Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Asato Ma, Šanti mantra

Mantra Asato Ma Sat Gamaya

Senoji vedinė mantra ,,Asato Ma“ – Taikos mantra (Shanti mantra), tiesos (esmės), šviesos ir ramybės, ji minima vienoje iš 108 pagrindinių Upanišadų, įeinančių į Jadžurvedą, – Brihadaranjaka Upanišadoje. Tai natūralus kiekvieno žmogaus poreikis, nepriklausomai nuo gimimo vietos, kalbos ir tikėjimo. Tai amžinas sielos judėjimas visur ir visais laikais.

ॐअसतोमासद्गमय।
तमसोमा ज्योतिर् गमय ।
मृत्योर्मामृतं गमय ॥
ॐ शान्ति शान्ति शान्तिः ।।

Oṁ asatomā śad gamaya
Tamaso mā jyotir gamaya
mṛtyor mā amṛtaṁ gamaya
Oṁ śānti śānti śāntiḥ

Asato Ma Sat Gamaja
Tamaso Ma Džjotir Gamaja
Mritjor Ma Amritam Gamaja
OM Šanti Šanti Šantihi

Mantros vertimas:

,,Vesk mus nuo netikro prie tiesos (esmės),
vesk iš tamsos į Šviesą,
iš mirties į Amžinybę,
OM Ramybės, Ramybės, Ramybės“.

Asato Ma priklauso Šanti mantroms (Taikos mantroms), kurias naudoja pačiose įvairiausiose situacijose, o taip pat savęs tobulinimo praktikose. Kai kuriose jogos mokyklose Asato Ma mantra skaitoma prieš užsiėmimus, ji nuteikia užsiėmimams, o taip pat suteikia ramybę ir vidinę taiką praktikuojantiems.

Žinomas indų jogos praktikas Svamis Šivananda kalbėjo:

,,Tai geriausia malda, malda Šviesai, Tiesai (esmei) ir Nemirtingumui. Pati svarbiausia mokinio malda turi būti nukreipta į jo paties neišmanymo (tamsumo) pašalinimą. Jo tikslas – pasiekti Tiesą (esmę) ir išsigelbėti nuo nerealybės spąstų. Tikinčiojo (einančio keliu) tikslas – realizuoti jam priklausančią Tikrąją prigimtį“.

Mantra valo nuo protų užterštumų. Ji nuplauna purvą nuo širdies švariais dvasinių emocijų vandenimis, ištaiso trūkumus ir defektus, paruošia protą sielos suvokimui ir žinojimui.

Mantros poveikis toks pats realus, kaip gravitacijos jėgos veikimas. Ji gali pasiekti sferas, kur protas ribotas protas niekaip negali prasiskverbti. Mantra gali kurti stebuklus, jos poveikis nenusakomas. Jos galia negali būti suvokiama intelektu; ji gali būti išgyventa tik ją praktikuojant.

Mantra, tariama su visišku atsidavimu, nuoširdumu ir koncentracija, nukreipia gerovę ir ramybę ne tik sau, bet ir mus supančiam pasauliui.

Klausytis Asato ma mantros įrašų: Asato Ma mantrų albumas

Straipsnį išvertė Asta Laurinaitienė.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba