Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Mantrų įtaka žmogui

Mantrų įtaka žmogui

“Mantra – tai pats Viešpats, mantra – didingas vaistas. Nėra nieko aukščiau mantros, viskame dovanojančios sėkmę.”

Kiekvienas žmogus puikiai žino, kad muzika gali daryti įtaką nuotaikai. Mokslininkai įrodė, kad muzikos poveikis žmogui daug didesnis, nei mes galėjome įsivaizduoti. Mokslu buvo nustatytas skirtingos muzikos dėsningumas, kuris veikė psichinę ir fizinę žmogaus būseną.

Muzika žmogui padeda susitvarkyti su sunkiomis gyvenimiškomis situacijomis ir tai vargu ar palyginama su kokiu nors kitu išorinių veiksnių poveikiu. Muzika geba sukurti ir palaikyti reikalingą nuotaiką. Ji padeda atsipalaiduoti, nukreipti dėmesį nuo įprastinių rūpesčių, o gali pripildyti energija. Su muzikos pagalba mes nueiname nuo tylos. Turbūt pas kiekvieną yra mėgstami muzikiniai kūriniai, skirti klausymui skirtinguose gyvenimo perioduose, skirtingoms nuotaikoms. Kas liečia stilių ir muzikos kryptį, tai čia ne viskas taip vienareikšmiška. Iš vienos pusės, žmogus turi girdėti tą muziką, kuri jam “prie dūšios”, iš kitos pusės, mokslininkų tyrimai rodo tai, kad skirtingos muzikos kryptys geba veikti fizinę ir emocinę žmogaus būseną skirtingai.

Taip pat didelę reikšmę turi ne tik muzikos stilius, tačiau ir muzikiniai instrumentai, kurie atliekami kūrinyje. Šiai dienai pasaulyje sėkmingai praktikuoja gydymą muzika. Labai plačiai žinoma klasikinės muzikos garso terapija, darančią visapusišką įtaką žmogui. Mocartas, Bethovenas, Bahas, Šopenas, Čaikovskis, Vivaldis, Šubertas, Debiusi – šių genijų kūriniai priskaitomi kaip vaistai nuo streso, širdies susirgimų, kvėpavimo organų, virškinimo trakto ir netgi vėžio. Dalykas tame, kad visatoje viskas egzistuoja vibracijos būsenoje. Kiekvienas organas, kiekvienas kaulas, audinys ir ląstelė turi rezonansinį dažnį. Jeigu šis dažnis keičiasi, organas pradeda išsimušinėti iš bendro harmoningo akordo, kas traukia paskui save ligas. Ligą galima išgydyti, nustačius tinkamą organo dažnį ir nukreipus į jį šio dažnio bangą. Prigimtinio (gamtos) dažnio atstatymas organe reiškia išgijimą.

Tokį poveikį turi ir mantros. Garsas, turintis savyje vibraciją, turi galingą jėgą. Tačiau kas tai yra – mantra? Mantra  – tai kelių garsų arba žodžių junginys sanskritu. Kiekvienas žodis, skiemuo arba netgi skirtingas mantros garsas gali turėti gilią religinę prasmę. Mantros dažnai lyginamos su maldomis ir burtažodžiais (užkalbėjimais). Tačiau tai ne tokie patys suvokimai.

Skirtumas tame, kad maldoje svarbi ne žodžių seka ir atliekamų garsų dažnis, o sielos atvirumas, nuoširdumas ir tikėjimas Dievu. Mantrose svarbus konkretus garsų atkūrimas, taip pat kaip ir parašytų žodžių. Netikslūs arba neteisingi žodžių atlikimai geriausiu atveju tiesiog neduos jokio rezultato. Būtent todėl nuo pat pradžių mantros buvo perduodamos tik per guru ir buvo saugojamos gilioje paslaptyje. Tokiu būdu, mokiniai, gaudami antrą iš mokytojaus lūpų, gaudavo ją pagal grandinę, einančią nuo pačios aukščiausios dievybės, nesiskiriančios nuo Absoliuto. Asmeniška praktika gali atnešti rezultatą, tačiau ne tokį efektyvų, kaip per iniciaciją. Dar vienas principinis skirtumas tarp maldos ir mantros, kad mantra neturi savyje prašymo apie materialius norus. Tai nesavanaudiškas Dievo vardų kartojimas. Kai protas pastoviai susikoncentravęs į dieviškųjų vibracijų kartojimą, jis pats prisipildo dieviškųjų savybių.

