Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Jogos pagrindai

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Jogos praktikos pristatymas. Sukshma Vyayama. Dhirendra Brahmachari

Žinomas jogos mokytojas Dhirendra Brahmačari rodo jogos praktikos pristatymą anglų kalba.

Dhirendra Brahmačari (1925-1994) – žinomas jogos meistras iš Šiaurės Indijos, Brahmačari jogos stiliaus įkūrėjas.

Dhirendra Brahmačari buvo brahmanas, gimęs geroje, tačiau skurdžiai gyvenančioje šeimoje Indijos Bihar valstijoje. Buvo labai energingas mokantis jogos, studijavo šventus raštus ir ilgas valandas tobulinosi krijoje, asanose, pranajamoje ir mudrose.

Iš klajojančio jogo tapo populiaru mokytoju. Jo mokiniai tapo kai kurie verslininkai ir žinomi aukštas pareigas užimantys žmonės, kurie padėjo man platinti jogą valstybiniame lygyje. Po kurio laiko jis įkuria ašramus Delyje ir Kašmyre. Įkūrė populiarią laidą apie jogą, kurią rodydavo per televiziją kiekvieną trečiadienį, buvo laikomas vienu iš pačių įtakingiausių žmonių šalyje.

Mokytojas turėjo gerą fizinę formą, galėjo atlikti daugybę sudėtingų asanų ir pranajamų.… skaityti daugiau


Džapa: mantros kartojimas

dzapa-mantros-kartojimas

Viena iš paprasčiausių, saugiausių meditacijos technikų vadinasi džapa.

Džapa yra labiausiai paplitusi universali meditacijos technika. Ritmiškas sąmoningas mantros kartojimas perdedinėjant karolius padeda nuraminti protą ir pilnai susikoncentruoti į mantrą.

Siekiant gauti maksimalią jos naudą, praktiką verta daryti reguliariai.

Praktikos metu naudojami karoliai (mala). Priklausomai nuo tradicijos, jie gali būti pagaminti iš įvairios medžiagos. Karoliukų kiekis gali būti įvairus, jogos praktikai jie įprastai turi 108, 54 arba 27 karolius.

Tradiciškai karolius laiko dešinėje rankoje ant trečiojo piršto. Karolių perdėjimui naudojamas nykštys. Rodomasis ir mažylis pirštas neturi liesti karolių.

Pagal tradiciją džapą atlieka laikydami dešinę ranką prieš save širdies lygyje. Tokia rankos padėtis, šalia širdies, lyg sustiprina pojūtį, su kuriuo kartojama mantra. Tačiau dešinę ranką galima laikyti bet kokioje padėtyje, kurioje jums patogu.… skaityti daugiau


Dana-paramita – Tobulai išlavintas Dosnumas. Kaip išmokti dalintis

dana-paramita-tobulas-davimas-kaip-ismokti-dalintis

Šešios paramitos arba šeši toli vedantys tobulumai – tai savybės padedančios išeiti už ego ribų ir atverti savo potencialą. Lotoso sutroje ir kituose pirminiuose mahajanos šaltiniuose pabrėžiama svarba kultyvuoti šias savybes tiems, kas juda bodhisattvų keliu siekdami įgauti Buddos išmintį.

Straipsnyje išnagrinėsime pirmą iš šeši toli vedančių proto būsenų, kuri yra pamatinė visoms likusioms – tai dosnumas. Dosnumo praktika leidžia sukaupti begalinius nuopelnus, neturėti trūkumo materialiose gerovėse, sukurti priežastis gauti brangų žmogišką gimimą, o taip pat įgauti pagrindinį turtą – Nušvitimą, kurio taip siekia visi dvasiniai ieškotojai.

Kas yra dosnumas

Dosnumas – tai pasiruošimas atiduoti kitiems viską, kas reikia dėl jų gerovės ir vystymosi, pagal savo galimybes ir gebėjimą suteikti pagalbą.… skaityti daugiau


Kaip dažnai galima ir reikia užsiiminėti joga

Norint suprasti kiek kartų per savaitę reikia užsiiminėti joga, nuspręskite kokiu tikslu tai planuojate daryti.

