ne šios savybės turėtų būti išpuoselėtos poroje prieš kūdikio atėjimą į šeimą?

Rita dėsnis

Mažai kam šiandien žinomos tokios sąvokos, kaip Rita dėsnis ir telegonija. Tai labai svarbus dėsnis, padedantis žmogui išlikti žmogumi, o ne nusileisti į gyvūnų lygį. Senovėje Rita dėsniu slavų-arijų tautos vadino tam tikrus kraujo ir giminės švarumo įstatymus. Biologijos ir medicinos moksluose šis reiškinys vadinamas „pirmojo patino“ dėsniu. Jo esmė tokia: kai vyras įeina į moterį, šis procesas neapsiriboja vien fiziologiniu kontaktu, įvyksta labai galingas apsikeitimas energijomis, paliekantis antspaudą subtilioje moters kūno struktūroje. Jeigu moteris iki to momento turėjo nekaltybę, pirmojo vyro antspaudas yra pats stipriausias ir ryškiai išreikštas. Toks vyras palieka savo sveikatos ir pasaulio suvokimo „ženklą“ reprodukcinėje moters sistemoje. Galutiniame rezultate labai daug parametrų, nuo išvaizdos ir genetinių susirgimų (venerinių, psichinių, kraujo susirgimų ir t.t.) iki tam tikrų charakterio bruožų ir polinkių kažkokiems įpročiams, ypač žalingiems (rūkymas, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimas) paveldi šios moters palikuonys. Keisčiausia tai, kad jos vaikų tėvu gali būti jau visai kitas vyras. Net jeigu moteris pagimdys po kelerių metų po pirmojo lytinio kontakto nuo kito žmogaus, vaikai vis tiek bus tam tikru jos pirmojo vyro atvaizdu.

Žmonės, užsiimantys šunų, arklių, balandžių veisimu, puikiai žino apie „pirmojo patino“ dėsnį. Gaila, bet net šie žmonės nesupranta, kad šie gamtos dėsniai veikia ne tik gyvūnų bet ir žmonių pasaulyje. Apie merginos švarą iki vestuvių kalba ne tik įvairių kontinentų ir civilizacijų padavimai. Netgi sąlyginai netolimos praeities istorijoje (200-100 metų atgal) merginos negarbė turėjo nepataisomą žalą jos reputacijai ir būsimai santuokai. Ir tai turėjo rimtą pagrindą. XIX a. Didžiojoje Britanijoje Čarlzo Darvino draugas, lordas Mortonas, vakarų pasaulio mokslui iš naujo atskleidė Rita dėsnį.

Stebėdamas įvairius Darvino bandymus ir genomo evoliucijos formules, lordas Mortonas nusprendė atlikti savo eksperimentą. Jis sugalvojo sukryžminti kumelę su zebro patinu, tai baigėsi nesėkme, nes esant šiai sąjungai palikuonys niekaip neatsirasdavo. Galų gale Mortonas nutraukė bandymus norėdamas išvesti naują gyvūną. Galbūt jis daugiau ir nebūtų bandęs prisiminti šio eksperimento, jeigu prabėgus pakankamai ilgam laiko tarpui, nebūtų pabandęs sukryžminti tą pačią kumelę su eržilu ir ši kumelė nebūtų pagimdžiusi eržiliuko su dryžiais. Šis reiškinys buvo pavadintas „telegonija“ (iš graikų k. τῆλε — „toli“  ir γόνος — „gimimas, kilmė“), tai yra „toli gimęs“).

Iki XX a. vidurio įvairių šalių mokslininkai atliko daugybę eksperimentų, kurie patvirtino šio gamtos dėsnio galiojimą ir žmonėms. Kai tai buvo nustatyta moksliškai, šių tyrimų duomenys buvo užslaptinti. Buvo teigiama, kad telegonija tai tik archaiškas neišsilavinusių praeities žmonių išsigalvojimas. Šiandien daugelis šaltinių apibūdina ją kaip pasenusią koncepciją, kurią neva oficialiai paneigė „tikrasis mokslas“. Įdomu, kad „neišauklėtais“ žmonėmis, tikinčiais telegonijos reiškiniu, „tikrieji mokslininkai“ vadina ir tokį žymų veikėją, kaip Aristotelis. Jis tvirtino, kad kūdikio požymiai paveldimi ne tik iš konkrečių tėvų, bet ir iš prieš tai buvusių „patinų“, su kuriais motina turėjo lytinių santykių. Daugelyje dvasinių tradicijų raštuose pabrėžiama apie ypatingą kraujo švaros įstatymo laikymosi svarbą. Netgi ir šiandien kai kurios tautos ypatingai kruopščiai laikosi „grynos tautos“ įstatymo.

