Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Rasti nauji augalinės mitybos privalumai

Augalinė mityba su sumažintu riebalų kiekiu gali duoti daugybę sveikatos privalumų. Pagal naują apžvalgą, vegetariška mityba gali „ženkliai pagerinti psichologinę sveikatą ir gyvenimo kokybę“.

Tyrimas, publikuotas žurnale „BMJ Open Diabetes Research and Care“ parodė, kad mityba, sudaranti mažą riebalų kiekį, gali padėti gydant diabetą ir nutukimą.

Mokslininkai iš Londono universiteto, Northemptono universiteto ir NHS Healthcare Trust fondo išnagrinėjo 11 tyrimų, atliktų nuo 1999 iki 2017 metų periodu dalyvaujant 433 žmonėms, kurie turėjo antro tipo diabetą ir laikėsi mitybos, kurios pagrindą arba didžiąją daugumą sudarė augalinis maistas.

Išanalizavę duomenis, mokslininkai padarė išvadą, kad augalinė mityba su sumažintu riebalų kiekiu, derinant su „šviečiančia programa“ gali „ženkliai pagerinti psichologinę gerovę ir bendrą gyvenimo kokybę“.

Mitybos pranašumai – cukraus kiekio kraujyje kontrolė, svorio ir cholesterolio mažinimas.

Pasak autorių nuomonės, Didžiojoje Britanijoje priskaičiuojami 4,5 milijonai žmonių su diabetu: panašiai 9 iš 10 žmonių kenčia antro tipo cukriniu diabetu, įskaitant nutukimą, kas susiję su gyvenimo būdu.

Ką mes sužinome iš šio sistemiško tyrimo, kad vegetariška arba augalinė mityba su mažu riebalų kiekiu, su savaitinėmis mokomosiomis programomis, efektyviai padeda sumažinti svorį, kas natūraliu būdu veda į diabeto ir nutukimo procesų palengvinimą“. Taip teigia daktarė Katarina Kos, Ekseterio universiteto vyriausioji dėstytoja diabeto ir nutukimo srityje.

„Šios mitybos privalumas žmonėms su diabetu, tikėtina, susivedė į tai, kad vegetariška mityba turi polinkį mažam kalorijų kiekiui, o kai kurie iš tyrimo dalyvių vartojo ypatingai mažai riebalų.

Šaltinis: https://www.plantbasednews.org/post/vegan-diet-improve-psychological-health-manage-diabetes

Išversta iš tinklapio: https://www.oum.ru