Su jogos pagalba galima:

+ tapti lanksčiais ir turėti liekną kūną
+ sustiprinti sveikatą,
+ įgauti ramybę,
+ išmokti gyventi harmonijoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu,
+ tapti geresne savo paties versija.

Kiek kartų per savaitę reikia užsiiminėti joga, kad tapti lanksčiais ir lieknais

Verta numatyti keletą faktorių:

1. pradinę fizinę formą,
2. kūno konstitucijos ypatumus,
3. amžių,
4. figūros parametrus, kurių siekiate.

Jeigu jūs lieknas jaunas vaikinas ar mergina, tai formos palaikymui galima užsiiminėti joga 3 kartus per savaitę jogos studijoje.

Jeigu jūs turite polinkį į pilnumą, jums būtina arba dažniau lankytis jogos studijoje, arba tarpais tarp užsiėmimų studijoje atlikti eilę specialių pratimų namuose.… skaityti daugiau


Intensyvūs jogos mokytojų kursai online

Jogos mokytojų kursai online express formatu siūlo kokybišką programą 15 dienų. Į kursą įtraukta visa pusmečio mokomoji programa su galimybe gauti atgalinį ryšį nuo mokytojų ir užduoti dominančius klausimus.

Jogos mokytojų kursai tapo prieinami dėka online formato. Jeigu jūs nusprendėte dalyvauti jogos mokytojų kurse online, tai galėsite realizuoti tai neišeidami iš namų.

Dienos rėžimas

06:00 – 7:00 Koncentracijos lavinimo praktika (pagal norą)

07:15 – 08:15 Hatha-joga arba asanų pamoka

11:00 – 13:00 Pirma paskaita

13:00 – 14:00 Atsakymai į klausimus

14:00 – 15:00 Pietūs

15:00 – 17:00 Antra paskaita

17:00 – 18:00 Atsakymai į klausimus

18:00 Vakarienė

Jeigu jūs praleidote užsiėmimą arba liko klausimų apie temą, pas jus bus galimybė peržiūrėti paskaitų ir praktikų pakartojimus įrašuose.… skaityti daugiau


Kvėpavimo užlaikymas: kame jo paslaptis

Outdoor yoga

Šiame straipsnyje mes papasakosime apie tai, kas yra kvėpavimo užlaikymas (Kumbhaka), kokia jos paskirtis ir kokią daro įtaką fizinei, psichinei ir dvasinei žmogaus būsenai.

Kvėpavimo užlaikymo nauda

Kvėpavimo užlaikymas daro teigiamą įtaką organizmui, nes laikino kvėpavimo sustabdymo metu organizmas turi galimybę išskirstyti surinktą energiją po visus kūno organus. Mes čia kalbame apie pagrindinę energijos rūšį – Praną. Šis suvokimas atėjo iš jogos praktikos ir kol kas nėra ištirtas šiuolaikinės medicinos, tačiau tai nereiškia, kad tokia energija neegzistuoja.

Reiškinio neištyrimas viso labo kalba apie tai, kad tame išsivystymo etape, kuriame yra mūsų dienų mokslas, mes dar nedaaugome iki to lygio, įvertinti ir išstudijuoti gerokai sudėtingesnius fenomenus, nei tie, kuriuos galima ištirti empyriniais metodais.… skaityti daugiau


Kodėl verta užsiiminėti joga. Šešios svarbios priežastys pradėti jau dabar

jogos-praktika

Sveikas, stiprus, ištvermingas, disciplinuotas, mokantis valdyti protą ir jutimus žmogus gali pasiekti savo iškeltus tikslus ir atverti savo potencialą. Savęs ir savo kūno vystymo instrumentas – reguliarūs jogos užsiėmimai.

Joga verčiama iš sanskrito, kaip ‘harmonija’, ‘susivienijimas’ ir ‘susijungimas’. Joga – tai ne tik fizinė veikla arba rytinė mankšta. Tai kelias, kuriuo galima pasiekti harmoningą, sąmoningą ir sveiką gyvenimą. Joga, skirtingai nuo fitneso, turi asanų (pozų) praktiką, pranajamas (kvėpavimą), meditacijas, o taip pat mudras, bandhas, šatkarmas ir mantras.