Labai svarbu suprasti, kad vyras fiziškai kontaktuodamas su moterimi, patalpina joje savo energijos jėgą. Ši jėga keičia subtiliąją moters kūno ir psichikos struktūrą. Būtent todėl toks stiprus yra „pirmojo patino“ efektas, juk pirmasis poveikis paprastai būna pats stipriausias. Ši taisyklė galioja ne tik pirmam vyrui lytiniame moters gyvenime, bet ir visiems sekantiems, nors jų energetinis poveikis būna silpnesnis. Tokiu būdu, turėdama tik keletą partnerių per savo gyvenimą, moteris tampa daugelio skirtingų vyrų energijų talpykla, o tai neturi teigiamos įtakos nei jos vaikų, nei jos pačios sveikatai. Tokios moters sėkmės tikimybė jos gyvenimo kelyje ir gerbūvis visais laikais kėlė daug abejonių. Šias moteris visuomenė smerkė, vadino puolusiomis. Jeigu mūsų protėvių laikais jaunuolis imdavo į žmonas „sugadintą“ merginą, šis aktas rusų kalboje buvo vadinamas „брак“ (išvertus į lietuvių kalbą – brokas, netinkamas produktas arba santuoka), o ne šeimos sąjunga. Gaila, bet Kali jugos amžiuje santuokinis gyvenimas ir šeima yra oficialiai vadinama santuoka. Šiuolaikinės visuomenės sąmonėje „laisvas“ elgesys“ tapo ne tik legalus, bet ir visur propaguojamas ir aukštinamas. Tad pabandykite atsakyti sau į klausimą: ar tokių santykių jūs siekiate? Ar norite, kad tai paveldėtų jūsų vaikai?

Šiandien tam tikros jėgos, kurioms naudingas žemas žmonių sąmonės lygis, stengiasi ne tik prastumti sekso kultą ir skatinti ateities kartų degradaciją. Jie siekia, kad potencialiems šios propagandos sekėjams iš viso dingtų noras turėti vaikų. Visuomenei siekiama įpiršti šudrų sąmonę, propaguojant idėją, kad vaikai yra tik šalutinis malonumų produktas. Norėdami užtvirtinti šio įteigto mentalinio rezultato poveikį jie saugo save taip vadinamais kontraceptikais. Šių medikamentų pagrindinė sudedamoji dalis yra hormonai. Tie, kas juos populiarina sąmoningai siekia struktūrinių ir funkcinių moterų organizmo pakitimų tam, kad ateityje jos negalėtų susilaukti vaikų.

Vaizdo įrašas. Rita Dėsnis: Telegonija. Pirmo patino dėsnis

Hormoninė kontracepcija

Greičiausiai, šį klausimą reikėtų pradėti nagrinėti ne nuo žalos, patiriamos moters ir vaiko sveikatai. Pradėti jį verta nuo žymiai subtilesnės ir gilesnės problemos – mūsų pasaulėžiūros. Per maždaug 100-150 metų tam tikroms jėgoms gana lengvai pavyko pasiekti, kad žmonės, ypač moterys, kūdikio sielos atėjimą per jas priimtų ne kaip sprendimą iš aukščiau, bet kad tai vyktų tik jų sprendimu. Sprendimas, kada ir kokioms sąlygoms esant tapti tėvais, yra tiesioginė žmonių egoizmo, ypač suklestėjusio paskutiniame amžiuje, pasekmė. Kažkodėl kažkokios, toli nuo mūsų esančios korporacijos ir neaiškūs mokslininkai staiga vienu metu mums sako: „dabar jūs galite gyventi be baimės, kad jūsų malonumams ir pramogoms netikėtai sutrukdys kūdikis. Jūs galite patys spręsti, kada norite susilaukti vaikų (tai nejučia asocijuojasi su naminiais šuniukais ir kačiukais). Vaikai tai našta. Neleiskite sau gadinti jaunystės ir linksmybėms skirto laiko. Dabar jūs galite mėgautis lytiniais malonumais nebijodami šalutinių poveikių“. Kodėl žmonės galvoja, kad tai yra normalu? Kodėl patikėjo ir priėmė tai kaip normalaus gyvenimo modelį?