Daugelis žmonių mantrų giedojimą įsivaizduoja kaip kažką ezoterinio ir tai, ko jiems reikia vengti. Tačiau būtina suvokti, kad mantra – tai darbas su sąmone. Daug kartų kartojant, mantros energija prasiskverbia į žmogaus protą ir atveria savo jėgą, pavirsdama į švarią sąmonės energiją. Pagal vedinius mokymus, mantros gimdo energiją, apsaugo ir padeda pasiekti dieviškosios harmonijos. Verta pažymėti, kad mantrų praktikai nebūtina tapti jogu. Tai instrumentas, kuris būtinas kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kaip efektyvesnis meditacijos būdas.

Garsas, gimstantis mantros giedojimo metu, tik 15-20% eina į išorinę erdvę, likusią garsinės bangos dalį sugeria vidiniai organai, atvedantys juos į vibracijos būseną. Tai skatina harmoningą viso organizmo ląstelių funkcionavimą ir daro teigiamą įtaką nervų sistemai.

Skaitoma, kad mantros veikia žmogų ne tik fiziniame lygyje. Su ne ką mažesne sėkme jos pašalina psichologines problemas. Juk psichoemocionali žmogaus gyvenimo sfera tiesiogiai susijusi su jo materialiu kūnu. Yra nuomonė, kad mantros degina žmogaus karmą.

Egzistuoja didelis mantrų kiekis, tačiau pačia žinomiausia ir pirmaprade skaitosi mantra „Om“, kurią dar skaito kombinacija trijų raidžių („A“, „U“, ir „M“), kiekvienas iš kurių turi įvairius aiškinimus. Garsas „Om“ yra šventas garsas induizme. Jis interpretuojamas kaip dieviškosios trejybės simbolis Brahmos, Višnu ir Šivos ir pats iš savęs yra aukščiausia mantra, simbolizuojanti visatą.

Mantrų pagrindas yra balsių deriniai ir giedami ypatingu būdu, kad iššauktų virpinamąjį efektą visame organizme. Mantros tariamos garsu, pašnibždomis arba savyje – rezultatai skirsis kiekviename iš būdų. Pradėti praktikuoti mantrų giedojimą geriausiai balsu, kad geriau prajausti vibraciją organizme. Paskui galima pereiti į praktiką pašnibždomis – tai jau subtilesnis darbas ir gilesnė įtaka. Kai ir tame praktikas pasiekia sėkmės, galima pereiti į giedojimą savyje, čia, greičiausiai, jau pats organizmas užduos toną, o mes tik šiek tiek reguliuosime. Tai labai aukštas harmonizacijos lygis, praktiškai nepasiekiamas gyvenantiems mieste, kur destruktyvios vibracijos ateina nuo daugelio daiktų, jau nekalbant apie žmones. Kas liečia mantros kartojimo kiekį – čia nuomonės išsiskiria. 3, 9, 27, 54, 108, 1008 ir daugiau kartų… Kiekvienas priima dėmesiu tai, kas jam atrodo labiausiai tinkama. Patogumui ir mantrų kartojimui galima naudotis karoliais, ant kurių suverti 108 karoliukai. Ypatingai tai padeda pradedantiems dvasinę praktiką – karoliai padeda geriau susikoncentruoti į mantrą.

Daugumoje atvejų mantra suvokiama kaip vienas iš papildomų jogos instrumentų. kartu su asanų, pranajamų ir meditacijų atlikimu, mantros yra įrankis dvasinių tikslų pasiekimui. Tačiau ir pati iš savęs mantra-joga – pakankamai stipri metodika vidinės harmonijos pasiekimui ir dvasiniam tobulėjimui.

Daugelis net neįtaria, ką jie gali. Nepasimeskite abejonėse, atitrūkite nuo kasdieninių rūpesčių ir leiskite stebinančiai mantrų jėgai pagriebti jus. Patikrinkite, ant kiek aukščiau aprašyti dalykai padarys įtaką jūsų gyvenimui ir pakeis jį į geresnę pusę!

Straipsnio autorė: Šeikina Aleksandra

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba

Vaizdo įrašas. Joga suaugusiai. Apie mantras ir jogos vedimą. Andrey Verba (rusų kalba)