Kodėl verta užsiiminėti joga

Joga veikia kūną, protą, dvasią, energiją ir gebėjimą kontroliuoti jutimus. Praktika naudinga sveikatai ir padeda gyventi darnoje su savimi ir su aplinkiniu pasauliu. Priežasčių užsiėmimams daug ir kiekvienas renkasi savo.… skaityti daugiau


Kada geriausia užsiiminėti joga

kokiu-laiku-geriausia-uzsiimineti-joga

Jogos užsiėmimų pradžioje žmogus įprastai nesusimąsto kokiu laiku geriausia užsiiminėti. Jis tiesiog pasirenka patogią pagal vietą studiją, kurioje vyksta užsiėmimai pagal jam tinkantį laiko grafiką. Tačiau sąmoningas jogos užsiėmimų laiko pasirinkimas padidina praktikos efektyvumą. Kiekvienas dienos laikas suteikia savo privalumus. Tinkamas priėjimas prie komplekso sudarymo įvairiam paros laikui padeda panaudoti jogos technikas labiausiai harmoningai ir tiksliai. Užsiiminėti joga galima ir ryte, ir vakar, svarbiausia – reguliariai.

Disciplinos nebuvimas bet kurioje sferoje – tai tuščias laiko švaistymas. B. K. S. Ajengar

Kokiu paros metu geriausia užsiiminėti joga

Laiko pasirinkimas praktikai priklauso nuo daugybės faktorių:

– jogos stiliaus,
– poreikio ir tikslų,
– dienos rėžimo,
– išorinių blaškančių faktorių,
– energijos lygio,
– individualių energetinių ritmų.… skaityti daugiau


Jogos nauda sveikatai ir dvasiai. Kodėl verta užsiiminėti joga

jogos-nauda-sveikatai-dvasiai-meditacija-lotoso-pozoje-andrejus-verba

Joga pakankamai stipriai įėjo į žmogaus gyvenimą, galimybes praktikuoti išplėtė online užsiėmimų populiarumas. Jogos nauda labai įvairi, nes joga – tai praktikų kompleksas, nukreiptas į žmogaus asmeninį tobulėjimą visuose lygiuose: fizinį, mentalinį, emocinį, psichinį, energetinį, dvasinį.

Išgirdus žodį joga arba hatha-joga žmonių protuose kyla asociacija su asanų kompleksu ant kilimėlio. Asanų vertingumas yra akivaizdus, tačiau „Hatha-joga pradipikoje“ – viename iš pagrindinių jogos tekstų – aprašytos taip pat šatkarmos, pranajamos, mudros, bandhos, kontraindikacijos tam tikrų praktikų atlikimui. Šios technikos būtinos, kad užsiiminėjantis gautų maksimalią jogos užsiėmimų naudą.

Jogos tikslas

Žodis „joga“ kyla iš sanskrito šaknies yuj, kuris verčiamas, kaip ‘sujungti’, ‘sutelkti’. Iš čia formuojama keletas jogos tikslų:

– Harmoningas kūno, proto ir dvasios sujungimas (suvienijimas).skaityti daugiau


Apana vaju

apana-vayu

Užsiiminėdami joga mes pradedame plačiau žiūrėti į savo kūną, suvokdami jo naujas ribas ir galimybes. Šie pojūčiai padeda ne tik pradėti daryti naujus judesius, o keistis į geresnę pusę daugelyje aspektų. Šiandieną mes pakalbėsime apie tokį energetinį srautą mūsų organizme, kaip apana vajų – neatskiriamą mūsų praninio kūno dalį.

Kad kalbėti konkrečiai apie apana vajų, būtina prisiminti, kas yra vaju ir iš ko sudarytas praninis kūnas. Stipriai nesigilinsime, nes tai verta atskiro straipsnio, tačiau apibendrinsime bendrą paveikslą, kad būtų gerokai lengviau suprasti mūsų nagrinėjamą temą.

Vaju verčiant iš sanskrito reiškia „oras“ arba „vėjas“, kai mes kalbame apie praninį kūną, turima mintyje pranos, gyvybinės energijos srautą. Praninis kūnas sudarytas iš penkių srautų:

– Udana vaju – kaklo ir galvos srityje.… skaityti daugiau