Be abejo, visų kontracepcijos priemonių išradimas buvo nukreiptas pirmiausia į tai, kad sumažinti gyventojų skaičių Žemėje, antra, kad būtų visiškai sunaikintas likusių žmonių padorumas ir moralė. Siekdamos greičiau ir efektyviau pasiekti užsibrėžtų tikslų šios jėgos pasiekė dar daugiau ir pasiūlė šiuolaikinėms moterims hormoninius kontraceptikus. „Maksimalus malonumas ir minimalios galimos nemalonios pasekmės“, jie taip deklaruoja. Nemalonios pasekmės – tai, aišku, mažyliai ir atsakomybė, atsirandanti kartu su tėvyste. Bet prieš pradedant nagrinėti šių preparatų žalą fiziniame lygmenyje, išsiaiškinkime kas tai yra hormoninė kontracepcija.

 Pirmiausia, hormoninių kontraceptikų vartojimas – tai faktiškai aborto atlikimo aktas, t.y. vaisiaus nužudymas. Ar jūs žinote kaip veikia šios „saugaus sekso“ priemonės? Visos kontraceptinės piliulės, gimdos spiralės, priešnėštuminiai pleistrai ir skubios pagalbos kontraceptikai („tabletės sekančiai dienai“ ) niekada pilnai nepanaikina moterims ovuliacijos, kad ir ką berašytų gamintojai ant šių priemonių pakuočių. Kyla klausimas, kokia bus moterų, vartotojančių šias priemones, karma?

Statistiniai duomenys teigia apie tai, kad reguliariai naudojant hormoninę kontracepciją, nėštumas pastebimas 7% atvejų. Tai reiškia, kad kiekviena moteris, kuri kas dieną naudoja panašias priemones 365 dienas (1 metus), nužudo 25 vaikus. Netgi tose kompanijose, kurios platina hormoninę kontracepciją, egzistuoja dokumentas (kurio turinį retai rodo vartotojui), kuris vadinasi „gydytojo darbo knyga“. Jis patvirtina, kad 3% atvejų siūlomi preparatai gali nesuveikti. Labai ciniška žiūrint į tų vaikų sielas, kurioms neduoda ateiti į šį pasaulį, tai vadina „nesėkmės koeficientas“. Pabrėšime, kad korporacijos, šioje sferoje vykdančios veiklą, kaip teisybė, ženkliai mažina galutinį rezultatų skaičių, juk patikrinti šią informaciją praktiškai neįmanoma. Taip pat ir jie pripažįsta panašią tikimybę. Juk net jeigu kalbėti apie „nepageidaujamo“ nėštumo 3% atvejų, tai kalba eina ne apie 25 užmuštus vaikus, o apie 10.

Smulkiai nenagrinėsime abortų problemos moralinės pusės. Rekomenduojame jums susipažinti su knyga „Išsaugok savo būsimą gyvenimą“, kuri yra publikuojama tinklalapyje www.oum.ru. Gaila, bet teigiamą požiūrį į abortus šiandien nulemia visuomenėje viešpataujantis egoizmo kultas. Netgi įstatymuose nėra numatyta šį aktą vadinti žmogžudyste. Juk nuo pačių pirmų dienų moters viduje vyksta svarbiausių naujos gyvybės sistemų užgimimas. Viena iš pirmųjų formuojasi širdis, kuri tuoj pat pradeda plakti. Ir šios širdies plakimas yra sustabdomas ir niekas lieka nenubaustas. Prisiminkite, kad nebūna padėčių be išeičių. Netgi iš pirmo žvilgsnio pačios sunkiausios situacijos yra mūsų pačių veiksmų pasekmė. Šią karmą reikia atidirbti. Ar išmintinga galvoti, kad nuėjus atlikti aborto arba kasdien vartojant „stebuklingą tabletę“ problema bus išspręsta? Jūs galvojate, kad gyvensite kaip anksčiau? Čia pateiksime tik keletą šalutinių poveikių, kuriuos moters organizme sukelia hormoniniai kontraceptikai:

– reprodukcinės moters sistemos atrofija, priešlaikinis klimaksas ir nevaisingumas (jeigu kada nors ir nuspręsite turėti vaikų, yra didžiulė tikimybė, kad jų nesusilauksite);

– sukelia didžiulę gimdos kaklelio vėžio išsivystymo riziką (nors gamintojai nurodo pačios gimdos vėžio išsivystymo rizikos sumažėjimą, bet nutyli apie neįtikėtinai didelę gimdos kaklelio vėžio išsivystymo riziką);

– sukelia krūties vėžio išsivystymo riziką;

– sukelia negrįžtamus širdies ir kraujagyslių sistemos pakitimus;

– į organizmą patenka sintetiniai hormonai (gamintojų įtikinėjimas, kad tai yra analogiški hormonai, kuriuos organizmas gamina pats – melas).

Be to, pirkdami ir vartodami šias priemones žmonės pasiduoda bandos jausmui. Mes nesuvokiame, kad Kali jugos amžiuje tam tikroms jėgoms labai naudinga, kad kuo daugiau moterų neturėtų ir negalėtų turėti vaikų. Jos pačios dar ir apmoka už šį planą iš savo kišenės, o tai kažkam virsta didžiuliu pelnu. Bet kaip jos priverčiamos paklusti? Tiesiog yra įteigiama, kad visa tai yra normalu, kad milijonai moterų tai daro kiekvieną dieną. Svarbiausia, visuomenė net nesmerkia šių moterų. Siekiant nesąžiningų tikslų yra naudojami visi įmanomi manipuliavimo žmonių sąmone būdai.

Vienu iš sąmoningumo požymių visada buvo tai, kad žmogus pradėdavo galvoti savo galva, nesiveldamas į malonumus, pramogas, naujų technologijų madas. Mes kviečiame jus pažadinti savyje sąmoningumą ir neleisti žudyti savęs ir savo vaikų.

Taigi, susilaikymas būtinas adekvačiam ir sveikam vystymuisi, atsistatymui, jei iki šiol žmogus buvo linkęs į tam tikrus žalingus, jam įpirštus poelgius. Aišku, susilaikymas tai nėra atsisakymas nuo šeimos ir vaikų gimimo. Šis principas tik kviečia išmintingam savo energijos praradimo ribojimui. Šiandieninėje realybėje tai yra būtina.

Jeigu visgi tam tikrą laiko tarpą jums buvo peršama informacija apie tai, kad būtina valgyti mėsą, rūkyti, gerti alkoholį, keisti lytinius partnerius, vartoti hormoninius kontraceptikus, tiesiog priimkite šį faktą ir pasistenkite dėti maksimalias pastangas, siekiant pašalinti neigiamas pasekmes. Naudodamiesi informacija vadovaukitės savo sąmoningumu. Siekiant išvengti negatyvių pasekmių fiziniame lygmenyje būtina adekvati mityba ir optimalūs fiziniai krūviai. O štai su jūsų veiklos rezultatais subtilesniuose lygiuose – energetiniame ir dvasiniame padės susitvarkyti dvasinio vystymosi ir savęs tobulinimo praktika. Tėvų dvasingumo lygis tuo momentu, kai jie į savo šeimą pasikviečia kūdikį, yra pats svarbiausias faktorius, nulemiantis tos sielos kokybę, kuri galiausiai įsikūnys.

Vaizdo įrašas. Brahmačarija: susilaikymas.

Straipsnį išvertė Asta Laurinaitienė.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba